statystyki

Urzędy pracy mogą wnioskować o środki na nagrody specjalne

autor: Michalina Topolewska11.08.2016, 07:23; Aktualizacja: 11.08.2016, 08:26
pieniądze

Podejmowane przez PUP działania służące uzyskaniu najlepszych wskaźników będą ocenianie za pomocą 11 kryteriów.źródło: ShutterStock

Działania aktywizacyjne w stosunku do osób długotrwale bezrobotnych będą jednym z kryteriów branych pod uwagę przy podziale pieniędzy na finansowe gratyfikacje dla pracowników pośredniaków.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało informację o tym, jakie w tym roku obowiązują zasady ubiegania się o środki Funduszu Pracy na pokrycie kosztów nagród specjalnych (oraz należnych od nich składek) dla osób zatrudnionych w powiatowych urzędach pracy. Zgodnie z art. 109 pkt 7k ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 674 ze zm.) są one przewidziane dla tych pośredniaków, które osiągają najlepsze wskaźniki efektywności zatrudnieniowej i kosztowej. W tym roku resort rodziny przyjął, że podejmowane przez PUP działania służące uzyskaniu najlepszych wskaźników będą ocenianie za pomocą 11 kryteriów. Za każde z nich będzie przyznawana określona liczba punktów i na tej podstawie powstanie ranking urzędów.

Jednym ze stosowanych mierników będzie to, ile osób długotrwale bezrobotnych brało udział w 2015 r. w pracach społecznie użytecznych realizowanych w ramach Programu Aktywizacja i Integracja, zostało skierowanych do aktywizacje agencjom zatrudnienia lub było uczestnikami programów specjalnych. Zyskać mogą też PUP, które w swoich rejestrach miały na koniec ubiegłego roku mniej bezrobotnych poniżej 25. i powyżej 50. roku życia niż w grudniu 2014 r. Ponadto resort będzie też uwzględniał to, o ile zwiększyła się w ubiegłym roku – w porównaniu z 2014 r. – liczba pracowników pełniących funkcję doradców klienta.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane