500 zł na drugie dziecko: Co z innymi świadczeniami?

autor: Michalina Topolewska29.10.2015, 07:18; Aktualizacja: 29.10.2015, 07:52
kredyt gotówkowy-pieniądze-złoty

Inna kwestia, która nie jest w projekcie skonkretyzowana, to wysokość środków przekazywanych gminom na koszty obsługi nowego świadczenia.źródło: ShutterStock

Czy uzyskanie nowej formy wsparcia dla rodziców wyklucza inne świadczenia? Tego projekt zaproponowany przez PiS nie precyzuje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (72)

  • PO równo nie znaczy sprawiedliwie.(2015-10-29 07:36) Zgłoś naruszenie 143

    "Zdaniem Bogumiły Podgórskiej wprowadzenie ograniczenia w dostępie do różnych świadczeń oraz rezygnacja z części z nich będą niezbędne ze względu na koszt, którego nie udźwignie budżet. Jeśli tak się nie stanie, niektóre rodziny mogą otrzymywać łącznie nawet 8–9 tys. zł wsparcia na dzieci miesięcznie. "

    Dlatego warunkiem otrzymania tych 500 z na dziecko powinny być wyłącznie kryteria dochodowe. Proste logiczne i najbardziej sprawiedliwe.

    Ale nie ma sprawiedliwości tak ja w płaceniu mandatów, prezes z 30 000zł pensji netto zapłaci 1% mandat (300zł) , a sprzątaczka 1000 zł nett 33% mandat (300zł).
    Wniosek nasuwa się sam, wystarczy wyjechać np. do Finlandii gdzie mandaty zależą od
    dochodów. Można sprawiedliwie? - można , tylko trzeba chcieć.

    Tak samo powinno być z tymi 500zł, Po co wspomagać tych , którzy tego nie potrzebują.
    Po co wspomagać dzieci prezesów, a no chyba po to by sprawiedliwości nie było.

    Odpowiedz
  • hajk(2015-10-29 10:18) Zgłoś naruszenie 01

    Też uważam, że świadczenie powinno obejmować wszystkie dzieci - 1,2,3 i kolejne, ale być uzależnione od dochodów rodziny widocznych w PIT-cie czy innych dokumentach o dochodzie. Oczywiście należy uwzględnić wszystkie dochody, beż żadnych ulg, może podwyższyć tylko dla dzieci niepełnosprawnych, bo równica 400 zł, to za mało na rehabilitację itp. Ale kto słucha rozsądku, to tylko polityka i liczenie głosów, a nie uzdrowienie sytuacji i solidarne wsparcie. Po co, może dalej dzielić narów tym razem przez PIS

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-10-29 10:37) Zgłoś naruszenie 4014

    PiS to wróg sredniaków, a przyjaciel kombinatorów. Szczurek, ojciec 4 dzieci dostanie 1500zł. Patologia bez pracy dostanie 2000zł na 4 dzieci. Rodzina 3-osobowa z dochodem 2500zł nie dostanie NIC.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kaczka(2015-10-29 10:47) Zgłoś naruszenie 148

    ja być muzułmanin chcieć mieszkać Polska mieć dużo dzieci po 500zł

    Odpowiedz
  • ech(2015-10-29 11:18) Zgłoś naruszenie 1119

    Nie zgodzę się z przedmówcami. Projekt 500zł od drugiego dziecka to dobry pomysł i nie powinien on być uzależniony od dochodów - ma zachęcać do posiadania jak największej ilości dzieci wszystkich, a nie tylko patologię.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • quano(2015-10-29 13:38) Zgłoś naruszenie 124

    Już widać prawdomówność prezydenta Dudy "proponujemy 500 złotych na każde dziecko". Czyli PiS uderza w rodziny z jednym dzieckiem, które zarabiają najniższą krajową i nieco powyżej. Nikt również nie wspomina iż tym którzy się nie załapią na 500 złotych zabrana zostanie możliwość odliczenia ulgi podatkowej na dziecko. Myślę że pomoc powinna dotyczyć wszystkich dzieci tak jak np. we Francji, gdyż obecna propozycja rzeczywiście wesprze część niezamożnych rodzin, ale również wspomoże tych którym jest zupełnie niepotrzebna. Przecież w większość rodzin z jednym dzieckiem z trudem wiążą koniec z końcem. Jędruś dotrzymuj słowa nie rób z mordki cholewy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2015-10-29 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Upośledzeni matematycznie, logicznie i ekonomicznie wybrali nawiedzony i bez pojęcia PiS. Teraz PiS utopi się w szambie obietnic wyborczych, a do końca roku społeczeństwo go zupełnie znienawidzi.

    Odpowiedz
  • mm(2015-10-29 16:36) Zgłoś naruszenie 04

    jeszcze się okaże, że aby załapać się na świadczenia, będzie trzeba się formalnie rozwieść, bo znowu będą premiowane "matki samotnie wychowujące"... gdzie tu dbanie o takie wartości jak rodzina i małżeństwo, znowu będzie się promować kombinatorstwo...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tata(2015-10-29 18:10) Zgłoś naruszenie 2510

    Mam dwoje dzieci 17 i 2 lata. Czy ktoś wie czy według PiS mam dwoje czy jedno dziecko? Proszę o odpowiedź.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • NN(2015-10-29 18:14) Zgłoś naruszenie 11

    Czyli rodzice z jednym dzieckiem stracą bo zabierze im się ulgę podatkową ,"super".

    Odpowiedz
  • Zakłamani kombinatorze,porózniliście rodziny(2015-10-29 19:37) Zgłoś naruszenie 10

    Na każde dziecko PIS nie kombinować a przedewszystkim nie dzielić dzieci ,nie tak dawno mówiliście o biedzi polskich dzieci i jak to ma się ,pierwsze dziecko wobec drugich i nastepnych znowu będzie żyć w ubustwie.wstyd .i kto to mówi obroncy dzieci.wprowadziliście jad w polskie rodziny i czy Wam dobrze będzie z tym żyć ,hańba !!

    Odpowiedz
  • dorosli niepelnosprawni.(2015-10-29 20:30) Zgłoś naruszenie 11

    swiadczenie pielegnacyjne dla doroslych opiekunuw niepelnosprawnych powinno byc takie samo jak na dzieci dorosli wymagaja tez duzego wysilku ruwno traktowac ...

    Odpowiedz
  • kaja(2015-10-30 06:18) Zgłoś naruszenie 3315

    Trzeba było myśleć przed wyborami i słuchać, od początku było mówione, że od drugiego dziecka wzwyż będzie 500 zł na każde dziecko. Moim skromnym zdaniem wzrośnie bezrobocie (tak naprawdę bezrobotnych w Polsce nie ma) Ludzie kombinują jak mogą - pracują na czarno w kraju i za granicą, podatków nie odprowadzają, więc nie maja żadnych dochodów a kasę od państwa dostaną. Wniosek nasuwa się sam, skorzystają kombinatorzy, oszuści i bogaci, a i jeszcze patologia. Większość uczciwych rodzin, którzy ciężko pracują za psie pieniądze nie dostaną nic bo przekroczą dochód o parę zł. Za to wszytko zapłacimy my wszyscy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • quano(2015-10-30 08:52) Zgłoś naruszenie 225

    Do kaja Myślę że ty masz problem ze słuchem. W kampanii prezydenckiej była mowa o 500 złotych na dziecko "każde". Przed wyborami do sejmu również mówiono o tej kwocie na dziecko. Rewolucja nastąpiła dopiero po ogłoszeniu wyników. Wygląda że pan Duda bujał nas przed wyborami gdyż wspominał że projekt ustawy jest gotowy i dotyczy każdego dziecka. Pomysł na ominięcie niezamożnych rodzin z jednym dzieckiem, bo nie oszukujmy się np. 3000 zł na trójkę w rodzinie to nie żadne bogactwo tyko wegetacja, jest świńskie. No ale co o życiu rodzin wie właściciel kota. W naszym grajdole powinno się przyjąć iż każdy kto mieści się poniżej pierwszego progu podatkowego jest niezamożny. I teraz te rodziny które ze względu na wysoki dochód nie mogły otrzymać ulgi na dzieci z podatku, teraz dostaną 500 zł, a ci którzy otrzymywali zwrot na dziecko za chwilę go stracą gdyż w oczach PiS są bardzo majętni. PiS na wstępie już podzielił Polaków.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ela(2015-10-30 14:13) Zgłoś naruszenie 168

    mam 3 dzieci w liceum i technikum które ukończyły 18 lat - czy wiecie ile mnie kosztuje utrzymanie dzieci w tym wieku ?!!! ubrania , jedzenie , książki...Dzieci uczą się w systemie dziennym ...większe dzieci , większe wydatki !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • beata(2015-10-31 08:25) Zgłoś naruszenie 167

    ...właśnie Elu ja też się zastanawiam jak to będzie wyglądało dlaczego nasze dzieci po 18-r.ż która się uczą{ ja mam dwójkę 18 i 19 l. i młodszą 9 l}na które trzeba znacznie więcej pieniędzy nie dostaniemy nic ??! to ja stracę bo nie będę miała ulgi podatkowej ani zasiłku rodzinnego ?! na same dojazdy do szkoły za dwójkę starszych płacę 500 zł m-c!Bardzo mądrze pani Szydło pomyślała !chyba się nie zastanowiła co będzie z nami rodzinami mającymi starsze uczące się dzieci...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • matka_samotna(2015-11-08 18:49) Zgłoś naruszenie 05

    Jeszcze rządu nie ma, a już szczujecie! Obrzucacie Prezydenta i PiS przed czasem! Poczekajmy, jak ustawa wejdzie w życie, bo jeżeli chodzi o ten portal to lubią "wkładać kij w mrowisko" i wprowadzać ludzi w błąd!

    Odpowiedz
  • Marek(2015-11-24 09:14) Zgłoś naruszenie 102

    Dziwię się ,że ci najwięcej szczują i teraz szukają w całym dziury a na PO głosowali zwrócić się należy do PO a nie rządów PIS czy prezydenta .Roszczeniowy naród

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Grzegorz(2015-11-24 09:15) Zgłoś naruszenie 167

    Nie martwcie PO Pani Kopacz zaprosiła muzułmanów oni wszystko załatwią

    Odpowiedz
  • Maja(2015-12-01 17:50) Zgłoś naruszenie 2616

    Moim zdaniem nie tędy droga mamusia będzie brała kaskę na dzieci a jak dzieci dorosną ona będzie miała 50 -tkę , kto ją weźmie do pracy ? A już 500 nie dadzą . Ta ustawa miała zwiększyć liczbę dzieci , zwiększy u patologii . Będą mieli za co pić i palić. Wykształceni ludzie nie wezmą się za ,,robienie dzieci' . Chcemy normalnej pracy nie wiecznie tymczasowej , gdzie nic ci się nie należy . A po odchowaniu dziecka nie masz gdzie wrócić . Potrzebna jest stała praca i dobra płaca żeby utrzymać rodzinę ,a nie jakieś 500 a potem jak dziecko najwięcej potrzebuje to skąd weźmie bezrobotna matka. Przede wszyskim potrzebna jest stabilizacja żeby powiększać rodzinę. Potrzebne są przedszkola , żłobki dostępne za przyzwoitą kasę.

    Odpowiedz