Król: To nie jest państwo prawa, tylko emerytalnego bezprawia

autor: Marcin Król04.11.2011, 08:40; Aktualizacja: 04.11.2011, 08:48

Podobno w ZUS brakuje iluś tam miliardów. A w gazetach i mediach elektronicznych bez przerwy mowa o emeryturach. A to agent Tomek zrezygnował łaskawie z pobierania emerytury oprócz poselskich uposażeń, a to dwaj prokuratorzy w stanie spoczynku mają chęć i na emeryturę w wysokości ponad 10 tysięcy złotych, i na poselskie uposażenie w wysokości 12 tysięcy, a to – mówi się – że z PSL-em nie uda się doprowadzić do reformy KRUS, albo tylko do bardzo ograniczonej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (121)

  • nw(2012-12-23 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    praca do policjanta do 67 lat, to jest sprawiedliwe i zero przywilejow

    Odpowiedz
  • xx(2011-11-06 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    "w czym praca policjanta jest bardziej zasłużona niż praca profesora tytularnego i zwyczajnego. Że się naraża na niebezpieczeństwo? Nie sądzę, żeby na o tyle większe, by był aż tak premiowany."
    Autor artykułu niech ubierze się w mundur i wydzie na miesiąc na ulicę a patrol - wtedy myślę, ze się przekona na co narażeni są ludzie pracujący w mundurach. Syf, brud, HIV, żółtaczka i wiele innych choróbsk z którymi się styka, często nie mając nawet o tym pojęcia, a poza tym wiele innych czynników wpływających na stan psychiczny co skutkuje często problemami rodzinnymi i rozpadem rodzin

    Odpowiedz
  • michal.chalubinski(2011-11-07 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    PANIE KRÓL
    Ja się bardzo cieszę, że Pan taki oburzony emerytury, zwłaszcza Prokuratorskie. Niech Pan mi tylko powie - czy to możliwe, żeby prokurator, który zarabia 5600 zł na rękę dostał potem 14 tys. emerytury? No chyba nie. Wniosek z tego taki, ze NIE DOSTAJA TAKICH EMERYTUR WSZYSCY, tylko wybrani. A jak wybrani? Ano tak, że kiedy obecna ekipa rządząca (czyt. PO) zechciała wywalić "kaczystów" z Prokuratury Generalnej (w której zarobki są NIEOSIĄGALNE DLA 99% prokuratorów) to zmieniła ustawę doprawadzając do faktycznego wywalenia na bruk kilku osób. I te właśnie osoby i NIKT INNY dostają kilkanaście tys. złotych "emerytury". Dobrze by było, żeby Pan o tym pamiętał, pisząc kolejny arytukuł. Zwłaszcza zaś dobrze by było, żeby Pan pamiętał, kto stanowił prawo, z którego wynikają te emerytury.

    Odpowiedz
  • credit-suisse(2011-11-05 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Obaj prokuratorzy maja po ok. 15 000 zl emerytury a nie ok. 10000 a pytanie prosze skeirowac do geniusza Beskidow,czyli J.Kaczynskiego.To byla jego zaplata za wiernosc i nagonki na wszystkich i wszystko.
    Prawo i Sprawiedliwosc i owoce tej "Sprawiedliwosci".I 2-e kanalie do up[adlego walczace o kase gdy miliony ludzi nie maja na zycie biezace.
    Dwa chwasty do wyrwania.

    Odpowiedz
  • redza(2011-11-05 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Z Prokuratury Krajowej wyrzucono 27 prokuratorów, przymusowo... W związku z tym, że takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem, prokuratora można zwolnić w ściśle określonych wypadkach, pozwolono im na zachowanie pełnych pensji !...
    Ustawa uchwalona i przygotowana oczywiście przez PO a podpisana przez Bula, nie przez pis :)
    Nie muszę dodawać, że takie pensje mają tylko nieliczni ok 80-90 osób w kraju.
    Proszę nie siać demagogii i pisać bzdur.

    Odpowiedz
  • Krutek(2011-11-07 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie porusza fakt, że panowie prokuratorzy, o których mowa w artykule dostają w/w emerytury po wypracowaniu 10 i 12 lat. moje pytanie więc: jak to jest, że my, obywatele utrzymujemy emeryturą 3-krotnie przekraczającą średnią krajową ludzi, którzy "przysłużyli" się nam ledwie przez 1/4 swojego wieku produkcyjnego. Oburza mnie to ponieważ odbiera się pieniądze ludziom "słabym" politycznie pod pretekstem kryzysu itp., a tych, którzy mają rzeczywisty wpływ na finanse publiczne zostawia się poza komentarzem.Ci dwaj kosztują nas 576000 rocznie.

    Odpowiedz
  • and(2011-11-04 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie powinien otrzymywać przed 65 emerytury, renta oczywiście ale tylko renta. Przez obecne przywileje (czytaj pasożytnictwo ) biegniemy wszyscy (pasożyty na plecach pracujących ) w przepaść . Pasożyty też biegną nawet jeśli na plecach innych.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-11-06 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zarówno prokurator, jak i śedzia nie ma prawa do podejmowania ŻADNEJ dodatkowej pracy, chyba że za zgodą szefa w zasadzie to tylko w szkolnictwie. To po pierwsze. Po drugie, panie redaktorze, pan może sobie pracować na paru etatach i nikomu nic do tego. Prokurator, sędzia czy policjant muszą być przygotowani na każde wezwanie, czy do udziału w seksji zwłok czy w oględzinach rozkładającego się ciała tudzież w innych "przyjemnych" czynnościach. Przechodząc w stan spoczynku prokurator i sędzia mnadal pozostaje popd władzą zwierzchnia swego szefa. Nawet za mandat, którego nie może zapłacić, grozi im postępowanie służbowe i znacznie dotkliwsze kary finansowe i nie tylko. To tyle o emeryturach i przywilejach. Pisząc zaś o czymś z takim znawstwem, panie redaktorze, warto zapoznać się z rzeczywistym stanem sprawy, a nie powtarzać za innymi wydumane historie.

    Odpowiedz
  • x(2011-11-06 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego uprzywilejowani forumowicze "rozgryzają", który zawód jest ważniejszy. Co ma piernik do wiatraka. Wysokość emerytury powinna zależeć od wysokości wniesionych składek i nie ma co udawać Greka.

    Odpowiedz
  • smok1957(2011-11-06 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    My dziennikarze jedynie słusznego salonu PO meldujemy, że będziemy robić dla Donalda wszystko co służyć jego wiecznej władzy , aby ciemny naród skakała sobie do gardeł , a my POplecznicy spijali za ten czas śmietankę. A wszystko po to żeby nam i naszym rodzinom żyło się lepiej. Donald rządzi Donald radzi. Donald nigdy Cie nie zdradzi

    Odpowiedz
  • Jan(2011-11-06 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    czas i pora aby emerytura naliczana była za staz pracy a nie za wiek ,

    Odpowiedz
  • xxl(2011-11-06 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Uderz w stół a nożyce się odezwą.Wygląda na to że wyłącznymi czytelnikami GP są gliniarze i prokuratorzy czyli kasty bez których funkcjonowanie (w/g nich) państwa jest niemożliwe.
    panie milicyjny emerycie nr.48- bez czy z wami na ulicach jest tak samo.

    Odpowiedz
  • góral(2011-11-06 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Podpisuję się obiema rękami pod tym,co napisał autor artykułu

    Odpowiedz
  • Skandal!!!!!(2011-11-06 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    wszystkim decydentom wyliczyć miesięcznie dochody w kwocie 700zł za pracę lub emeryturę czy rentę i... niech sobie żyją za tę kwotę!!!
    A potem sobie pogadamy...
    Dlaczego oni tak mszczą sie na tych najsłabszych Polakach???!!!

    Odpowiedz
  • ubawiony(2011-11-06 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ktoś zaczyna od "prokurator ma tyle a profesor tyle" to mi się nóż w kieszeni otwiera. Komunista jeden i tyle! Emerytura ma zależeć od odłożonych składek i własnych oszczędności a nie od czegokolwiek innego. Jak zaczniemy się licytować co się komu należy to się okaże że w ogóle Polak nie powinien pracować. Tylko wtedy pójdziemy z torbami zanim doczytacie to zdanie.

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-11-08 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mundurowi jak widać po zamieszczanych na forach emerytalnych komentarzach mają pietra , że zmiany ich dosięgną i zostaną jednak pozbawieni chociaż części tych ich absurdalnych przywilejów.
    Jakie natomiast mają argumenty na to aby pozostawić im te nieuzasadnione przywileje , to każdy może ocenic czytając te ich zamieszczane idiotyczne komentarze.
    Tymi swoimi komentarzami doskonale dowodzą tego , że należy ich pozbawić i to jak najszybciej niesprawiedliwych i nienależnych im przywilejów emerytalnych.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2011-11-06 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    panie Krół granie idioty nie słuzy nieczemu,

    nie słyszałem pan głosu w latach 1976-1989 przeciwko koscileno solidarnosciowym wygłupom roszczeniowym oraz prywatyzacyjnym hucpo trawjacym do dnia dziesiejszego,

    powienien pan posiadac umiejetnośc samooceny

    Odpowiedz
  • Nowa Prawica(2011-11-06 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Autor, który jest profesorem żali się, że dostanie "tylko" 4 tysiące emerytury, opisuje jaki to jego zawód jest ważny i wytyka, że inni mają więcej? Śmiech na sali.

    Odpowiedz
  • JESZCZE policjant(2011-11-06 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Coś nowego że policjant naraża się na niebezpieczeństwo? Mi w ciągu ostatnich kilku lat 2razy ktoś wymachiwał nożem przed oczami i raz siekierą. Jeszcze trochę to większość policjantów pójdzie pracować do cywila i wtedy profesorom też będzie się zdarzać że raz kiedyś ktoś wyskoczy z nożem na ulicy.Każdemu będzie się zdarzać. Coraz częściej się JUŻ to zdarza. A więc obywatelu - broń się sam? Do tego wszystko zmierza

    Odpowiedz
  • Fuj(2011-11-06 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Wygląda na to, że jest gorzej jak w komunie!

    Odpowiedz