statystyki

Po dwa świadczenia na bliźnięta trzeba iść do sądu

autor: Michalina Topolewska27.10.2015, 10:32; Aktualizacja: 27.10.2015, 10:40
bliźnięta

Mimo korzystnego dla rodziców wieloraczków rozstrzygnięcia ich sytuacja nie uległa poprawie.źródło: ShutterStock

Od trzech miesięcy jestem na urlopie wychowawczym, zajmuję się dwoma synkami – bliźniakami. Złożyłam w ośrodku pomocy społecznej wniosek o przyznanie świadczeń rodzinnych, w tym dodatku do zasiłku, który jest związany z urlopem wychowawczym. Dostałam właśnie decyzję, że na każdego syna dostanę zasiłek, ale dodatek tylko jeden. Powiedziano mi, że tak wynika z przepisów. Czy naprawdę nie mam szans na dwa dodatki, skoro słyszałam, że niektórzy rodzice je otrzymują – pyta pani Małgorzata.

Od ponad roku trwa zamieszanie związane z uzyskiwaniem dodatku do zasiłku rodzinnego związanego ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem w trakcie urlopu wychowawczego. Wynika ono z uchwały podjętej przez Naczelny Sąd Administracyjny (NSA), który stwierdził, że wynoszące 400 zł świadczenie powinno przysługiwać na każde dziecko urodzone w trakcie jednego porodu. To oznacza, że jeżeli na świat przyszły bliźnięta, a także trojaczki lub większa liczba dzieci, powinno przysługiwać po 400 zł na każde z nich.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane