ZNP apeluje o weto w sprawie ustawy o samorządach

01.12.2008, 11:09; Aktualizacja: 01.12.2008, 14:25

O zawetowanie ustawy o pracownikach samorządowych apeluje Związek Nauczycielstwa Polskiego do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według ZNP, ustawa pogorszy sytuację finansową pracowników obsługi szkół, czyli woźnych, kucharek, sprzątaczek i sekretarek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • sekretarz szkoły(2009-01-13 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    mogłabym się podpisać pod wszystkimi komentarzami- jesteśmy od lat kulą u nogi szkół czytaj dyr lub wójtów itp
    wszyscy o nas pamiętają jak coś trzeba odpracować , zorganizować lub podpisać petycje związkową
    tak związki widzą TYLKO nauczycieli my tylko do podpisu
    TO BOLI!!!

    Odpowiedz
  • mirabelka(2008-12-16 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    dlatego bardzo dawno temu wypisałam się z ZNP (zrozumiałam że walczą tylko o nauczycieli)

    Odpowiedz
  • KASIA(2008-12-04 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    DZIEŃ DOBRY "Panie Przewodniczący ZNP" - jak miło, że zauważył Pan sprzątaczki, kucharki, referentów administracyjnych... To między innymi "WY" jesteście odpowiedzialni za takie pensje jakie mamy. Ja osobiście usłyszałam od związkowca (nauczyciel), że nam się w głowach wywraca - myśląc o podwyżkch.

    Odpowiedz
  • Kaja(2008-12-02 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy chyba najmniej zarabiającą grupą.Osoba sprzątająca w szkole i mająca 25 lat stażu pracy z chwilą zwolnienia nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych ponieważ nie zarabia nawet najniższej płacy . To są kpiny.

    Odpowiedz
  • Mały Szwejk(2008-12-01 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki przepis prawny określa "najniższą płacę zasadniczą" w Polsce , o której mówi niejaki p.Broniarz z ZNP ?
    (Nie mylić z najniższym wynagrodzeniem lub minimalnym wynagrodzeniem)

    Odpowiedz
  • Zofia(2008-12-01 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    I jak to w Polsce bywa,każdy obstaje za swymi! Nie dziwię sie,ale dlaczego tak jest?
    Co,to Ci mędrcy,którzy tworzą ustawę nie wiedzą,że w szkołach jest obsługa i administacja?
    PRZECIEZ BEZ TEJ GRUPY BY NIE ISTNIAŁA SZKOŁA!


    ZNP apeluje o weto w sprawie ustawy o samorządach - AGDZIE DO TEJ PORY BYL PAN ZNP? DOPIERO OBUDZILI SIE Z RĘKĄ W NOCNIKU!CIEKAWE!
    TOZ TAK BARDZO ZAWSZE ZW.ZAW. BIORĄ UDZIAL W NEGOCJACJACH WSZELKICH?

    Odpowiedz
  • Adam.(2008-12-01 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    ZNP zawsze czuje nostalgie za PRL-to najbardziej zbolszewizowany związek zawodowy.

    Odpowiedz
  • AC(2008-12-01 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to miło, że Prezes w końcu upmniał się o nas.

    Odpowiedz
  • Jan(2008-12-01 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    "przepisy krzywdzące, niesprawiedliwe i nie do zaakceptowania... ","bowiem o wzroście ma decydować dyrektor szkoły..."

    A przecież to związki współdecydują kto jest dyrektorem. Ile związków nauczycielskich tyle głosów w komisji konkursowej.
    Swego czasu zabiegaliście by współdecydować o wyborze władz oświatowych by z kolei one dbały o prawa pracownicze.
    Gratuluję trafnych decyzji!

    Odpowiedz
  • lol(2008-12-01 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe czy prezydent będzie się zawsze słuchał związków

    Odpowiedz
  • piekarz(2008-12-01 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    A może upomnicie się o tych co naprawdę ba was pracują?

    Odpowiedz