statystyki

OKE pod okiem komisji centralnej

autor: Urszula Mirowska-Łoskot06.11.2015, 07:26; Aktualizacja: 06.11.2015, 07:49

Centralna Komisja Egzaminacyjna w porozumieniu z resortem edukacji będzie sprawowała nadzór na okręgowymi komisjami. Otrzymają one większą elastyczność w kosztowaniu stanowisk pracy.

Tak zakłada projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników niebędących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez organy administracji rządowej oraz w niektórych innych jednostkach organizacyjnych. Ma wejść w życie 1 stycznia 2016 r.

Zmiany wynikają z ostatniej nowelizacji ustawy o systemie oświaty (t.j. Dz.U. poz. 2004 r. nr 256, poz. 2572 ze zm.). Zmieniła ona zakres zadań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od 1 stycznia 2016 r. jej nowym zadaniem będzie sprawowanie kontroli nad okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi w porozumieniu z MEN i nadawanie im statutów.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane