Wizyta u lekarza nie uzasadnia zwolnienia z pracy

autor: Artur Radwan30.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 30.12.2009, 11:04

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, który go nie poinformował, że wychodzi do lekarza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Portalis(2010-02-19 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Witam potrzebuje wskazanego przez gp orzeczenia SN, ale niestety nie ma go na stronach SN dziś poszukam w bibliotece ale gdyby ktoś miał jakieś namiary to z chęcią skorzystam:)

    Odpowiedz
  • Umiejący czytać(2009-12-30 11:30) Zgłoś naruszenie 01

    Do 5: Czy aż tak trudno przeczytać tekst ze zrozumieniem?

    "(...) od tego dnia pracownik ma zwolnienie lekarskie, o czym firma wiedziała od następnego dnia."

    Odpowiedz
  • &&&&(2009-12-30 10:28) Zgłoś naruszenie 10

    Czy aż tak trudno było powiadomić przełożonego ?

    Odpowiedz
  • antywika(2009-12-30 09:50) Zgłoś naruszenie 10

    Wika - wg ciebie miał umrzeć za biurkiem, bo pan i władca, jakimi się czują często niedouczeni pracodawcy, tego żąda? Wyrok SN jest jasny i logiczny i niech sobie wreszcie wbiją do głowy pracodawcy, ze nie robią łaski pracownikowi, bo pracownik pracuje NA NIEGO!!!

    Odpowiedz
  • POLAK ...(2009-12-30 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    1: wika z IP: 83.26.155.* (2009-12-30 07:00)... mało wież o prawie ...

    Odpowiedz
  • stin(2009-12-30 08:00) Zgłoś naruszenie 01

    Wyrok jak najbardziej zasadny i logiczny

    Odpowiedz
  • wika(2009-12-30 07:00) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie Premierze, proszę wyjść z posiedzenia rządu bez słowa i pójść do lekarza.Na komentarze poczekamy.Idiotyzm orzeczenia sądu II instancji powala.Ja ze swej strony wyjdę do lekarza i położę się w szpitalu /ciężka i przewlekła choroba/ w dniu wupłaty w firmie.Spróbujcie mnie zaskarżyć do PIP.Będę wrzeszczeć,że to dyskryminacja i powołam się na powyższe orzeczenie.

    Odpowiedz