Odsetki za stracone świadczenia pielęgnacyjne zależą od decyzji rządu

autor: Michalina Topolewska12.03.2014, 07:24; Aktualizacja: 12.03.2014, 07:59
podatki

Kwestia rekompensaty pojawiła się w trakcie konsultacji projektu, który jest realizacją wyroku Trybunału Konstytucyjnegoźródło: ShutterStock

Jeśli projekt nie zostanie zmieniony, to osoby, które straciły świadczenia pielęgnacyjne, odzyskają je bez dodatkowej rekompensaty. Mimo że może to być niekonstytucyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • Mazur(2014-04-02 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego rzad nie zajmie się zasiłkami rodzinnymi,nie zniesie kryteriów,dzieci żyją w nedzy mimo,że rodzic pracuje a tym co znależli sposób na łatwe i lekki życie przywraca się swiadczenia ze zwrotem i odsetkami.To demokracja?Powinni sprawdzacosoby opiekujące się rzekomo rodzicami bo tych jest mnóstwo.

    Odpowiedz
  • mko(2014-03-18 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    ale kiedy maja to wyplacac i czy to pewne?

    Odpowiedz
  • aa(2014-03-13 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    odsetki to będą grosze jakieś 300 zł od lipca !!!

    Odpowiedz
  • Małgorzata(2014-03-12 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Też jestem rolnikiem mam male gospodarstwo rolne i dwójkę dzieci na wózkach z zanikiem mięśni , matkę 88 letnią z choroba parkinsona ,starczą demencją i zanikami pamięci i jak uważasz Ewo ,czy Twoja wypowiedz jest na miejscu??

    Odpowiedz
  • tomala(2014-03-12 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawy jestem może ktoś wie czy opiekunowie którzy po 30 czerwca 2013r,zarejestrowali się w urzędach pracy otrzymają zaległe świadczenia

    Odpowiedz
  • gabi(2014-03-12 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Też jestem właścicielką gospodarstwa i opiekuję się chorym ojcem,dobrze że dzieci pełnoletnie pracuja w gospodarstwie bo inaczej nie wiem co by było

    Odpowiedz
  • żona(2014-03-12 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem rolnikiem ,byłam hodowcą drobiu ,musiałam zrezygnować od momentu powrotu męża po wylewie ze szpitala ,wymaga nadzoru non stop i co EWO jakie zyski wypracuję opiekując się chorym? Notabene -za rolnika ,który pobierał świadczenie pielęgnacyjne nie opłacano krusu ,tak jak ni e rolnikom zus.

    Odpowiedz
  • Ewa(2014-03-12 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wy, rolnicy przecież macie pracę i wynikające z tego zyski, czego jeszcze chcecie? Nie zrezygnujesz z pracy, nadal będziesz pracować i chcesz jednocześnie pobierać świadczenie i co, może jeszcze chcecie mieć opłacany krus? przesadziłaś z tą chciwością, Danuto!!!

    Odpowiedz
  • smutny(2014-03-12 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    A ile one wynoszą? Jak długo jeszcze będzie to wszystko trwało??

    Odpowiedz
  • Danuta(2014-03-12 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    a co z rolnikami??

    Odpowiedz
  • k.(2014-03-12 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Odsetki odsetkami, my po prostu chcemy juz odzyskac swiadczenie! Moze byc bez, ale juz niech wroci!

    Odpowiedz
  • Kuba(2014-03-12 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy Tusk martwił się o ludzi?

    Odpowiedz