Tusk: Silne wsparcie finansowe dla rodzin 2+3

23.02.2012, 17:47; Aktualizacja: 23.02.2012, 17:57

Rząd jest zdecydowany, aby bardzo mocno wspierać finansowo model rodziny 2+3 i więcej - powiedział w czwartek premier Donald Tusk. Zapowiedział wzrost o 50 proc. świadczeń rodzinnych dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • młodzież(2012-02-23 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Tusk Niech Pan nie wymyśla tematów zastępczych.Jeśli Pan jest zdecydowany do wspierania to niech Pan to robi z własnej kieszeni.Znam rodziny wielodzietne które już w drugim pokoleniu żyją na koszt społeczeństwa. .Różnicowanie ludzi ze względu na ilość posiadanych dzieci rodzi patologię i wy uczoną ,roszczeniową biedę.

    Odpowiedz
  • anlumaka(2012-02-24 01:41) Zgłoś naruszenie 00

    Akurat...już wierzę w bajki Tuska. W czterech literach ma on polskie rodziny,liczy sie tylko kasa,kasa...

    Odpowiedz
  • ANGELA(2012-02-24 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    a ja sie nie zgadzam z wypowuedzia ze rodziny wielodzietne ;to patologia nie mowmy tu o zapomogach tylko o zasiljqch rodzinnych ja mam 5 dzieci oboje z mezem pracujemy i nie mamy zasilku rodzinnego bo o 100 przekracamy dochod zasilek powinin byc dla wszystkich owszem ktos powie po co tyle dzieci ale ta moja 5 dzieci bedzie kiedys pracowala na kilka emerytow a moze niech moja emerytura bedzie zalleana od ilosci dzieci namnie mialby kto pracowac a to ze patologii sie tworzy to tylkovdlatego ze z asilku rodzinnego nie jestesmy w stanie nawet wyprAWIC DZUECI DO SZKOLY A CO DOPIERO WYZYWIC

    Odpowiedz
  • DINO(2012-02-25 03:00) Zgłoś naruszenie 00

    POWINNO SIĘ WSPIERAĆ JUŻ RODZINY OD 2 DZIECI. POWYŻEJ 2 JESZCZE BARDZIEJ. ZA 10 LAT. RODZIN Z 2 DZIECI BĘDZIE BARDZO MAŁO. TAKA JEST PRAWDA. DLA MNIE OSOBIŚCIE CHOĆ NALEŻĘ DO OSÓB KTÓRE ZE WZGLĘDU NA KRYTERIUM DOCHODOWE STRACĄ WSZELKIE "DODATKI: KLUCZOWA JEST KWESTIA POLITYKI PRORODZINNEJ.

    Odpowiedz
  • andzia(2012-02-26 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    TO NIE FER ,DLACZEGO INNE MATKI MAJA CIERPIEC Z TEGO POWODU!JAK JUZ COS POSTANAWIA P.TUSK TO NIECH MYSLI I O TYCH CO MAJA DZIECI OD 1 W ZWYŻ...A TAK NA MARGINESIE TO CO TO ZA RODZINNE .JAK MYSLEC TO NAPRAWDE NAD WIEKSZA KWOTA !TO CO MAMY TERAZ NAWET NA KSIAZKI DZIECKU NIE STARCZA,A GDZIE RESZTA ZEBY TAKIEMU DZIECKU DOKUPIC DO SZKOLY?SMIECHU WARTE!

    Odpowiedz
  • abb(2012-02-27 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie to patologia i egoizm tych którzy nie mają dzieci.
    to na nich nie będzie miał kto pracować ,żeby dostali swoje emeryturki .
    To od ludzi nieposiadających dzieci powinno pobierać się większe podatki .

    Odpowiedz
  • wilga(2012-02-27 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    maja problem z emeryturami niech inwestuja w dzieci i tobez wzgledu na to kto ile ma dzieci i dochodu rodzinne powinno przynajmniej wynosic 250 na dziecko ksiazki powinny byc za darmo tansze zlobki i przedszkola w tymkierunku rzad powinien isc a nie wymyslaniesmiesznych progow i niskich swiadczen w polsce dzieci gloduja nie stac nas na to by dzieci wyjazdzaly na wakacje to jest absurd o tymsie glosno nie mowi a powinnoczekamna komentarze

    Odpowiedz
  • Patologia(2012-02-29 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Super, bezrobotni rodzice się ucieszą!
    Reszta, która charuje za minimalne wynagrodzenie jak zwykle będzie "w plecy", bo wg obowiązyjących limitów pewnie będzie miała za wysoki dochód na członka rodziny i dostanie wielkie G...o!
    Super oferta - dla ludzi pracujących w szarej strefie i nierobów!

    Odpowiedz
  • renatka79(2012-03-02 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    tu sie zgadzam z innymi ze pan tusk ma głeboko na cztery litery polskie rodzinny mielśmy wejści do umi i mieś takie same prawa jak w niemczech i gdzie one są gzie te rodzinne są my mamy groszę a nie rodzine nawet na buty dla dziiecka nie starcza ci co planują dzieci to są bogaci lub bardzo głui

    Odpowiedz
  • renatka79(2012-03-02 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    a co ma takia matka zrobić co nie pracuje i jest jaki bezrobotna bez praw do zasiłku tylko dostanie ochłapy na dziecko tak zwane rodzinne

    Odpowiedz
  • aga(2012-03-09 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    racja mam 5 dzieci pracowalam ale musialamzrazygnowac zeby ogarnac dom i dzieci bo pracowalam po 12 godzin zeby dzieci mialy co jesc wiec prosze tu niepisac ze my rodzice zerujemy na zasilkach to co daje panstwo na buty starczy a gdzie reszta jak tak dalej pojdzie to naprawde dzieci bedzie coraz mniej i problem emerytur bedzie sie poglebial wiec dziwi mnie to tak ludzie zle postrzegaja polityke prorodzinna bo to w dzieci powinnysmy inwestowac zeby godnie zyly a w przyszlosci nas utrzymaly

    Odpowiedz
  • wdowa(2012-04-04 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Mam szóstkę dzieci,rok temu tragicznie zginął mój mąż,czwórka dzieci ma rentę po mężu i zasiłek rodzinny, ja również dostałam rentę po mężu nie jest prawdą że jestem nierobem ale nie mogę pracować ze względu na dwójkę małych dzieci 5lat i 2 latka jestem młoda to fakt,natomiast sytuacja jest jaka jest i jej nie zmienię.Nie mam zamiaru wyłudzać pieniędzy od państwa aczkolwiek chciałabym aby moim dzieciom zapewnić normalne życie a w chwili obecnej opłacąc wszystkie rachunki brakuje mi na chleb.Uwierzcie że za dzisiejszy zasiłek rodzinny nie da się kupić dziecku kurtki na zimę i butów ,nawet nie wystarczy na kupno chleba przez cały miesiąc.Na utrzymanie 7 osób wszystkiego mam 1700zł to dużo?

    Odpowiedz