statystyki

Bez rewolucji w terminach prowadzenia dialogu

autor: Tomasz Zalewski14.04.2015, 07:26; Aktualizacja: 14.04.2015, 08:57

Trwa opiniowanie projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego. Wszystko wskazuje na to, że cykl i terminarz kluczowych dla partnerów społecznych konsultacji z rządem pozostanie bez zmian. Skorygowane zostaną jedynie okresy na zajmowanie stanowisk przez strony dialogu.

Projekt zakłada, że zmianie nie ulegną daty, w jakich rząd przedstawia stronie społecznej prognozę wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę prac nad kolejnym budżetem państwa i założenia ustawy budżetowej. Strona rządowa tak jak dotychczas będzie ją przekazywać do 10 maja każdego roku. Następnie przedstawiciele pracowników i pracodawców, którzy wchodzą w skład Rady Dialogu Społecznego, będą mieli 10 dni kalendarzowych na zaprezentowanie wspólnej propozycji w sprawie wzrostu w następnym roku wynagrodzeń w gospodarce narodowej, minimalnego wynagrodzenia oraz emerytur i rent z FUS. Przy czym nowa ustawa pozwoli na przyspieszenie konsultacji społecznych – będzie to możliwe, jeśli rząd zdecyduje się na podanie danych makroekonomicznych przed 10 maja.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane