PO i PSL za odrzuceniem prezydenckiego projektu ws. "pomostówek"

05.11.2008, 17:27; Aktualizacja: 05.11.2008, 18:17

W trakcie sejmowej debaty nad prezydenckim projektem przedłużającym na 2009 rok wypłaty emerytur pomostowych na dotychczasowych zasadach kluby PO i PSL opowiedziały się za jego odrzuceniem, PiS i Lewica są za skierowaniem projektu do dalszych prac. Głosowanie - jutro.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (48)

  • Bożena lat 54(2008-11-07 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dajcie ludzią prace a dopiero potem ustalajcie przepisy!!!
    Kto zatrudni 50 cz 60 latka???
    Kompromitacja Rządu!
    Ciągle robią ludzią wodę z mózgu!!!

    Odpowiedz
  • rocznik 54 - Katowice(2008-11-06 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Pracować 5 lat dłużej.Gdzie pracować?Większość zakładów tnąc koszty i redukując zatrudnienie likwiduje nasze stanowiska pracy.Jest to podstępny sposób na pozbycie się starych ale tak jest.A Tusk nam wmawia, że nowa ustawa dobra dla nas wszystkich.Dla jakich znowu wszystkich?Czy ten człowiek wreszcie przestanie kłamać.Kampania się skończyła no chyba, że...już rozpoczyna

    Odpowiedz
  • Komentator(2008-11-06 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 43 Chcecie robić reformę to róbcie to sprawiedliwie nadal utrzymujecie swięte krowy którzy przechodzą po 15,20,25,30 latach pracy i rolników którzy odchodzą na emeryturę po 55 latach , nic nie robicie w sprawie KRUS pożera rocznie 20 mld złotych ale o tym się nie mówi myśląc ze społeczeństwo jest głupie i nic z tego nie rozumie.

    Odpowiedz
  • pr.fizyczny(2008-11-06 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    Należy skonczyć z niewolnictwem i zmuszaniem ludzi do pracy .Odprowadzając skladki 35 czy 40 lat zapracowalismy na swoje emerytury a tu każą pracowac jeszcz 5 lat dłużej.Panowie proszę już dziś podstawiajcie pod zakłady karawany.Wy macie ciepłe posdki możecie pracowac do 100 lat ale nie zabierajcie nam tego co juz nam się należy,dość tyrania przez 40 lat .

    Odpowiedz
  • M.J.(2008-11-06 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do 43- Trochę wyobraźni. Polecam to samo. Zapędzanie do pracy ludzi 50++, krórzy mają staż pracy ponad 35 lat składkowych , nie uczyni z nich wydajnych pracowników,tylko sfrustrowanych niewolników! Jeżeli pozwolimy odejść na emerytury ludziom,którzy przez tyle lat zasilali ZuS i budżet, to ini nie pojadą za tę jałmużnę na Wyspy Kanaryjskie, tylko pomogą swoim dzieciom wychować nowe pokolenie,czyli Wasze dzieci ,bez płacenia przez Was za żłobki, przedszkola czy nianie. Czy może być coś lepszego dla dziecka niż kochająca Babcia, która może jeszcze sama się poruszać i sama utrzymać? Jeżeli Państwo,przy Waszej akceptacji zmusi Nas skokowo do pracy 5 lat dłużej i w nagrodę wyliczy emeryturę o 35% mniejszą to nikt na tym nie skorzysta oprócz budżetu i ZUS. A na Waszą emeryturę i tak będą musiały pracować Wasze dzieci, bo nowy system też jest reparacyjny. Więc?

    Odpowiedz
  • Troche wyobrazni(2008-11-06 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dzieci w Polsce nie będą się rodzic z tej prostej przyczyny, ze rodzice (potencjalni) nie będą mieli pieniędzy na utrzymanie dzieci bo będą musieli utrzymywac 55 letnich emerytow. Skoro już za 20 lat na jednego pracującego ma przypadek jeden emeryt to jak można utrzymac taki system?
    A przyrost jest ciagle ujemny – czyli wiecej ludzi umiera niż się rodzi, czyli wiecej pojawia się emerytow niż ludzi w wieku produkcyjnym, czy noworodkow.
    Nie dosc ze wiecej emerytow jest rok rocznie to ludzie zyja dłużej – dlatego za 20 lat się okaze ze nikogo nie będzie stac na dziecko bo najpierw musi opłacić emeryta.
    Pol pensji trzeba będzie oddac na ZUS. To z 3000brutto zostanie 1500zl od tego trzeba opłacić jeszcze podatek, składkę zdrowotna i rentowa

    Albo dłużej pracujemy – tak jak na Zachodzie, albo czeka nas katastrofa, i bunt pracownikow, ludzie uciekna z Polski na Zachod, gdzie nie będzie takich obciążeń.

    Odpowiedz
  • do 39(2008-11-06 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bądź antyzwiązkowcem bo oni nie chcą dla pracownika xle.
    No i właśnie o to chodzi, by pomostówek nie było dla nikogo!!! A za prace w cieżkich warunkach byla wyłącznie odpowiednia zapłata. No, ale przecież lobby pracodawców nie chce tego przepuścić, bo musieliby więcej pieniędzy wyłożyć z własnej kieszeni! Dlatego znaleźli inne wyjście, októrym mowa w projekcie rządowym.
    Natomiast społeczeństwo domaga się, by każdy mógł iść na emeryturę w dowolnej chwili, a wysokosć emerytury zależna byłaby wyłacznie od stażu. Im dłuższy staż, tym wyzsza emerytura. Ale najniższa musi!!! zapewnić utrzymanie. By nie było biedy i slamsów. By młodzi Polacy nie musieli uciekac za chlebem za granicę. By dzieci nie rodziły sie za granica. lecz w Polsce.
    Warto o tym pamiętać, by mogło potem procentować!

    Odpowiedz
  • karol(2008-11-06 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie było PSL jak tworzono reformę KRUS., gdzie trzeba nadal dopłacić 16, 5 mld z budżetu.

    Czy mają prawo coś mówić w sprawie ZUS???

    Odpowiedz
  • do 35(2008-11-06 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Kim jesteś?
    z PO?
    może z PSL?
    może masz swój zakład i jesteś pracodawcą?
    a może masz jeszcze mleko pod nosem i uważasz, że gdy już wykorzystałeś wszystko, co mogło ci dac społeczeństwo za darmo, to teraz ty nie oddasz im tego?
    Brawo związkowcy!. Widocznie, by rząd liczył sie z głosem ludu, potrzebne są strajki. a jak będzie potrzebna rewolucja, to też lud ją zrobi.
    Brawo, panie Prezydencie!. Pzrynjmniej jednemu panu nie obojętny jest los wielu milionów Polaków. Bogaci, tak teraz mocno wrzeszczący, dadzą sobei radę. Ale przeciętny Kowalski nie chce umierać z głodu!
    Tak trzymać!!! Jesteśmy z wami.

    Odpowiedz
  • Anty Związkowiec(2008-11-06 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    Zwiazki zawodowe nie maja zadnych argumentów w sprawie pomostówek więc rzucaja petardy. Bo jak mieć argumenty do obrony pracy kasjerki PKP jako pracy szczególnie szkodliwej. A co praca kasjerki w supermarkecie nie jest równa pracy kasjerki PKP. I dlaczego jedna jest inaczej traktowana niż druga. Bo nieroby z PKP wyjda na ulicę rzucać petardy.

    Odpowiedz
  • Przypomnienie(2008-11-06 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie podpisujemy petycji napisanej do Pana Prezydenta przez p. E. Chmiel w spreawie emerytur dot. rocz. 1949-1960.
    Krzyczenie i obrażanie siebie nawzajem na tym forum niczego nie zmieni , ponieważ nikt oprócz nas tego nie czyta.
    Uważam ,że protest związków i postawa prezydenta może coś zmienić , i musimy się tego trzymać.
    Petycja na stronie czeka na nasz podpis!!!
    Popieram wypowiedż nr 43

    Odpowiedz
  • 1954(2008-11-06 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    "Przedłużanie "pomostówek" na dotychczasowych zasadach godzi w interesy pracowników"

    A CI,KTÓRYM NALEŻĄ SIĘ "POMOSTÓWKI",TO KTO? TEZ PRACOWNICY I OSZUKANE PRZEZ RZĄD SPOŁECZEŃSTWO! TAK SIE NIE ROBI,BĘDZIEMY O TYM PAMIETAĆ,KOCHANA PO!

    Odpowiedz
  • Brawo wypowiedź nr 4.ra!!(2008-11-06 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dodać, nic ująć.

    Odpowiedz
  • TW(2008-11-06 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO PO i PSL TAK TRZYMAĆ !!!

    MACIE MÓJ GŁOS PEWNY w następnych wyborach !!!

    ZWIĄZKOWCY zamiast wypisywać głupoty na tym forum weźcie się do roboty.

    ALE NIE STRAJKI - wczoraj czytałem o zakładzie w Elblągu, który wy wspaniali związkowcy wykończyliscie.

    CO POWIECIE TYM LUDZIOM KTÓRZY ZOSTALI ZWOLNIENI ???

    Odpowiedz
  • Nie klepcie banialuków i nie ogłupiajcie narodu(2008-11-06 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    To NIEPRAWDA!!! że jeżeli nie zostanie przyjęta nowa ustawa bądź prezydent ją zawetuje, prawo do emerytur pomostowych stracą wszyscy.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, by w formie jednego! zdania wydać ustawę o przedłużeniu obowiązywania dotychczasowej ustawy emerytalnej
    lub
    powrócić do zasad poprzedniej ustawy
    która
    była sprawiedliwsza od obecnej!!!
    Tu chodzi wyłącznie o dobrą wole ze strony PO i PSL!!! I nic więcej.

    Brawo, Panie Prezydencie!!! W najblizszych wyborach będziemy wiedzieli na kogo głosować. Napewno nie na PO i PSL, - na tych, którzy krzywdzą społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • Zadziwiający opór PO na ustawę-BUBEL(2008-11-06 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzury wygaduje ta pani Izabela Mrzygłocka ???!!!
    Proszę pani, to właśnie WPROWADZENIE nowej ustawy GODZI W INTERESY PRACOWNIKÓW!!!
    Czy ta pani jest głucha i ślepa na sprzeciw i samych obywateli, i fachowców, i zwiazków zawodowych, a nawet samego Prezydenta???
    Dlaczego pani broni lobby pracodawców i kasy rządowej, nie bacząc na pracownika i kopiąc go ile wlezie??? O co tu wam chodzi??? Bo napewno nie o sprawiedliwość społeczną!!! Czyżbyście tak bardzo chcieli strajków, rewolucji? Czy o to wam chodzi? Pod presją czasu stworzyliście ustawę-BUBEL i za wszeklką cenę chcecie ją przeforsować. Coś mi tu mocno śmierdzi nieczystymi interesami...

    Odpowiedz
  • 1954r(2008-11-06 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do 27 - popieram Ciebie w 100% . Dodam jednak coś od siebie: nie popieram PO , ich podejście do ludzi pracy kojarzy mi się z czasami, w których podwładni oprócz harówki nie mieli nic do powiedzenia , czy tak ma teraz być?

    Odpowiedz
  • maria 54(2008-11-06 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze niech stracą wszyscy a rząd niech zrobi nową ustawę wtedy nikt nie pójdzie na żadną emeryturę i będą oszczędności które można przekazać na podwyższenie diet poselskich Brawo tak Rząd.

    Odpowiedz
  • Jola.(2008-11-06 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Wczoraj słuchałam wypowiedzi marszałka Sejmu p.Komorowskiego.Pyta się p.dziannikarce czy pani by chciała wyłozyć pieniądze na przedłużenie emerytur.Ja sie pytam p.Komorowski czy jeśli pracuję już 36 lat pracy i odprowadzam składki do ZUS to koś musi na mnie dołożyć na emeryturę.
    Co p.Jako marszałek sejmu takie bzurne wypowiedzi zadaje młodej dzieninkarce i tak się wmawia młodym ludziom.WSTYD za strony p.marszałka.Ludzie te bzurne wypowiedzi słuchają w telewizji to smieją sie z pana.

    Odpowiedz
  • Kaska(2008-11-06 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Radzę wszystkim przeczytać uzasadnienie do projektu prezydenckiego w sprawie przedłużenia obowiązujących przepisów o rok. Są dla mnie poporostu merytoryczne i nie ma tu znaczenia że nie głosowałem na obecnego prezydenta. Argument rządu (głosowałem na PO) że od nowego roku jak nie uchwalą nowej ustawy nikt nie będzie miał prawa do wcześniejszej emerytury jest śmieszny bo projekt prezydencki wychodzi naprzeciw tej sytuacji. Miała być rewolucja pażdziernikowa w ustawach a jest jak zwykle kompromitacja.
    W głosowaniach podczas wyborów pomyliłem się. Szkoda że wyborca ma tak mały wybór.

    Odpowiedz