statystyki

Plac zabaw powinien być w weekendy dostępny dla wszystkich dzieci

autor: Artur Radwan27.01.2015, 20:00
W jaki sposób skłonić dyrektora, by udostępnił plac zabaw także innym dzieciom?

W jaki sposób skłonić dyrektora, by udostępnił plac zabaw także innym dzieciom?źródło: ShutterStock

Mieszkam w małej miejscowości, w której nie ma orlika ani ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci. Wójt jednak wybudował placyk zabaw przy szkole podstawowej, w której mieści się też przedszkole. Niestety dyrektor udostępnia je tylko uczniom i przedszkolakom, natomiast po południu i w weekendy nie można z niego korzystać. – W jaki sposób skłonić dyrektora, by udostępnił plac zabaw także innym dzieciom – pyta pani Marzena, mama trzyletniego Wojtusia.

Nasza czytelniczka może, a nawet powinna wystąpić z petycją do szefa placówki, ale również do wójta. Niektórzy dyrektorzy szkół i przedszkoli zamykają placyki wraz z końcem pracy placówki, tłumacząc to często obawą przed wandalami i odpowiedzialnością za ewentualny wypadek dziecka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby udostępnić placyk opiekunom i ich dzieciom, wystarczy zamieścić odpowiedni regulamin korzystania z obiektu na tablicy. Trzeba w nim zaznaczyć, że dzieci mogą tam przebywać wyłącznie pod opieką osób starszych, którzy ponoszą odpowiedzialność za podopiecznych. W ten sposób rozwiązano by kwestie prawne stojące na drodze do tego, aby placyk był ogólnie dostępny.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane