Wróblewska: Jak jest problem, ogłośmy sobie akcję

autor: Urszula Wróblewska18.03.2015, 07:52; Aktualizacja: 18.03.2015, 10:04
Dziecko, szkoła, uczeń

Poprawie bezpieczeństwa nie służą też przepełnione klasy i szkołyźródło: ShutterStock

Jaka powinna być szkoła? Na pewno przyjazna uczniom i bezpieczna. Powinna uczyć i rozwijać umiejętności dzieci. A jaka jest? Tu wystarczy przyjrzeć się statystykom – zarówno tym dotyczącym bezpieczeństwa, jak i tym, które mówią o zdawalności egzaminów. Niestety, nie przemawiają one na korzyść polskiej oświaty. Co robi Ministerstwo Edukacji Narodowej? Ogłasza kolejne programy i akcje. Jakby były one jedynym panaceum na wszelkie zło w szkole.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • nau(2015-03-18 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Doskonałe spostrzeżenia, tak właśnie działa MEN. Ale myli się Pani, Pani Redaktor w jednej sprawie: żadne przepisy nie uniemożliwiają natychmiastowego pozbycia się ze szkoły agresorów i patologicznych pracowników, którzy nie zasługują na miano "nauczycieli". To wymówka dyrektorów, którzy nie potrafią prowadzić nadzoru! Odpowiedzialność dyscyplinarna grozi tym nauczycielom, którzy dopuścili się czynu naruszającego godność zawodu lub nie wykonują swoich obowiązków. Jak można karać? Przepisy przewidują następujące rodzaje kar dyscyplinarnych: naganę z ostrzeżeniem; zwolnienie z pracy; zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie 3 lat od ukarania; wydalenie z zawodu nauczycielskiego.
    Większym problemem jest zachęcenie do pracy w szkole naprawdę wybitnych pedagogów - przy tym poziomie zarobków nawet dobrzy nauczyciele muszą szukać dodatkowych źródeł utrzymania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane