Kiedy pracownik może obniżyć swój wymiar czasu pracy

16.05.2007, 19:06; Aktualizacja: 28.02.2008, 15:20
Wymiar czasu pracy obowiązujący pracownika ustalany jest przy podpisywaniu umowy o pracę. Różne okoliczności, które mają miejsce już w trakcie zatrudnienia, mogą spowodować jednak jego zmniejszenie.
wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

  • Magda(2010-05-19 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Po macierzyńskim wykorzystałam zaległy urlop wypoczynkowy oraz 3 miesiące wychowawczego. Chciałabym wrócić do pracy na 3/4 etatu na rok. Czy przez ten czas pracodawca nie może mnie zwolnić? Czy w razie potrzeby można np. po miesiącu lub kilku złożyć znowu wniosek o wychowawczy? Oraz czy można np. po miesiącu lub kilku wnioskować o przywrócenie do pracy na cały etat z 3/4 etatu? Proszę o porady

    Odpowiedz
  • HANNA(2009-12-06 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Mam pytanie dotyczące skrócenia wymiaru czasu pracy. W tej chwili jestem na urlopie macierzyńskim, w połowie grudnia wracam do pracy. Mam zamiar prosić o skrócenie czasu pracy mojego pracodawcę, ale nie wiem czy mi się należy. Mój wymiar pracy to nie 8 godzin, tylko cały dzień (może być od 6 rano nawet do 22). Jestem kelnerką i pracuję w Hotelu, tam nie ma typowych norm pracy. Jestem matką karmiącą i zależy mi na tym by pracować krócej ze względu na dziecko.

    Odpowiedz
  • wioletta(2009-06-10 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Złożyłam wniosek o połączenie dwóch przysługujących mi przerw na karmienie dziecka w jedną. Chciałam ją wykorzystać na koniec dnia pracy tj 16.00-17.00, jednak pracodawca zgodził się na to abym przychodziła o godzinę później do pracy, czyli na 10.00 zamiast 9.00. Czy miał do tego prawo?

    Odpowiedz
  • IZA_33(2009-01-12 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Podstawa prawna

    ■ Art. 292 i art. 942 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.)

    Proszę o wskazówki gdzie znaleźć ten artykuł 942 KP...
    Bardzo mi zależy na powołaniu się na właściwą postawę prawną, ale to co Państwo podajecie - nie bardzo rozumię...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane