Budżet musi dopłacać do dzieci

autor: Bożena Wiktorowska21.02.2012, 07:24; Aktualizacja: 21.02.2012, 08:49

Eksperci ubezpieczeniowi ostrzegają, że bez zmiany polityki państwa wobec rodziny wkrótce nie będzie miał w Polsce kto pracować. Kobiety natomiast nie będą się decydować na posiadanie dzieci.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (44)

  • .(2012-09-01 06:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne rzady zamiast zajmowac sie polityka spoleczna z uwzglednieniem matek zajmowal sie emerytami ,rencistami natomiast kobiety ktore rodzily dzieci byly wyrugowywane z zycia spolecznego,jezeli nie miala babci ktora pilnowala jej dzieci,albo duzych zarobkow ktore pozwalaly na nianie,zeby mogla isc do pracy to najpierw byla problemem bomiala dzieci a pozniej z siwymi wlosami na glowie mowiono jej ze moze zaczynac kariere od 0 jak absolwentki szkol ,bo nic nie umie i jest za stara w wieku czterdziestu kilku lat .bo nie bedzie wyrabiala i bedzie psula wizerunek firmy siwymi wlosami,oczywiscie na rente za zdrowa,na emeryture za mloda to tylko jak konczyla sie komuna na emerytury szly 50 latki do pracy za stara,kto chce byc tak traktowany?

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-02-22 06:35) Zgłoś naruszenie 00

    Na emerytury dla świętych krów i na urzędników to pieniądze są. Na żłobki nie ma. Ale niechaj będzie. Ja swoje dziecko wychowam w nienawiści do tego bandyckiego kraju - podrośnie i wyjedzie żyć normalnie gdzieś indziej. Obiecuję!

    Odpowiedz
  • Bajki, bajki.(2012-02-21 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Rozmnażać się w jakim celu? - bezrobocie dwucyfrowe, miejsca przy śmietnikach brak.
    Jest 5 mln. wolnych rąk do pracy.
    Jak wydłuży się czas pracy do emerytury, to bezrobocie będzie spadało jeszcze wolniej.
    O składkach decydują miejsca pracy nie dzieci - które po wychowaniu pojadą w świat daleki.

    Odpowiedz
  • matka(2012-02-21 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do rybka.poz.18.To jaki model rodziny zakładasz to jest Twoja sprawa.Podstawą jest żebyś najpierw uwiła gniazdko i podjęła pracę.Dzieci nie mogą być sposobem na życie.Składki płacą osoby pracujące,a nie dzieci.

    Odpowiedz
  • matka(2012-02-21 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz.21.Państwo powinno dążyć do radykalnego spadku bezrobocia.Do godziwej płacy za pracę.Do opanowania szalejącej drożyzny.A nie do nagradzania rozmnażania.Jeśli państwo będzie wydolne społecznie ,to będzie i wyższa demografia.

    Odpowiedz
  • g(2012-02-21 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    moim zdaniem to nie kwestia polityki, tylko złodziejstwa i korupcji w urzędach państwa. Niestety nawet średniozamożnego polaka (5tyś na rękę) nie stać na takie luksusy jak nowy samochód, mieszkanie 3 pokojowe dla rodziny i rodzinę.

    Odpowiedz
  • mlodzi uciekajcie za granice!(2012-02-21 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    mlodzi polacy uciekli za granice, tam rodza dzieci... a tych niedoleznych co tu zostali chce sie zmusic do pracy do smierci...

    Odpowiedz
  • kusk i kury(2012-02-21 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    kazdy czlowiek ktory uczciwie pracuje powinien otrzymac pensje ktora wystarczy na utrzymanie jego i jego potomstwa... nikt w naturze nie musi dokladac do lisicy aby sie rozmnazala,albo do kury zeby znosila jajka,... trzeba stworzyc sprawiedliwe warunki... to kazdy bedzie sie rozmnazac, ale musi miec ziarno i kurnik...

    Odpowiedz
  • kobieta, 57 lat(2012-02-21 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    do 23 mądrze piszesz, wszystko to absolutna prawda.

    Odpowiedz
  • Piotr Angler(2012-02-21 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne!
    Najważniejsze jest zapewnienie miejsca w żłobkach i przedszkolach...
    Ludzie, kto pisze te artykuły?
    Obywatele nie mają za co żyć!!! a za co wysłać dziecko do żłobka lub prywatnego przedszkola, których się mnoży, bo gmin nie stać na utrzymanie przedszkola przy tych słynnych 5 darmowych godzinach...?
    Matka za głodową pensję nie utrzyma 2 dzieci, zwłaszcza przy obecnych cenach a ojciec też coraz częściej nie pracuje. To nie Afryka.
    Bezrobocie rośnie, firmy upadają, ludzie wyjeżdżają i nikt nie chce zakładać rodzin. Dlaczego???
    OBUDŹCIE SIĘ!!!

    Odpowiedz
  • tak i siak(2012-02-22 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to? Ci którzy mają konta w Szwajcarii, po prostu zwieją i nie będą musieli pracować. Kilka pokoleń będzie mogło żyć bez pracy. Problem mają eksperci, bo kto ich zatrudni z takimi kwalifikacjami.

    Odpowiedz
  • Staruch(2012-02-21 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    do 21
    Ty już lepiej się nie rozmnażaj.

    Odpowiedz
  • Najpierw praca ..Potem dzieci(2012-02-22 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    No bo co??? ...Małzeństwo bez pracy ma miec dzieci...A potem Oni wszyscy mają dalej żyć bez pracy.

    Jakiś chory sposób myślenia.

    Ilość miejsc pracy nie przyrasta od ilości dzieci !!!

    Odpowiedz
  • Goguś(2012-02-21 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nika ! Sam nie wiem ile dałem na kościół. Należy o to zapytać nasz rząd i samorządy finansujące fanaberie katabasów w sutannach ze środków pochodzących z BUDŻETU PAŃSTWA.
    Co do kwestii moralności, zapytaj swojego proboszcza co myśli o zjawisku ukrywania pedofilii w kościele katolickim ( celowo piszę z małej litery ). Jakoś nie widzę różnicy między Polską a Czechami, jeśli chodzi o patologię narkomanii ( popytaj w szkołach ), tyle, że tam palenie marichuany jest legalne, a u nas nie ! W takim razie gdzie jest kościółek i jego nauki ?

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2012-02-21 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd a właściwie PO dla roczników 50 +++ (roboli )powinni wprowadzić eutanazję mieli by święty spokój po co te "staruchy " żyją ?
    ZUS by się cieszył że tyrali jak parobki 40 czy też więcej lat a emerytury nie wezmą , To dla naszego rządu było by najlepsze rozwiązanie !PO co rodzic dzieci i skazywać ich na męczarnie jeszcze gorszą niż my mamy?
    Tyram 42 lata fizycznie a ten wielce rządzący mówi ,że trzeba pracować do 67 lat staż pracy nie jest wazny ! Młodzi uciekajcie jak macie okazję byle dalej od Polski !W Anglii politycy myślą o młodych tam liczy sie człowiek !

    Odpowiedz
  • Janusz. mail: jz6698879@gmail.com(2012-02-21 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjadą Chińczycy i oni będą pracować. Kto o to się martwi. Młodzi uciekają za granicę i będą uciekać. Tylko starzy ludzie, inwalidzi których wyżuca się z mieszkań, bo ich nie stać na ich utrzymanie, pozostaną w domach opieki i przytułkach dla bezdomnych. Taka przyszłość jest nasza. J.Z.

    Odpowiedz
  • astra(2012-02-22 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    mam 28 lat od raku jestem mężatką mój mąż zarabia ok 4500 tys./m ja jakieś 1500 tys. więc razem udaje nam sie wyżyća za to. Na opłaty wydajemy 3300 miesięcznie (czynsz, mednia, prąd, samochud, telewizja internet)więc na granicy da sie wyżyć za to . Ale robi się problem, od roku czasu próbuje zajść w ciąże i NIC oboje jesteśmy płodni i zdrowi ale zewzgledu na częste wyjazdy męża NIE MOŻEMY ZGRAĆ MOICH PŁODNYCH DNI Z OBECNOŚCIĄ jego W DOMU, no i usłyszałam od lekarza że mam sie nie denerwować i dużo odpoczywać. Imam pytanie do Pana Tuska jak mam to zrobić by być spokojna i wypoczęta. Pracuje w księgowości 8 godzin dzienie czasami weekendy po 13 godzin w sobote i 13 w niedziele, to praca stresująca więc cięszko o spokuj. Pewnie zaproponuje mi pan zmiane pracy więc ja pytam na jaką jak praca dzisiaj da mi spokuj i wypoczynek bo ja nieiwem.

    Odpowiedz
  • zosia(2012-02-22 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    do astry pod 39. Jak taka osoba, która nie zna zasad ortografii na poziomie szkoły podstawowej może pracować w księgowości pisząc samochód i spokój przez u otwarte. a ciężko przez sz zamiast żet. Co to są mednia?.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2012-02-22 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    39. Nawet szkoda odpowiadać. ale nie zdzierżę: Ty jesteś wykształciuchem!
    Zaciął Ci się klawisz, czy może tak się podnieciłaś, pisząc o zgraniu płodnych dni?
    Wracaj do podstawówki albo pisz dyktanda podczas stosunku.

    Odpowiedz
  • Basia(2012-02-24 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam troje dzieci, z czego najstarsza córka w tym roku idzie na studia. Przynajmniej bardzo by chciała. A my obydwoje z mężem zamartwiamy się skąd wziąć na to pieniądze. Dodam, że nasze pensje nie należą do najniższych, jednak koszty codziennego życia, utrzymania domu i rodziny są niewspółmierne. Gdybym miała się w chwili obecnej decydować się na dzieci - zastanowiłabym się nad tym dwa razy, przykre, ale takie są realia. Na dzieci zwykłego śmiertelnika w obecnych czasach w naszym kraju poprostu nas nie stać!!!

    Odpowiedz