ZUS może mieć kłopoty z przyznawaniem świadczeń

autor: Bożena Wiktorowska24.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 28.10.2008, 11:23

W przyszłym roku nawet milion osób może zgłosić się do ZUS o przeliczenie rent, emerytur i kapitału początkowego. Od stycznia ZUS będzie musiał wypłacać emerytury pomostowe, renty i emerytury kapitałowe oraz emerytury okresowe. Informatycy ostrzegają, że ZUS nie zdąży z przygotowaniem systemu informatycznego do nowych zadań.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • PSYCHOLOG(2009-02-19 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    TEN SYMPATYK ZUS TO JAKIŚ DEBIL Z PLANETY TUSKA

    Odpowiedz
  • k(2008-10-24 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    No to chyba lepiej gyby ZUS przygotował się w 100% pod względem informatycznym i niech ustawa wejdzie w życie od 2010 r wtedy będzie pewne, że nasze pieniądze nie zostaną zmarnowane. :)))

    Odpowiedz
  • 3x(2008-10-24 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Co nagle to po DIABLE!!. Ale co rządzących obchodzą ludzie. Ustawa powinna być dopięta na ostatni guzik a nie na łapu capu. Kto straci na bublu - MY!!!.Tu wskazane byłoby przesunięcie czasu , czyli 2010 rok.

    Odpowiedz
  • janek(2008-10-24 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Całkowicie się z tym zgadzam. Jeżeli wprowadza od 1.01.2009 emerytury pomostowe to będziemy my na dole przechodzić gehenne
    Do dzsiaj wyczyszczamy rZUSy z roku 1999. Mam teraz bieżący przypadek. Dostałam z ZUs-u ,że mam zrobić korekę z 2000 r. Zdenerwowałam się bo nie mogę przeprowadzić tego przez program płacowy.( Sprawy przedawnione). Zdecydowaliśmy,że napiszemy o interpretacje do ZUS-U.
    Ciekawe co otrzymamy. Czy PO nie rozumie,że to są nasze pieniądze.

    Odpowiedz
  • Sympatk ZUS(2008-10-24 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do k.
    Jeszcze się w tym kraju nie zdażyło, aby ZUS miał komfort przygotowania się do pracy - zawsze wszystko jest uchwalane przez posłów lub ustalane przez rząd na ostatnią chwilę! Proszę spojrzeć na daty ważnych ustaw- październik, grudzień, jakby wcześniej nie można było się wziąć do roboty.Ale potem -winny ZUS1

    Odpowiedz
  • zrozpaczona(2008-10-24 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciez zostało dwa miesiące, kiedys słyszałam wypowiedź w tv, że ZUS potrzebuje rok nas to żeby wdrożyć nowy system pod nową ustawę emerytalną. Cała nadzieja w Panu Prezydencie i PIS i SLD prosze o jeszcze jeden rok, brakuje mi 15 dni żeby iśc na starych zasadach. Nie wyobrażam sobie pracowac jeszcze 5 lat i mieć emeryturę mniejszą o 1/3. To gdzie są moje składki!!!??? Przecież zakład pracy odprowadza obowiązkowe składki do ZUS a mam mieć mniej gdy przepracuję jeszcze 5 lat więcej. Mam 35 lat pracy ale nie mam wieku brakuje mi dosłownie 15 dni. Przecież tak nie może być, czy ktoś kto się urodził 31 grudnia jest gorszy od tego co urodził się 01 stycznia?

    Odpowiedz
  • robol(2008-10-24 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mają dać zwykłemu robolowi po 200 zł, to straszą ile wlezie ZUS zbankrutuje.

    Jak sobie grube tysiące, to cicho sza nikt nie straci.

    Jak KRUS podarowali 16,4 mld, też cicho.

    Odpowiedz
  • Oto 3-- powody dla których z winy Rządu Donalda i PO nie ma na EMERYTURY:(2008-10-24 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    1..-pieniędzy na EMERYTURY nie ma ,PRZEZ PO czyli byłą UW.!!bo to oni wszystkim bez względu na zawód zafundowali minimalną płacę..co doprowadziło, że od takiej odprowadzane są składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma .Przecież do emerytury liczy się ostatnie 20 lat pracy a pozostałe -lata?-więc poco wykazywać wysokie dochody?. Tracą nie tylko pracujący obecnie ale również emeryci i chorzy .Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,gdyż wiedzą, że to złodziejski system ich składki zostaną przez KRUSowskich Pawlaków rozkradzione bo Oni nie chcą płacić a My ich leczyć musimy..
    2..Jak twierdzi gazeta wybiórcza"W dwa dni wyparowało 2 mld zł na nasze przyszłe emerytury Kryzys za oceanem bije w fundusze emerytalne " --TYLKO czy gazeta wybiórcza zauważyła --Ogłoszenie prywatyzacji 740 polskich firm spowodowało zapowiedź nadmiaru towaru nad chłonnością rynku co widać na

    Odpowiedz
  • Trzeci powód....(2008-10-24 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    POL giełdzie w która od tego czasu leci na pysk- przecena na nowe prywatyzowane firmy (polska giełda w ciągu ostatniego roku w WIG 20 straciła 1500 punktów--czy to możliwe aby wartość majątku tak nagle ),
    3..Minister Finansów rządu Donalda kłamie gdyż jak stwierdził w SEJMIE dbając o budżet to dlaczego nie weźmie się za KRUS i gołych Pawlaków oraz Bogatych Sawickich?W SEJMIE powiedział : budżet to własność Polaków i nikomu nie wolno ich trwonić w imię własnych korzyści politycznych .--to kiedy weźmiesz się za tych pasożytów polityczno -KRUSowskich którzy elektorat robią sobie na KRUSIE. Dlaczego pozwalasz im trwonić bezzasadnie budżet na KRUS ,dlaczego oddalacie reformę KRUSU jak nie w imię KOALICJI?--czyż to nie są WASZE korzyści POLITYCZNE!czy pieniądze budżetowe które bezpodstawnie biorą te pasożyty polityczno-krusowskie w ramach dopłat do KRUSu nie mogły by służyć dzisiejszym emerytom ZUS którzy płacili wysokie składki!!

    Odpowiedz
  • 1954(2008-10-24 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Też nie ma się co dziwić,jeśli ustawa wchodzi w zycie "za 5 dwunasta",to faktycznie,jesli ktoś się orientuje ,jak trzeba si ę przeszkolić,aby wprowadzić zmiany,to jest problem!

    A później kto na tym cierpi? Zwykli ludzie!

    Odpowiedz
  • shr(2008-10-24 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ja bym te kłopoty nazwał nie klopotami z przyznawaniem świadczeń, ale po prostu kłopotami z ZUS-em. Najszybszą i najlepszą drogą do zlikwidowania kłopotów z ZUSem jest likwidacja obowiązkowych ubezpieczeń społecznych, które w istocie są niezgodne z Konstytucją. Skończą się wtedy problem państwa i obywateli z ZUS-em, a ludzie będą mieć tyle, ile sobie wypracowali. a nie tyle, ile zostało im z tego, co zabrał i zmarnował ZUS.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-10-24 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    CZARNO WIDZĘ...
    A tymczasem nadzorujący ZUS rząd wciąż nie reaguje na sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa przez wrocławskich funkcjonariuszy tej instytucji państwowej: Antoniego Malakę, Zbigniewa Raka, Annę Kapucińską i Danutę Marciniszyn, którzy ponad 9 miesięcy represjonowali bezrobotnego na podstawie przepisu premiującego podjęcie przez niego pracy (upodlaliby mnie znacznie dłużej, gdyby nie moje zabiegi o przyspieszenie biurokratycznych procedur). O rozliczenie winnych bezprawia walczę głównie w internecie, gdyż w tej sprawie prokuratura i sąd dają PO-PiS (dotyczy to zarówno poprzedniego rządu premiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jak i obecnego gabinetu z Donaldem Tuskiem i Zbigniewem Ćwiąkalskim) zadziwiającego kunktatorstwa i zastanawiającego lekceważenia. Adam Kłykow

    Odpowiedz
  • Antyfaszysta(2008-11-19 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    To jedź do Niemiec.

    Odpowiedz
  • WYBORCA PISU.(2008-10-24 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Mam. 55 lat pracy 37.Prosze PANA PREZYDENTA O PRZESUNIECIE USTAWY O 5 LAT

    Odpowiedz
  • ha ha(2008-10-24 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ot i cały ZUS Liczy się tylko kasa ha ha

    Odpowiedz
  • ZUS nic NIE MUSI!! wypłacać od stycznia 2009!(2008-10-24 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie wreszcie mącić ludziom w głowie!!!
    ZUS nic nie musi!!!
    Wystarczy nie wprowadzać nowych przepisów,a ZUS będzie wypłacał po staremu. I koonieeeeec!
    Nie zawracajcie wiec kijem Wisły.

    Odpowiedz
  • janek(2008-10-24 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    a mnie 6 dni

    Odpowiedz
  • PS(2008-10-30 01:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie mam problemu bo nie płace i nie będę płacić .

    Odpowiedz
  • RENCISTA(2009-02-19 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    GŁUPAWE BABY W ZUSIE OKRADAJĄ EMERYTOW TO SFLUSTROWANE MATOŁY SKORUPOWANE Z ORZECZNIKAMI

    Odpowiedz