Rodziny wielodzietne zyskają zniżki w całym kraju

autor: Michalina Topolewska07.02.2014, 07:04; Aktualizacja: 07.02.2014, 08:34

Gminy będą przyjmować wnioski i wydawać dokumenty przyznające opiekunom z trójką i więcej dzieci prawo do ulg, których szczegółowy wykaz znajdzie się na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • mama 8 dzieci(2014-02-24 00:48) Zgłoś naruszenie 00

    pragnieniem mym było posiadanie dzieci... 30 minut na lodowisku i seans w kinie plus dojazd to wydatek 150 złotych jak nie więcej Aha to atrakcje dla mnie i 5 dzíeci A karta duźej rodziny powinna być wprowadzona 10 lat temu bo teraz to śmiechu warte Duźe rodziny 5+ 6+gdzie one są ?

    Odpowiedz
  • tja(2014-02-08 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Joasiu nauczyli pisać ale kultury już nie, chyba że chłopcem jesteś i się przyszywasz:)

    Odpowiedz
  • Asia(2014-02-08 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    uczyć się stąłpy ,a nie WIECZNE narzekania ! nie masz pieniedzy na utrzymanie rodziny to jej nie zakładaj,aby pozniej ponizac sie i błagac o jałomużne ! za darmo nikt nic nie dostanie od panstwa ! JAKA NOWA ZMIANA NIE WESZŁABYM W ŻYCIE OD RAZU WIELKIE HALO,JĘK,PISK I WRZASK ! RZYGAC MI SIE CHCE NA TAKICH OBYWATELI ! BRAK HONORU,AMBICJI ! TYLKO WYMAGANIA I WYMAGANIA!

    Odpowiedz
  • antyanty(2014-02-08 03:26) Zgłoś naruszenie 00

    mam gdzies zebraczo brzmiace hasla. wole nie miec dzieci i nie zebrac o jalmuzne, a mialem okazje slyszec wypowiedzi urzednikow nt. rodzin wielodzietnych. wstyd powtarzac.

    Odpowiedz
  • Edyta(2014-02-07 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    A ja na interii przeczytałam ciekawy artykuł z 21 stycznia 2014 roku o tym jak to niemiecka gazeta Frankfurter Rundschau poważnie martwi się o Polskę, Polaków i ich dzietność.
    Dowiedziałam się o tym że:

    - od chwili wejścia do Unii E Polska straciła dwa miliony obywateli i że w Polsce odczuwamy ten ubytek, brakuje nam ich podatków

    - ten brain drain z Polski, czyli NIEPOHAMOWANY odpływ mózgów z Polski jest bardzo korzystny dla Zachodu UE w tym dla Niemiec. Szczególnie cieszą się z polskich lekarzy

    A to już moje uwagi:
    Niestety PO wcale nie walczy z niemieckim drenażem mózgów. Nawet nie zauważa tego problemu, a podobno na Dolnym Śląsku PO jest takie silne.

    Dlatego już niedługo w Polsce będą tylko Małe Rodziny, bo często
    J E D N O O S O B O W E, dużo rzadziej dwu- lub trzyosobowe

    To będzie tak
    jak w "Bajce o Magdzie" - ma gdzie, ale nie ma z kim.

    Odpowiedz
  • zgroza(2014-02-07 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    a co z bezrobotnymi alb o zarabiającymi ok. 1 tys. mającymi jedno-dwoje dzieci, mają przymierać głodem, wstyd, aby pozwolono na takie wynagrodzenia, przecież 1680 zł brutto to chańba

    Odpowiedz
  • leiter84(2014-02-07 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie nowy etat w urzędzie, nowy druk wniosku, nowa procedura. A w zamian za to zniżka na PKP. Hahaha

    Odpowiedz
  • Ami(2014-02-07 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    A co z z rodzinami i dziećmi niepełnosprawnymi, znowu o nich zapomniano!!!

    Odpowiedz
  • Iwona(2014-02-07 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie dopłaty do komunikacji miejskiej, czynszu, książek, ubrań? Zniżki na PKP, które w moim regionie w marcu utną połowę połączeń. Dobre sobie. Do parków narodowych? Jeszcze lepsze.

    Odpowiedz