Jeden z najbogatszych Polaków: Umowy śmieciowe to oszustwo, a pensja minimalna powinna być wyższa

autor: Szymon Ostrowski18.03.2015, 07:38; Aktualizacja: 18.03.2015, 08:01
Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl: Wynagrodzenie zawsze powinno zależeć od rynku

Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl: Wynagrodzenie zawsze powinno zależeć od rynkuźródło: Materiały Prasowe

Pensja minimalna powinna być wyższa, należałoby również zlikwidować śmieciówki – uważa Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl i jeden z najbogatszych Polaków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • XXYYZZ(2015-03-18 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Jerzy Krzanowski udowadnia, że etyka i biznes + perspektywiczne i logiczne myślenie, przyczynowo - skutkowe nie kłócą się, mogą być praktykowane i przynoszą efekty.
    Wielki szacunek!
    Ale czy inni to rozumieją?
    Tak zwany szybki pieniądz/zysk, jak najmniejszym kosztem ma krótki żywot - to nie ekonomia, to ekonomiczna partyzantka!

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2015-03-18 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Mądrego to i warto poczytać.

    Odpowiedz
  • Michał(2015-03-18 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Podejrzewam, że ten pan dorobił się zatrudniając ludzi za pensję minimalną, tylko o tym nie mówi, a teraz najzwyczajniej w świecie boi się konkurencji. Jak ktoś jest w takiej pozycji jak on, to chce żeby inny, początkujący inwestor czy przedsiębiorca miał trudniej niż on sam miał

    Odpowiedz
  • ktostam(2015-03-18 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Likwidacja umów cywilnoprawnych i podwyższanie płacy minimalnej jest w interesie dużych firm. Chcą one w ten sposób wykosić mikro i małe przedsiębiorstwa. Skutek będzie taki, że będzie mniej miejsc pracy, mniej konkurencyjna gospodarka, wyższe ceny. Nominalnie wyższe wynagrodzenia nie sprawią, że pracownicy będą bogatsi - w sklepie mniej kupią za te same pieniądze.

    Odpowiedz
  • zosia(2015-03-18 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt tak nie upodlił tego narodu jak rządy PO... Czesi i Słowacy nazywają nas trafniej "Chińczykami Europy" .
    -Teraz już wiem dlaczego tak wiele centrów rozliczeniowych powstaje w tej krainie miodem i mlekiem płynącej. Pensje jak w trzecim świecie a wykształcenie jak w bogatych krajach.

    Odpowiedz
  • ath(2015-03-18 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pan chyba zapomnial jak to jest w malym i srednim biznesie. Duzo tu ladnych slow i idealistycznych pomyslow ktore nie sa realne w takich firmach. Jak sie ma milionowe obroty to ok, ale dla malych firm po 200zl dla kilku pracownikow to wymierne pieniadze w skali roku (od kilkunastu do kilkudziesiaciu tysiec) ktore dla tych przedsiebiorstw potrafia przewazyc na byc albo nie byc. Wedlug Pana tacy przedsiebiorcy powinni zamknac swoje male firmy i uwolnic rynek dla wiekszych i samemu sie u nich zatrudnic tak?

    Dla wyjasnienia, absolutnie nie popieram umow smieciowych ani tej smiesznej pensji minimalnej. Niestety realia sa jakie sa a Pana propyzycje sa na obecna chwile idyllistyczne i mowione z poziomu jakby nie bylo "jednego z najbogatszych polakow"

    Odpowiedz
  • TELEWIZJAREPUBLIKA bez cenzury - kocie bury !!!!!!(2015-03-18 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    TELEWIZJAREPUBLIKA bez cenzury,wejdz teraz ,sprawdz,przekonaj sie I innych.Rowniez VOD.GAZETAPOLSKA, -
    Tv-Trwam, - NIEZALEZNA ,
    Nie daj swojego mozgu POkaleczyc gwozdziami propagandy mediow masowego razenia PO mozgach !
    Badz zawsze soba,wolnym czlowiekiem,bez zarazenia sie na grozna chorobe zwana lemingowacialosc !
    Nie lekaj sie,odwagi ! Tylko zniwoleni glupcy boja sie poznania prawdy !

    Odpowiedz
  • Cześ(2015-03-18 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wyobrażmy sobie,że w Polsce o sytuacji pracownika decydował by Lewiatan. Gwarantowane niewolnictwo na niespotykanym poziomie.

    Odpowiedz
  • Patriotyczny-niepodległościowiec(2015-03-18 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    Cos widzę że JAROSŁAW Z WARSZAWY (CHOCIAŻ PER PROCURA) DZIAŁA NA FORUM...

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2015-03-18 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    TO SĄ STANDARDY RZĄDU PO-PSL-NORMA
    -Politycy PO tracą kontakt z rzeczywistością. Posłanka PO J. Fabisiak przekonuje, że zarobki na zachodzie Europy i w Polsce są na bardzo podobnym poziomie. Jednym słowem - odlot! -

    - -"Zarobki są na bardzo podobnym poziomie. To jest pewna magia: że tam jest inaczej, że tam jest lepiej" – przekonywała dziennikarzy "Faktu"

    Odpowiedz
  • jerry m(2015-03-18 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego jest "jeden z najbogatszych"? Według mnie odpowiedz jest prosta. Bo płaci za mało za prace tym,którzy pomnażają jego majątek.Normalnie, w zwyczajny sposób okrada najemnego pracownika, wprawdzie niby zgodnie z przepisami, ale te przepisy stanowia ludzie jemu podibni. Taki jest kapitalizm. po co ma udawac takiego wrazliwego na biedę?

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2015-03-18 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Jerzy takich jak Pan to wyjątek najwięcej nie myśleć i brać pieniądze ze spekulacji i z przekrętów

    Odpowiedz
  • nie bądźcie naiwni(2015-03-18 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiecie ludziska, że umowy na czas nieokreślony z długim okresem wypowiedzenia są w interesie firm, a nie waszym.
    Jak sobie znajdziesz lepszą pracę, a musisz jeszcze np. 4 miesiące pracować u starego pracodawcy - to pomyślcie sobie, w czyim to jest interesie. I czy jesteście takimi geniuszami, że kotś będzie czekał na was ćwierć lub 1/3 roku? :)))

    Odpowiedz
  • anglik(2015-03-18 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    ten pan jest Polakiem a nami rządzą ruskie trole i tu jest pies pogrzebany ale można to zmienić przy urnie kapewu..

    Odpowiedz
  • real(2015-03-18 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Komu Polacy oddali władzę,media i finanse?
    Na co liczy sprzedany naród?
    Kto i dla kogo stanowi w Polsce prawo ?

    Odpowiedz
  • picuś(2015-03-18 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś nie wierzę w jego piękne słowa. Facet założył działalność na początku lat 90 kiedy były inne realia: mniejsze koszty pracy oraz mała konkurencja. Dorobił się milionów a teraz kozaczy jak to umowy cywilnoprawne są złe. Jestem ciekaw co by mówił gdyby teraz jako młody człowiek wchodził w biznes. Jestem przekonany że napewno by tak nie gadał.

    Odpowiedz
  • antek(2015-03-18 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry człowiek. Warto poczytać. Polecam niech posłuchają go z Lewiatana, BCC itd.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2015-03-18 17:31) Zgłoś naruszenie 01

    Przez umowy śmieciowe mamy coraz mniej pieniądza na rynku ponieważ nie ma tam płacy minimalnej a co za tym idzie mamy deflację

    Odpowiedz