Wynagrodzenie po powrocie z urlopu wychowawczego może być niższe

autor: Lg18.09.2012, 08:29; Aktualizacja: 20.09.2012, 12:44

Osoba powracająca do pracy po urlopie wychowawczym powinna mieć zapewnione odpowiednie stanowisko i warunki płacy. Czy oznacza to, że niezależnie od sytuacji pracownik może domagać się takiego samego wynagrodzenia, jakie uzyskiwał przed urlopem?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • czytelnik(2012-09-20 14:53) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowna Pani autor.
  Wynagrodzenie nie może być niższe niż dana osoba miała, kiedy szła na ten urlop. Obniżenie wynagrodzenia wymaga zmiany umowy.
  Jeżeli natomiast w trakcie, kiedy dana osoba była nieobecna w zakładzie pracy, działy się z wynagrodzeniem różne rzeczy, to one jej nie dotyczyły kiedy była na urlopie wychowawczym, a wracając musi dostać takie, jakie miała zagwarantowane umową lub wyższe jeżeli na danym stanowisku takie wynagrodzenie jest wyższe w chwili powrotu. Jeżeli w chwili powrotu na stanowisku zajmowanym przed wychowawczym, wynagrodzenie jest niższe niż pracownica ma zagwarantowane umową, wówczas pracodawca może jej przedstawić porozumienie zmieniające lub wypowiedzenie zmieniające.

  Kontrowersyjna nawet jest możliwość wypowiedzenia warunków umowy w trakcie wychowawczego przy pomocy ustawy z 2003, choć nie o tym przypadku w Pani artykule mowa.

  Odpowiedz
 • Marysia(2016-04-06 19:40) Zgłoś naruszenie 00

  Witam a ja mam takie pytanie ponieważ wracam po wychowawczym do pracy nie na swoje stanowisko ponieważ już jego nie ma pracowałam na pełnym etacie. Byłam się dowiadywać na jakim stanowisku będę pracować a przełożony do mnie ze mozemi zaproponować 5/8 etatuza 1290 brutto na reke 900 zl. Czy może tak zrobić ze zmieni mi etat i wynagrodzenie takie jakie jest za 5/8 etatu czy powinno to być wyliczone od kwoty która mam na umowie? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane