Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło.

Dziennikarze pytali premier w pierwszą rocznicę wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych, jak wygląda realizacja obietnic złożonych opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnym przez PiS w kampanii wyborczej.

Szydło przypomniała, że niedawno w Sejmie zaproponowała program, który z jednej strony ma wesprzeć kobiety w tzw. trudnych ciążach - program "Za życiem", a z drugiej strony "będzie to szeroka kompleksowa propozycja kierowana do środowisk osób niepełnosprawnych".

"Już niebawem ten program zostanie zaprezentowany i pokażemy państwu te rozwiązania, które w nim proponujemy" - powiedziała premier. Dopytywana czy stanie się to jeszcze w tym roku odpowiedziała, że "do końca roku program zostanie przyjęty".

"Będzie również już niebawem pierwsza ustawa - jeszcze w tym tygodniu dowiecie się państwo o tych propozycjach" - powiedziała dziennikarzom szefowa rządu.