Gmina przyzna maksymalnie 18,93 zł dodatku energetycznego

autor: Michalina Topolewska05.12.2013, 07:00; Aktualizacja: 05.12.2013, 07:13

Część samorządów zaczęło już przyjmować wnioski o dopłaty na pokrycie rachunków za prąd. Taka forma pomocy od 1 stycznia 2014 r. będzie przysługiwać tzw. wrażliwym odbiorcom energii elektrycznej. Zalicza się do nich osoby uprawnione do dodatków mieszkaniowych, które mają podpisaną umowę kompleksową lub umowę o sprzedaży energii elektrycznej (oraz zamieszkują w miejscu jej dostarczania).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • qwerty(2013-12-05 09:10) Zgłoś naruszenie 00

  Alkoholicy i lenie - WRAŻLIWI - znów na fali ! Znów trzeba na nich płacić

  Odpowiedz
 • bezpartyjny(2013-12-05 14:49) Zgłoś naruszenie 00

  Szczerze mówiąc to wolę płacić na alkoholika (bo w tym kraju -to albo wyjechać albo się urżnąć) niż płacić np. na zawyżone emerytury św. krów i piesków, którzy se nie splamili zrzutką do budżetu czy ZUS.

  Im ustawa emerytalna nie zadziałała wstecz tak jak zwykłym emerytom i działa dopiero dla nowych pracowników zaczynających prace - i to ma być zgodne z Konstytucją. To było złamanie zapisu o nie działaniu prawa wstecz i prawa równości zdaniem wielu niezależnych prawników i konstytucjonalistów.

  Dlatego "querty" daj spokój biedocie i alkoholikom, bo jak patrze na robotę naszych, sprzedajnych polityków to nic tylko się upić, a płacimy na nich dużo więcej kasy niż powinniśmy.

  Odpowiedz
 • do bezpartyjnego(2013-12-05 16:28) Zgłoś naruszenie 00

  A dlaczego nie uderzasz w KRUSowców, którzy wszyscy będą beneficjentami a nie płacą PIT, płacą tylko 70zł KRUS i 1zł NFZ ? Dlaczego nie uderzasz w posłów i senatorów nie płacących PIT ? Dlaczego nie uderzasz w "TWÓRCÓW" płacących PIT tylko od połowy przychodów ?

  Odpowiedz
 • do 3(2013-12-05 18:49) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkie stany ,które wymieniłeś mieszczą się u mnie pod pojęciem św. krów, a więc wszystko jest odpowiednio określone. KRUS i pseudo górnicy nie pracujący na dole też się mieszczą pod tym określeniem.

  Pozdrawiam - bezpartyjny.

  Odpowiedz
 • urzędnik(2013-12-06 10:02) Zgłoś naruszenie 00

  Wszyscy o tym zapominają dodać, że nasi wspaniali posłowie zapomnieli zmienić parę innych przepisów w związku z wypłatą śmiesznych kwot dodatku energetycznego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami aby rozpatrzyć taki wniosek organ musi zarządać od strony uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 10 zł - paranoja. Poza tym gmina musi wypłacać dodatki energetyczne np osobom samotnym w wysokości 11,36 zł. Aby móc wypłacić taki dodatek przez cały rok potrzeba wydać co najmniej 2 decyzje (bo dodatek energetyczny może otrzymać osoba, która ma przyznany dodatek mieszkaniowy - a ten przyznaje się na pół roku) - kolejna paranoja, bo koszt wydania dwóch decyzji w tej sprawie, zgodnie z szacunkami ministerstwa gospodarki, to ok. 180,00 zł. Do tego dochodzi wypłata 12 razy w roku śmiesznej kwoty 11,36 zł - koszt przygotowania przelewu lub przekazu pocztowego (wtedy jeszcze opłata pocztowa) lub w przypadku wypłaty w kasie UM koszt sporządzenia list - kolejna paranoja. W przypadku gdy uprawnieni nie będą mili konta, a gmina w ramach oszczędności nie będzie wysyłała przekazów pocztowych, często uprawnieni by odebrać te 10 zł będą musieli przejechać na drugi koniec miasta. I na to wszystko w przypadku jednego dodatku energetycznego na 12 miesięcy gmina otrzyma 2,73 zł (słownie: dwa złote 73/100) - kolejna paranoja. I mówi się, że w Polsce poważnie traktuje się samorządy i wszystkiemu winni są Ci urzędnicy na dole?
  pozdrawiam

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane