Sądy przywracają opiekunom prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

autor: Michalina Topolewska04.02.2014, 08:41; Aktualizacja: 04.02.2014, 08:45
Wyrok trybunału nie daje podstaw dochodzenia zaległych świadczeń.

Wyrok trybunału nie daje podstaw dochodzenia zaległych świadczeń.źródło: ShutterStock

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego wójt powinien reaktywować na nowo byt prawny ostatecznej decyzji przyznającej osobie zajmującej się niepełnosprawnym członkiem rodziny świadczenie pielęgnacyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

 • Lech Zet(2014-03-04 14:16) Zgłoś naruszenie 00

  Naćpany grafoman wysmarował tekst. Brednie i nic więcej!

  Odpowiedz
 • wandulka opiekunka(2014-03-04 17:35) Zgłoś naruszenie 00

  wandulka . a co chodzi o te odsetki to wszyscy wiemy chyba najlepiej co się dzieje , kiedy spużniamy się z opłatami , to płacimy odsetki i to jakie ! to dlaczego to jest takie dziwne ze WO domagają się wypłaty odsetek skoro mówią o tym ustawy . do wszystkiego co zalegle czy opuźnione , należą się ustawowe odsetki . dziękuje .

  Odpowiedz
 • danuta(2014-03-24 16:15) Zgłoś naruszenie 00

  wszystkim opiekunom osób dorosłych,którym zabrano swiadczenie pielęgnacyjne na mocy ustawy wygasającej,powinnosie zwrócić świadczenia pielęgnacyjne,tak jak było wcześniej,ina bieżąco,bez żadnych warunków i ograniczeń,a teraz,tak jak będą mieć opiekunowie dzieci,powinno być ujednolicenie,uzawodowienie ,prawo nabyte powinno być wrócone bez żadnych ograniczeń,bez problemu i pieniądze wypłacone już,miały być od stycznia,wszystkim niepełnosprawnym powinna należeć się pomoc,opiekun,obojętnie z jakiej winy powstała niepełnosprawność,pżykry los może spotkać ,nawet te osoby co głupoty wcześniej napisali,myślą jak zwierzęta a człowiek nie jest zwierzęciem,taki system opieki ma być wporządnym państwie,za co ci niepełnosprawni,biedni mieliby płacic,z czego ,z biednych rent,których może nawet wszyscy nie mogą dostać,ludzie szanujcie się nie bądźcie bestiami,bo jak ,nie wy to moą być wasze rodziny pokrzywdzone,niepełnosprawne,i co wówczas powiecie,jak ,będziecie żyć,z czego,życie to nie bajka,przestżegajcie swoim zachowaniem BOGA,przykazań,nie bądźcie zamądrymi tu gdzie niepotrzeba,żle myślicie,a swoich błędów nie widzicie pod nosem,nikt nie jest bez winy,doskonały,ludzie życzcie sobie szczęścia,bo jak sięsami nie poszanujecie,to któż was poszanuje,nie macie pojęcia co przeżywają niepełnosprawni,opiekunowie,w związku z chorobą a jeszcze w braku środków finansowych,państwo powinno zabezpieczyć wszelakich opiekunów i niepełnosprawnych,bez żadnego ale.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane