Sejm za możliwością ubiegania się przez mundurowych o emerytury z FUS

05.12.2008, 10:19; Aktualizacja: 07.12.2008, 07:55

Piątkowa nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń umożliwia żołnierzom i funkcjonariuszom służb mundurowych, pobierającym emeryturę "mundurową", złożenie wniosku o przyznanie świadczenia z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • karolmaks(2008-12-05 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym wiedzieć z czyich składek mundurowi/np z 15-letnim stażem/otrzymają emerytury?

    Odpowiedz
  • andin(2008-12-05 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre pytanie.

    Odpowiedz
  • artysta(2008-12-05 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Super pytanie. Taki policjant po 15 latach ma ponad 2000 zł emerytury, niejednokrotnie z wykształceniem średnim, a nauczycielom proponuje się łaskawie 400 zł po 30 latach pracy. Skąd taka rozbierzność???

    Odpowiedz
  • znajomykrólika(2008-12-05 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Po 15 latach policjant ma 40% ostatniego uposażenia, gdzie widziałeś policjanta ze średnim czy nawet wyższym wykształceniem z pensją 5000 zł? Mówię o zwykłych policjantach a nie komendantach.
    Nie siej nienawiści, bo nawet jak policjantowi zabiorą to bądż pewny, że tobie nie dodadzą.

    Odpowiedz
  • irek(2008-12-05 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    jo mom po 18 latach 2100 do łapki,i jest z czego żyć i na wino tyż starczy
    a mom dopiro 40 lot

    Odpowiedz
  • hanba!(2008-12-05 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    "Nowelizacja doprecyzowuje termin negocjacji waloryzacji rent i emerytur o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń. Negocjacje w Komisji Trójstronnej mają odbywać się w czerwcu w roku poprzedzającym waloryzację."

    Czy taka waloryzacja obejmuje rowniez wszystkie emerytury?? Czy tylko wybrancow uprzywilejowanych. Jakie to oni maja niebezpieczenstwa i uciazliwosci w pracy?? Kto za to placi?
    Jednym trzeba zabrac po przeracowaniu 30lat pracy, aby inni mogli przechodzic po 15 latach pracy?
    Zlodziejstwo!

    Odpowiedz
  • jan I(2008-12-06 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać wszystkim i dać biednym emerytom mundurowym

    Odpowiedz
  • irek2(2008-12-07 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Sierżant po 15 latach (40% ostatniego uposażenia), ok. 1000 zł emerytury

    Odpowiedz
  • zez(2008-12-07 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    I co na tym koniec? + cała pensja bo chyba nie siedzisz w domu.
    przecież nie masz zakazu dorobić.

    Odpowiedz
  • To ci sprawiedliwe!(2008-12-07 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Sierżant po -15 latach 1000 zł emerytury i dalej dorabia
    Nauczyciel po -30 latach 1100-1200 zł (ze starego przywileju)
    Nauczyciel po- 30 latach 450 zł (z przywileju NOWEGO) zakaz pracy

    A ile kierunków studiów i podyplomówek za własne pieniadze skończył pan sierżant? A ile w trakcie pracy dostał na malowanie mieszkania i mundurowe i inne?

    Odpowiedz
  • zez(2008-12-07 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    ostatnia uwaga do p Sierżanta 15 lat x12 miesięcy=180 pytanie ile to kasiory wpłynęło do wspólnej kasy czyli ZUS-u podpowiadam ''0'' czyli figa z makiem.
    Co do mamrota to jo tyż by wychloł ale tylko naparstek bo nimum mamony.Pogadumy jok dociugniesz 65.

    Odpowiedz
  • biedny policjant(2008-12-07 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    policjant przechodzi na emeryturę z ZUS-u na 800zł. i sam siebie pozbawia tego mundurowego dobrodziejstwa no ze śmiechu to się tarzam po ziemi boki zrywam . Może policjanci to kretyni ale nie kompletne debile jak rząd . Krawężnik ma minimum 2500-3000 tyś emerytury . Wcześniej jakiś palant napisał że policjant ma 40% ostatniej pensji a niektórzy policjanci płaczą że mają 1500zł -60% pensji =to daje 600zł czy ktoś wydział aby policjant miał 600zł emerytury bo ja nie ale propagandę o małych policyjnych pensjach to my wszyscy znamy

    Odpowiedz
  • dede(2008-12-07 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jako jedyna formacja policja ma ustawowy obowiązek narażania życia. Policjanci składają takie ślubowanie oczekując w zamian określonych przywilejów.

    [...] ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia [...].

    Radzę przemyśleć sobie powyższe słowa, a potem zastanowić się nad sensem bzdurnych komentarzy.

    Odpowiedz
  • grzegorz(2008-12-07 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    moja emka 4000 netto
    a mam dopiero 39 lat
    i mam was gdzieś.
    Odszedłem w lipcu aby się nie denerwować tymi zmianami o pracy na razie nie myslę,ale z czasem zaczne pracować.

    Odpowiedz
  • zez(2008-12-07 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do 14 a zmiany będą to pewne i przeliczą emkę po 1.3 a nie jak teraz 2.6
    Co do nerwów w tym wieku?

    Odpowiedz
  • do 13(2008-12-08 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    radzę spojrzeć na policjantów biorących łapówki i bandyckie biznesy a potem zastanowić się nad słowami przysięgi

    Odpowiedz
  • Rocznik 1954(2008-12-08 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nikomu nie liczę,pieniędzy,gdyż nie należę do zazdrosnych .JESTEMW WIEKU 54 LAT przepracowane 31 lat .4 lata pobieram świadcznie przedemerytalne 800zl i też pragnę mieć emeryturę w wysokości 1000zl tyle by mi naliczono po staremu.PO nowemu wystarczy tylko na sól. Czy tak dużo pragnę chyba nie.

    Odpowiedz
  • piotr(2008-12-11 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    po 15 latach w mundurze jako podwładny to taki policjant ma tak pod beretem zryte że hej mam 1 w rodzinie to czub, wiem jedno że kiedyś był normalny i powiem że nie ma co im zazdrościć ciągły kontakt z bydłem z naszego bloku nic dobrego nie wróży 2razy blokersi mu auto spalili nikt mu wtedy nie dał grosza na nowy a związane to było z jego służbą na bank i z tego co wiem jeszcze raporty z tego musiał pisać do przełożonych.JA IM NIE ZAZDROSZCZE i tyle . W monie byłe 2lata i też mi na łeb waliło SAF to SYF

    Odpowiedz
  • oburzony(2008-12-11 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    zazdrosni ludzie wyliczacie policjantom ze tak dobrze i lekko i pieniedzy maja w brud to idzcie sie przyjac do Policji i zobaczecie jak jest fajnie jak pieknie i bogato zapraszam nikomu nikt nie zabrania tam sie przyjac ... po 15 latach jest 40 % a widzicie bogatego posterunkowego z 15 letnim stazem ja takiego nie znam;/ a nauczyciel naraza swoje zycie na ulicy naraza sie przeszukujac nietrzezwych, narkomanow wiecie ilu sie zakulo igła?? albo ilu zlapalo wszawice lub inne paskudztwo od elementu spolecznego?? a stress a nerwy policjanci to w wiekszosci ciezko pracujacy na ulicach miast ludzie a nie tylko pasibrzuchy za biurkami a wy chcecie zeby im zabrano przywileje emerytalne jak to sie stanie straci na tym cale spoleczenstwo kto bedzie mial 15 lat ucieknie na emeryture przed zmianami a nikt nowy nei przyjdzie kto wam pomoze jak okradna kto przypilnuje kibicow na meczu?? zeby nie zdemolowali samochodow witryn sklepowych pytam sie ??

    Odpowiedz
  • Grzes(2008-12-14 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Co za idiota i na jakiej podstawie może sądzic że policjant z 15 letnim stażem ma 2000 zł emerytury ? Opinie ze żródeł typu "słyszałem", "kolega mówił" to brednie powtarzane z uporem maniaka a nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym.Znam kilku policjantów emerytów z 16, i 17 letnim stażem i widziałem ich odcinki emerytur.Jest to granica 1100,1200 zł. Policjant odchodzący po 15 latach otrzymuje 50% tego co zarabiał.Zeby miał 2000 musiałby zarabiać 4000.Chciałbym równiez zauważyć że po takim czasie odchodzą zwykle ci z "pierwszej linii" a więc nizej zarabiajacy.Wszelkiej maści kierownicy,naczelnicy,komendanci i inne darmozjady na stołkach trzymają sie kurczowo ile sie da i czesto po 30 latach pracy nie mogą sie zdecydowac na odejście.Chyba że wcześniej "zmiecie ich wiatr historii" :-))

    Odpowiedz