statystyki

Bez rewolucji w terminach prowadzenia dialogu

autor: Tomasz Zalewski14.04.2015, 07:26; Aktualizacja: 14.04.2015, 08:57

Trwa opiniowanie projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego. Wszystko wskazuje na to, że cykl i terminarz kluczowych dla partnerów społecznych konsultacji z rządem pozostanie bez zmian. Skorygowane zostaną jedynie okresy na zajmowanie stanowisk przez strony dialogu.

Projekt zakłada, że zmianie nie ulegną daty, w jakich rząd przedstawia stronie społecznej prognozę wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę prac nad kolejnym budżetem państwa i założenia ustawy budżetowej. Strona rządowa tak jak dotychczas będzie ją przekazywać do 10 maja każdego roku. Następnie przedstawiciele pracowników i pracodawców, którzy wchodzą w skład Rady Dialogu Społecznego, będą mieli 10 dni kalendarzowych na zaprezentowanie wspólnej propozycji w sprawie wzrostu w następnym roku wynagrodzeń w gospodarce narodowej, minimalnego wynagrodzenia oraz emerytur i rent z FUS. Przy czym nowa ustawa pozwoli na przyspieszenie konsultacji społecznych – będzie to możliwe, jeśli rząd zdecyduje się na podanie danych makroekonomicznych przed 10 maja.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane