Część pracowników administracji rządowej dostanie podwyżki. Średnio po 400 zł

autor: Artur Grabek, Anna Gielewska15.12.2011, 06:10; Aktualizacja: 15.12.2011, 10:10

Mimo decyzji o zamrożeniu płac dla administracji rządowej część pracowników tego sektora dostanie podwyżki – ustalił „DGP”.  Pracownicy administracji szkół artystycznych i rolniczych dostaną średnio po 400 zł miesięcznie więcej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • autor komentarza(2011-12-15 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Tytuł artykułu jest niezgodny ze stanem rzeczywistym. Jakie "znów" Panie Redaktorze?

    Odpowiedz
  • dj(2011-12-15 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram wpis "1". Dlaczego DGP kłamie i napuszcza jedne grupy zawodowe na drugie?

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-12-15 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wizytatorzy także chętnie przyjmą podwyżkę (uzasadnienie jw); już dość długo zarabiają mniej niż przeciętny nauczyciel, a przecież zostali wizytatorami, bo byli najlepszymi nauczycielami

    Odpowiedz
  • Michał(2011-12-15 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny rzetelny "artykuł" i kolejne rewelacje "dziennikarzy" GP. Lubicie jak sobie ludzie do gardeł rzucają, co? Więcej nakładu schodzi.

    Odpowiedz
  • as(2011-12-15 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram wpis "1".
    "Media znów kłamią." To jest prawidłowe użycie słowa "znów" w tym temacie Panie redaktorze.

    Odpowiedz
  • doGP(2011-12-15 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zmieńcie nazwę tej Waszej gazeciny. Coraz mniej w niej prawnej merytoryki, a coraz wiecej sensacyjek w stylu Faktu.

    Odpowiedz
  • Leo(2011-12-15 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    A POzostałe lemingi zostaną bez podwyżek? To po co głosowali na Tuska?
    Wytrzyjcie, kochane lemingi, swoje brody ze śliny i przestańcie już sobie pluć. Benzynka osiąga przecież tylko 7,- (słownie: tylko siedem) PLN za litr. Na razie!

    Odpowiedz
  • emer(2011-12-15 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    A emeryci po 68 zł. brutto. Normalnie tylko chwalić rząd. Wspaniale , aż chce się żyć.

    Odpowiedz
  • La_Polacco(2011-12-15 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie szczuć ludzi - mają więcej to i dobrze... niech inni też dostaną...

    Odpowiedz
  • komentuję(2011-12-15 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego od razu opinia, że DGP kłamie. Słowo "znów", które niektórzy odebrali jako niefortunne, może się odnosić do tego, że jest to kolejna grupa, która dostanie podwyżki mimo decyzji o zamrożeniu płac ("po policjantach i żołnierzach to kolejny wyłom w zasadzie zamrożenia funduszu płac w budżetówce"). Może autor wskazuje tu na niekonsekwencje resortu finansów. Znowu...

    Odpowiedz
  • wyborca(2011-12-15 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna demokracjo-rzadzie bierz przyklad ustalanie płac w panstwowych i samorzadowych zakładach z komuny -wyrownane i bez kominow płacowych a utajnianie płac w tych sektorach to wielka sciema dla kolesiostwa i nepotyzmu sprzyjajaca - normalnie jest i jawnie w krajach połnocnej Europy-wprowadzenie tego podniosło by sondaze znacznie partii dominujacej-rzadzacej.

    Odpowiedz
  • H(2011-12-15 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    I dobrze.To jedyne piediądze ktore wróca z powrotem do budżetu.Prawdziwe skladi ZUS i podatek.

    Odpowiedz
  • stin(2011-12-15 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gazeta Prawna trzyma styl! Styl Faktu i Super Expresu

    Odpowiedz
  • PPP(2011-12-15 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    DGP zaczyna byc gazetą bulwarową a nie fachową. Polecam autorowi pracę za 2.000 zł brutto gdy wszyscy na takiej osobie wieszają psy. DGP pisze zupełną nieprawdę także o pensjach w samorządach. W średniej gminie ktora zarządza 100 mln złotowym budżetem pensja kierownika wydziału kształtuje się na poziomie 2.500 zł netto,a zwykłego pracownika w granicach 1.500 zl netto. W porównaniu doradca podatkowy z renomonowanej firmy doradczej zarabia conajmniej czterokrotnie więcej niz taki pracownik samorządowy. nie mowiąc już o zarobkach szeregowych pracowników spółek skarbu państwa, które są kilkarkotnie wyższe niż w urzedach. a te spółki są dotowane z naszej kasy.

    Odpowiedz
  • eertyy(2011-12-15 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    PO-kracja kwitnie!. Ubaw!

    Odpowiedz
  • heja(2011-12-15 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    szlag mnie trafia a emerytom po komunistycznemu po równo = komuno wracaj juz na Ciebie czas-DT

    Odpowiedz
  • wojtek(2011-12-15 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    superexpress i fakt to w porównaniu z tym szmatławcem TO ELITA!!!

    Odpowiedz
  • chanti(2011-12-15 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Podobno administracja to stabilność zatrudnienia. Jak widać, w firmach prywatnych też nie najgorzej, bo gdybym ja miała pracowników piszących takie bzdury, nie po raz pierwszy zresztą, to już dawno bym ich zwolniła. Jak widać ocena rzeczywistości niektórym sprawia zbyt wiele problemów... A po GP sięgam coraz rzadziej, jeśli poziom się "utrzyma" (o ile w ogóle można mówić o jakimkolwiek poziomie) to pewnie przestanę sięgać w ogóle.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-12-15 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie "znów"??? Wątłe tłumaczenie, że chodzi o kolejne podwyżki po żołnierzach czy policjantach jest śmieszne.
    Każdy przeciętnie wykształcony człowiek, który czyta, że w administracji będą ZNÓW podwyżki nie kojarzy funcjonariuszy służb mundurowych czy nauczycieli, a przede wszystkim urzędników państwowych, którzy od 3 lat na oczy podwyżki nie widzieli.
    Skandalem jest pisanie takich artykułów i prowokowanie nieprawdą różnych grup zawodowych.

    Odpowiedz
  • kik(2011-12-18 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    najwyższy czas z tym skończyć

    Odpowiedz