Zapraszamy na praktyczne webinarium „Informacja o warunkach zatrudnienia (art. 29 § 3 kp) – skorzystaj ze wzoru na 2023 r.” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 24 listopada 2022 roku. Polecamy!

Zapraszamy na praktyczne webinarium „Informacja o warunkach zatrudnienia (art. 29 § 3 kp) – skorzystaj ze wzoru na 2023 r.” + certyfikat gwarantowany , które odbędzie się 24 listopada 2022 roku. Polecamy!

UWAGA! Przegapiłeś webinarium na ten temat, które zorganizowaliśmy 20 października 2022 r.? Wykorzystaj drugą szansę! Posłuchaj praktycznych rad eksperta, co i w jaki sposób musi zostać zawarte w informacji o warunkach zatrudnienia, a w razie wątpliwości zadaj ekspertowi swoje pytania!

Ogromna liczba zmian w prawie pracy planowana na 2023 r. sprawia, że, aby ze wszystkim zdążyć, należy zacząć się do nich przygotować już teraz. Jednym z obowiązków jest tworzenie wewnętrznych wzorów informacji o warunkach zatrudnienia zgodnie z art. 29 § 3 Kodeksu pracy, które zaczną obowiązywać po wejściu w życie przepisów.

Uczestnicy webinarium otrzymają przykładowy wzór informacji, gotowy do dostosowania do potrzeb własnych zakładów pracy, który zostanie szczegółowo omówiony w trakcie szkolenia. Webinarium jest skierowane zarówno do pracowników działów kadr firm sektora prywatnego, jak i jednostek budżetowych.

Podczas webinarium dowiesz się:

W jaki sposób zostanie rozszerzona informacja dla pracownika z art. 29 § 3 kp? – wzór dla uczestników szkolenia!

Czy będzie konieczność sporządzania informacji indywidualnie dostosowanej do każdego pracownika?

Jak prawidłowo ustalić system, a jak rozkład czasu pracy pracownika?

Kiedy można posłużyć się w informacji przywołaniem stosownych przepisów prawa?

W jaki sposób prawidłowo informować pracownika o przerwach w pracy wynikających z przepisów pozakodeksowych?

O jakich składnikach wynagrodzenia oraz świadczeniach pieniężnych i rzeczowych należy informować pracownika?

Czy nową informację trzeba wręczyć wszystkim aktualnie zatrudnionym pracownikom, czy tylko nowo zatrudnianym?

W jakim terminie udzielić nowej informacji, a w jakim poinformować o zmianie warunków zatrudnienia?

Na czym polega nowe wykroczenie za brak informacji o warunkach zatrudnienia lub brak jej aktualizacji?

Kogo inspektor pracy ukarze za brak lub nieterminowe wręczenie pracownikowi informacji o warunkach zatrudnienia?

Czy błędna informacja o warunkach zatrudnienia też jest wykroczeniem przeciwko prawom pracowniczym?

Co to znaczy, że brak lub nieterminowa informacja w sposób rażący narusza uprawnienia pracownika?

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

„Informacja o warunkach zatrudnienia (art. 29 § 3 kp) – skorzystaj ze wzoru na 2023 r.” + certyfikat gwarantowany

Termin: 24 listopada 2022, godz. 13:30-14:30

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący: Aleksander Kuźniar

Prawnik, specjalista z zakresu praktycznego stosowania prawa pracy oraz ochrony danych osobowych. Wieloletni Inspektor pracy PIP, Inspektor Ochrony Danych. Autor ponad 200 publikacji z zakresu prawa pracy ukazujących się na łamach takich tytułów jak: Rzeczpospolita, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitor Księgowego, Sposób na Płace. Autor komentarza praktycznego do Kodeksu pracy wydawnictwa Infor S.A. od 2009 r. do 2022 r. oraz innych ustaw z zakresu prawa pracy. Autor licznych opinii prawnych, porad prawnych, poradników z zakresu sposobu sporządzania aktów prawa wewnątrzzakładowego, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, planowania i rozliczania czasu pracy pracowników, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania, regulaminów ZFŚS, układów zbiorowych pracy, opinii dla prokuratury na podstawie powołania specjalisty z zakresu prawa pracy. Od 15 lat wykładowca z zakresu prawa pracy na szkoleniach, kursach otwartych i wewnątrzzakładowych.

Korzyści dla uczestników webinarium:

  • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
  • Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Polski Ład – zmiany w ryczałcie, Polski Ład – zmiany w zakresie VAT, Polski Ład – czy i jak przekształcić działalność w spółkę, Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022, Podatkowe problemy biur rachunkowych, Podatkowe aspekty ze spłacaniem kredytów i pożyczek, Potrącenia komornicze, Pakiet VAT w e-commerce, Import usług, WNT po wyroku TSUE oraz Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>


Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 24 listopada 2022 r. o godz. 13.30 i zakończy się o godz. 14.30. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl