statystyki

OKE pod okiem komisji centralnej

autor: Urszula Mirowska-Łoskot06.11.2015, 07:26; Aktualizacja: 06.11.2015, 07:49

Centralna Komisja Egzaminacyjna w porozumieniu z resortem edukacji będzie sprawowała nadzór na okręgowymi komisjami. Otrzymają one większą elastyczność w kosztowaniu stanowisk pracy.

Tak zakłada projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników niebędących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez organy administracji rządowej oraz w niektórych innych jednostkach organizacyjnych. Ma wejść w życie 1 stycznia 2016 r.

Zmiany wynikają z ostatniej nowelizacji ustawy o systemie oświaty (t.j. Dz.U. poz. 2004 r. nr 256, poz. 2572 ze zm.). Zmieniła ona zakres zadań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od 1 stycznia 2016 r. jej nowym zadaniem będzie sprawowanie kontroli nad okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi w porozumieniu z MEN i nadawanie im statutów.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane