statystyki

Pracownicy hojni, ale na koszt pracodawcy

autor: Katarzyna Dąbrowska19.03.2015, 08:09; Aktualizacja: 19.03.2015, 08:12
Zakład pracy podpisuje umowę z korporacją taksówkarską, która przekazuje karty płatnicze. Korzystają z nich pracownicy, płacąc rachunki za przejazdy służbowe.

Zakład pracy podpisuje umowę z korporacją taksówkarską, która przekazuje karty płatnicze. Korzystają z nich pracownicy, płacąc rachunki za przejazdy służbowe.źródło: ShutterStock

20 proc. – tyle napiwku, a nawet więcej dostają taksówkarze od płacących służbową kartą. Jeśli umowa firmy z korporacją tego nie przewiduje, to w efekcie jest to mniej przejechanych kilometrów za te same pieniądze.

Zakład pracy podpisuje umowę z korporacją taksówkarską, która przekazuje karty płatnicze. Korzystają z nich pracownicy, płacąc rachunki za przejazdy służbowe. Zazwyczaj środki na takiej karcie są limitowane w skali miesiąca, a szczegółowe zasady rozliczeń pomiędzy zakładem pracy a firmą taksówkarską określa umowa. Takie reguły obowiązują w większości firm. Jakież może być zdziwienie niektórych szefów, gdy się dowiedzą, że ze środków dostępnych na takich kartach pokrywane są napiwki dla taksówkarzy. A w wielu umowach nie ma na ten temat ani słowa.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • dyskryminacja polska(2015-03-19 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Takie luksusy to tylko w Warszawie,bo w mniejszych miastach nie ma ani firm ani umów z firmami,taksówkarz jest biedny,płaci składki na zus a w razie wypadków losowych nie dostanie ani świadczenia przedemerytalnego choc ma wiek i długi staż pracy,ani nie należy mu sie wcześniejsza emerytura,z takich luksusów moga korzystać tylko osoby które sa zatrudnione w firmach i moga mieć niższy wiek i niższy staż pracy.Jakto u nas równi i równiejsi tylko płacic trzeba tak samo albo więcej i obowiązkowo w terminie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane