statystyki

Zaległy urlop wójta powinien być jawny. Jaki dostanie ekwiwalent za niewykorzystane wolne?

autor: Artur Radwan04.09.2014, 18:00
Zatrudnienie i wynagrodzenie samorządowców

Zatrudnienie i wynagrodzenie samorządowcówźródło: DGP

Mieszkańcy żądają informacji o kosztach, jakie poniesie budżet gminy z powodu wypłacenia ekwiwalentu za niewykorzystane wolne włodarza.

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast dostają pytania dotyczące m.in. zaległych urlopów wypoczynkowych. Jeśli nie są wykorzystane na bieżąco, to włodarze niezależnie od tego, czy wygrają wybory, czy też będą musieli odejść – otrzymują z tego tytułu ekwiwalent.

– Otrzymaliśmy pytania, czy wójt posiada niewykorzystany urlop wypoczynkowy za poprzednie lata i za 2014 r., ile to jest dni i czy zaległe uprawnienie pracownicze będzie wykorzystane – mówi Wiesław Bobiarski, sekretarz i zastępca wójta gminy Obrzycko (woj. wielkopolskie). – Mamy wątpliwość, czy tego typu informacje mają charakter publiczny – dodaje.

Wnioskodawca powołał się na art. 5 ust. 2 i 3 ustawy o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 782 ze zm.). Zgodnie z nim prawo do jej uzyskania podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy, z tym że nie dotyczy to informacji m.in. o osobach pełniących funkcje publiczne.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane