Sejm za ustawą likwidującą tzw. podatek Religi

21.11.2008, 12:12; Aktualizacja: 21.11.2008, 13:30

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która przewiduje likwidację tzw. podatku Religi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • wjw(2008-11-21 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz za wydymanie wszystkich kierowców pan Religa dostaje order Orła Białego.

    Odpowiedz
  • Zawleczka(2008-11-23 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    POdatek Belki to jest prezent Stholcmana dla rzadzacych,ale byl przede wszystkim strzalem w 10 tke.Stholcman tym strzalem wzmocnil swa prezydenture i uklady swojego dworu,oslabiajac przyszly rzad,babrzac go lajnem PSL-owskim.Pamietacie panstwo jak lewica przed wyborami w 2001r miala prawie 45 % poparcia,wtedy Belka jak filip z konopi,powiedzial ze bedzie v-ce Premierem,ale trzeba bedzie podejmowac trudne decyzje w tym zabrac drobnym ciulaczom 20% z oprocentowania lokaty.Co to spowodowalo ?,no wlasnie gniew ludu i 5 % spadku poparcia i o to chodzilo,SLD musialo sie podeprzec starym kolkiem PSL,zreszta PSL do dzis to wykorzystuje,nie walczy o elektorat,jest partia kadrowa bogaczy,co utrzymuje innych przy wladzy,pijac swobodnie ale tylko smietanke,Tusku musi pic czasami serwatke.Az sie prosi wrzucic w ten gnoj jakis porzadny granat.

    Odpowiedz
  • Zardzewiala szprycha(2008-11-22 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ech Panie Religa po co to Panu bylo,na usprawiedliwienie moge jedynie przyjac ze nakazal Panu to lansowac jeden z kaczorow,ktory z motoryzacja mial do czynienia ponad 50 lat temu kiedy to mamusia wozila go w wozeczku na drewnianych kolach i znajac drogi w tamtych czasach zapewne skonczylo sie to upadkiem glowa na kocie lby,i tu w tym historycznym upadku kto wie czy nie nalezy doszukiwac sie ich szalonych pomyslow.

    Odpowiedz
  • wbm(2008-11-21 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    W przedwyborczych obietnicach mówiło się głównie o likwidacji TYMCZASOWEGO podatku Belki - bo to najbardziej interesuje zwykłego drobnego ciułacza. Ten bandycki, oszukańczy pseudorząd na szczęście gwałtownie traci w notowaniach. Może to już długo nie potrwa.

    Odpowiedz
  • ren(2008-11-21 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież od początku mówiło się ,że pomysl p. Religi jest "chory" tak jak dziś on sam. Ten idiotyczny podatek , który każdy kierowca miał płacic za leczenie osoby poszkodowanej przez pijanego, dawał "zielone światło" do jazdy po pijanemu.Każdy pijany kierowca już wiedział ,że nie zbankrutuje jak przejedzie człowieka bo leczeniem zajmiemy się my wszyscy. Dziś liczba pijanych kierowców diametralnie wzrosła a żaden z p/OSŁÓW, którzy głosowali za tym bublem nie poniósł konsekwencji !

    Odpowiedz
  • Dekiel(2008-11-21 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    No Panie 4 co Pan nie slucha co mowi Rostowski,podatek bedzie zniesiony jak Belka wroci z Radomia,a jak sie go pytali kiedy wroci to on odpowiedzial,a czy ja mowie ze jade do Radomia.Tak ze zniesiony bedzie jak on wroci z Radomia,jasne.Religa wystrzelil od poczatku to bylo wiadomym,ze nie nabil i bedzie to nie konstytucyjne,no bo z jakiej racji porzadni obywatele maja jakichs nygusow sponsorowac,a jak sami beda sie chcieli leczyc to trzeba bedzie pierdyknac z cala rodzinka w drzewo.

    Odpowiedz
  • szarak pospolity(2008-11-21 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy nie zniosą podatku Belki.PO "robi dobrze" tylko firmom i przedsiębiorcom!!!

    Odpowiedz
  • bn(2008-11-21 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    A co , ze zlodziejskim "podatkiem belki" ???

    Odpowiedz
  • emer.(2008-11-21 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy zlikwidują podatek Belki... ?

    Odpowiedz
  • st(2008-11-21 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    ubezpieczyciele nich obniżą składki

    Odpowiedz
  • Co z pieniedzmi , ktore wplynely do tej pory na konto NFZ z firm ubezpieczeniowych???(2008-11-23 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    "W czasie prac legislacyjnych nad nowelizacją ustawy przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia wskazali m.in. na problemy z wykonywaniem obowiązujących przepisów. Podkreślali, że brak jest zbiorczych baz danych umożliwiających identyfikację wypadków i ich uczestników. Taka identyfikacja jest konieczna do wyliczenia rzeczywistych kosztów świadczeń udzielonych ofiarom wypadków komunikacyjnych".

    Dlaczego nic nie mowi sie o dotychczasowych pieniadzach jakie wplynely z tego tytulu do NFZ?? Co z nimi bedzie? jak beda wykorzystane? byc moze rozplyna sie w "eterze" jak OFE ? Przeciez to jest skandal, aby ow pieniadze nie byly jeszcze przeznaczone na leczenie i w nowych ustawach nic nie mowi sie o tym, o ich przeznaczeniu, a zadluzenie szpitali rosnie..
    Krytykuje sie prof.Relige, a za marnotrastwo chwali sie Kopacz? a co RUM (rejestr uslug medycznych), na ktore w tamtym roku byly przeznaczone pieniadze?? Tyle Kopacz mowila o zahamowaniu marnotrastwa i co robi?? NIC!!! Gdzie sa ustawy z szuflad?

    Odpowiedz