Przy uruchamianiu takiego biznesu można korzystać z ofert firm leasingowych. Można się ubiegać o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Eksperci z firmy Edoradca informują, że inwestycje mogą być finansowane z regionalnych programów operacyjnych. W ub.r. dotacje dla małych firm sięgały 200 tys. euro. Można było się starać o pokrycie 60 proc. kosztów.

Tego typu działalność sfinansować można za pomocą kredytu inwestycyjnego. Np. Deutsche Bank PBC oferuje możliwość skredytowania do 80 proc. wartości przedsięwzięcia. Propozycja skierowana jest do osób fizycznych wykonujących tzw. wolny zawód, przedsiębiorstw z siedzibą w Polsce, prowadzących zarówno tzw. uproszczoną, jak i pełną księgowość.

- Wymagane jest prowadzenie działalności gospodarczej od co najmniej 3 lat w tej samej branży lub o podobnej charakterystyce - wyjaśnia Katarzyna Wiszniewska z DB PBC.

Minimalna kwota kredytu to 10 tys. zł, maksymalna jest nieokreślona. Waluta kredytu: złote, euro, dolary i franki szwajcarskie. Okres kredytowania: do 10 lat (poza frankami, w tym wypadku jest to maksymalnie 1 rok). Oprocentowanie: stałe lub zmienne. Odsetki i płatność kapitału: miesięczne lub kwartalnie. Okres karencji w spłacie kredytu: do roku. Wcześniejsza spłata możliwa jest w każdym momencie.