statystyki

Zaległy urlop wójta powinien być jawny. Jaki dostanie ekwiwalent za niewykorzystane wolne?

autor: Artur Radwan04.09.2014, 18:00
Zatrudnienie i wynagrodzenie samorządowców

Zatrudnienie i wynagrodzenie samorządowcówźródło: DGP

Mieszkańcy żądają informacji o kosztach, jakie poniesie budżet gminy z powodu wypłacenia ekwiwalentu za niewykorzystane wolne włodarza.

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast dostają pytania dotyczące m.in. zaległych urlopów wypoczynkowych. Jeśli nie są wykorzystane na bieżąco, to włodarze niezależnie od tego, czy wygrają wybory, czy też będą musieli odejść – otrzymują z tego tytułu ekwiwalent.

– Otrzymaliśmy pytania, czy wójt posiada niewykorzystany urlop wypoczynkowy za poprzednie lata i za 2014 r., ile to jest dni i czy zaległe uprawnienie pracownicze będzie wykorzystane – mówi Wiesław Bobiarski, sekretarz i zastępca wójta gminy Obrzycko (woj. wielkopolskie). – Mamy wątpliwość, czy tego typu informacje mają charakter publiczny – dodaje.

Wnioskodawca powołał się na art. 5 ust. 2 i 3 ustawy o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 782 ze zm.). Zgodnie z nim prawo do jej uzyskania podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy, z tym że nie dotyczy to informacji m.in. o osobach pełniących funkcje publiczne.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane