W 2009 roku nie będzie podwyżki zasiłku dla bezrobotnych

autor: Paweł Jakubczak13.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 13.10.2008, 09:53

Firmy będą finansować wynagrodzenie chorego pracownika, który ukończył 50 lat, przez 14, a nie 33 dni w roku. Rząd chce przeznaczyć 1,7 mld zł z Funduszu Pracy na sfinansowanie świadczeń przedemerytalnych. Zwolnienie ze składek na FP i FGŚP dla firm zatrudniających starszych pracowników będzie obowiązywać od czerwca 2009 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • prawie 55(2009-02-18 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Do TYm
    ale ty jesteś żałosny.Spadaj a co ty myslisz ,że ponad 35 lat pracy i łaska rządu Po i Psl ponad 600 zł.Niech sobie tyle Pan Premier ze świtą wypłaci i niech udowodni,że za taką kwotę wyżyje ze swoją tylko żonką a nawet niech tylko sam!!!Zobaczymy.Sięgnie nie po szynkę ale w końću po kiełbasę zwyczajną i po szkieleciki!!!Jak tak jesteś zadowolony to jesteś z ich pokroju no może z SLD.
    Przestań głupoty wypisywać !!!Idiotą to Ty jesteś sam!!!11Nie ubliąj innym.!!!1

    Odpowiedz
  • filozus(2008-10-13 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wpisać do ustawy prawo ZUS-u do sabotowania polityki prozatrudniowej rządu, poprzez represjonowanie bezrobotnych za ich aktywność zawodową (we Wrocławiu dyrektor oddziału Antoni Malaka i szef prawników Zbigniew Rak robią to bezkarnie bez żadnej legalnej podkładki). Adam Kłykow

    Odpowiedz
  • Pikuś(2009-07-27 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Niczego nie pragnę, ale tylko jednego by pomysłodawcy tych ustaw tez musieli kiedyś żyć za takie grosze jak proponują ,by zabrać im wszystkie przywileje,odstawić od koryta i kazać im fizycznie pracować w wieku 60 lat

    Odpowiedz
  • jenny(2009-06-26 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Julianie Zawistowski,zatem znieśmy pobierane opłaty z ttytułu FP i FGŚP ! Nie pobieramy,nie płacimy lub płacimy adekwatnie do miesięcy poboru

    Odpowiedz
  • wal(2009-03-25 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z J. Kaczynskim nie chce większych zasiłków i żądow PiS-maków

    Odpowiedz
  • amber(2008-10-13 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    To jest ten program "50+".

    Odpowiedz
  • antybezrobotny(2008-10-13 03:14) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy zlikwidują całkowicie ten demoralizujący zasiłek dla jawnych nierobów i krętaczy? Miliony pracujących podatników i przedsiębiorców muszą łożyć własny grosz na zapijaczone gęby 'dżentelmenów' spod płota, którym to rzekomo Balcerowicz zabrała pracę i nadzieję na przyszłość.

    Odpowiedz
  • Brak słów i ręce opadają...(2008-10-13 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Wielu z obecnych decydentów wysłałabym na zasiłek dla bezrobotnych za owe 551,8 zł. i ogromnie przy tym cieszyłabym sie, że wreszcie nie będą mieszać w przepisach i że wreszcie nastąpi powrót do mądrych, dawniej ustanowionych przepisów, i wreszcie nastanie jakaś stabilizacja !
    Dużo bym dała za to, by tak się stało...

    Odpowiedz
  • :-((2008-10-13 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dodać

    Właśnie tak wyglądają projekty ustaw cudu gospodarczego

    Tusku na Prezydenta

    Odpowiedz
  • 4(2008-10-13 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego pracować do 65 lat zwiększyć do 75 lat i można utrzymać przywileje obecne przechodzenia na emeryturę. Widzę te budowy sklepy Urzędy firmy ochroniarskie zatrudniające 70 latków Ciekawe co wmyśli za klika lat nowy Rząd ???

    Odpowiedz
  • Macie cuda oszusta wszechczasów!!!(2008-10-13 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba było kurczowo trzymac u władzy PiS i Premiera Kaczyńskiego!!! Dobrze wam tak! Co chcieliscie to macie! nowaki,palikoty,niesioły i inna chałastra gra wam na nosie! Kręca lody a Polaków mają w d...ie! Jedynie PiS nie robił żadnej krzywdy Polakom!!! Tylko PiS!!!

    Odpowiedz
  • PiSu juz nie ma(2008-10-13 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    ale jaki PiS - przeciez tej partii juz nie ma , tam zostal tylko Jaroslaw i jego brat prezydent.
    Juz nawet najwierniejszy Gosiewski zostal odstawiony na bok. Szczypinska i kempa dwie panie z IQ Doga Niemieckiego jeszcze poszczekuja, ale i je prezes odstawi za rok gora dwa

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny lezacy 1 grupa/.(2008-10-13 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    durnie i debile a gdzie podwyzki najnizsztch rent wy darmozjady nieuki sejmowe nygusy przynoszace swoja postawa chanbe temu narodowi precz z nimi precz z platforma chcemy chleba niech zyje lud...

    Odpowiedz
  • PiS jest coraz silniejszy!!!(2008-10-13 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ku zadowoleniu UCZCIWYCH Polaków!!! Premierze Kaczyński wróc!!! POpaprani rozkradną Polskę do reszty!!! Mam nadzieję, że matoły już będą wiedziały, żeby nie dopuszczac do władzy posldpsl, bo to jest jedna banda POpapranych,czerwonych złodziei i mataczy!!! Codziennie afera z którymś z tej bandy,kradną,kradną,kradną...i nic poza tym!!!

    Odpowiedz
  • filozus(2008-10-13 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    "prozatrudnieniowej" powinno być

    Odpowiedz
  • TW(2008-10-13 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłki dla bezrobotnych powinny wynieść i 5 tys zł tyle że powinny być zwracane jak bezrobotny podejmie pracę. Powinny byc takze natychmiast zawieszane kiedy bezrobotny nie przyjmie oferty pracy. Wówczas następny zasiłek po 12 miesiącach.

    PIS jest coraz silniejszy ??? Gdzie?? Przecież we Włoszczowej nawet słabnie.
    Nie mówiąc już o Toruniu.

    Odpowiedz
  • prawie 55 lat życia(2009-02-18 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    No to fajnie ponad 35 lat pracy i jałmużna ponad 600 zł zaledwie.Pięnie Panie Tusk ,pięknie panowie z PO i PSL.Super załatwiliscie ludzi,którzy zdrowie i siły staciłi pracując w PRL i RP aby innym teraz żyło się lepiej.
    Jestescie genialni i bardzo,bardzo ludzcy!!!1Cha,cha

    Odpowiedz
  • MB(2008-10-13 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Chcą odciążyć pracodawców od ponoszenia kosztów produkcji, po to aby wyroby krajowe były atrakcyjne cenowo w stosunku do wyrobów z Chin. Nasze produkty na rynku są cenowo nieatrakcyne, producenci skarżą się na rynki zbytu. Zatrudnienie bezrobotnego 50+ dla producenta jest kulą u nogi, od niewydajnego podnoszą tylko koszty produkcji. Natomiast zatrudnienie młodego pracownika jest korzystne; młodego, niedoświadczony, wykorzystywać i manipulować można nim do woli, nawet do 16 godzin dziennie. W obecnym czasie na brak młodej siły nabywczej na zatrudnienie pracodawcy nie narzekają i eleminują z rynku pracy starszych. Starszy nie wytrzyma niewolniczego czasookresu pracy i narzuconego tępa. To co wypisują z KPP, że finansowanie dezaktywacji tych osób-nie, a powinno się tylko aktywizować. Najpierw nauczcie się ekonomi na czarnym rynku pracy, bo nie ma uczciwego rynku pracy, a dopiero zajmujcie głos w sprawie.

    Odpowiedz
  • Wierny Wyborca Jaroslawa i PiSu(2008-10-13 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    PiS jest coraz silniejszy w KLEWKACH i to z Klewek ruszy nowa ofensywa wyborcza PiSu, gdy tylko wypedza talibow, ktorzy tam sie fortyfikuja.

    GOsiewski jak przeprosi i ucaluje stope prezesa to bedzie mogl wrocic

    Odpowiedz
  • wiemar(2008-10-13 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    PiS nie podniósł ani o złotówkę emerytur i rent, a prezydent Kaczyński szasta nie swoimi, bo podatników pieniędzmi jak car

    Odpowiedz