Średnio 1800 zł. Mundurowi czekają na podwyżki pensji

autor: Bożena Wiktorowska24.11.2011, 08:44; Aktualizacja: 24.11.2011, 08:45

W przyszłym roku każdy funkcjonariusz i żołnierz otrzyma dodatkowo średnio 1800 zł. Związkowcy mają nadzieję, że podwyżka ograniczy ucieczkę funkcjonariuszy i żołnierzy na emeryturę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (81)

  • ogólnie zainteresowany(2011-11-24 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    coś nie rozumiem -to będzie 300 zł czy 1800, bo to lekka różnica.Skąd te 1800zł premier mówił o 300zł.

    Odpowiedz
  • aw(2011-11-24 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni pracowac do 67 lat.Tak jak wszyscy.

    Odpowiedz
  • yuko(2011-11-24 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    W ciągu roku o lipca do grudnia.

    Odpowiedz
  • *(2011-11-24 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    ...tak to jest z tzw. mediami, autor w tytule podał 1800 a w treści pisze że średnio 300Pln...czyli nikt nic nie wie oprócz pana Premiera, który mówił że każdy mundurowy otrzyma 300Pln podwyżki od lipca 2012 roku :)

    Odpowiedz
  • p(2011-11-24 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    6 x 300zł= 1800

    Odpowiedz
  • pan życia i śmierci(2011-11-24 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    BZDURA ...już dziś słyszałem że te podwyżki o 300zł poszły do zamrażalnika...bo w radiu o tym mówili...jak nie dostane na rękę to nie wieże I OBY NIE BYŁO TAK ŻE CI NA GÓRZE DOSTANĄ PO 500 A MY PO 100 I ŚREDNIA WYJDZIE 300zł...

    Odpowiedz
  • ssssssssssssssssssss(2011-11-24 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    urzędnicy też czekają i jakoś nie mogą się doczekać...przykre to jest... żyjemy w chorym kraju

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-11-24 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    To jest mydlenie oczu policjantom przed Euro 2012, aby policja miała odpowiednie siły do zabezpieczenia tych imprez piłkarskich.
    Już odeszło prawie 6 tys policjantów, a ile odejdzie do czerwca 2012r. nikt nie wie. Po czerwcu okaże się, że z obiecanki podwyżek płac przez premiera Tuska to była fikcja, w której żyje dostatnio nasz rząd PO.

    Odpowiedz
  • tr(2011-11-24 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    W lipcu, bo obowiązuje 3 miesięczny termin odejścia na emeryturę, a ktoś musi się jeszcze utyrać przy Euro2012, a jeśli się okaże że policjanci i strażacy nie dostaną nic, to przynajmniej Euro2012 będzie ogarnięte tymi, którzy nie zdążą uciec na emeryturę.

    Odpowiedz
  • jagoda(2011-11-24 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    autorze tego artykułu w ramce a więc coś co się eksponuje jest napisane,że funkcjonariusze i żołnierze przechodzą na emeryturę po 15 latach.Jest to prawda tylko nie zostało napisane że otrzymują tylko 40 % swojego uposażenie .Ciekawa jestem dlaczego dokonując pewnych uzasadnień zapomina sie pisać o tak istotnych rzeczach.

    Odpowiedz
  • Rozczarowany(2011-11-24 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam się każdy myśli jak by tu nastawić społeczeństwo negatywnie do tej grupy zawodowej, ale nikt nie zastanowi się ile każdego policjanta kosztuje dzień służby. Niech dokładniej opiszą sytuacje kadrowe na komisariatach, wyposażenie tych komisariatów, a dopiero zaczną robić z policjantów dziadków!!!

    Odpowiedz
  • WIECHU(2011-11-24 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    PODWYZKE 300 ZL TRZEBA DAC KONIECZNIE W MAJU PRZED EURO 2012 , ZEBY POLICJANCI WIEDZIELI ZE SIE O NICH DBA , A W LIPCU NA SWIETO POLICJATOW TO ZA DOBRA PRACE I OCHRONE EURO 2012 TRZEBA TEZ DAC POLICJATOM NAGRODE I AWANSE , a nie teraz obiecywac gruszki na wierzbie i dostanie nagrode komendant , a zwykly policjant podziekowanie slowne za dobra wykonana prace /?

    Odpowiedz
  • kumaty ale nie cytaty(2011-11-24 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to widać w TV jak kawalkada radiowozów z jednym kierowcą ściga,czterech bandytów w jednym samochodzie.

    Odpowiedz
  • komosa(2011-11-24 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    co za kosmos

    Odpowiedz
  • TO JAKAŚ KPINA CHYBA(2011-11-24 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    To my nawet nie dostajemy rewaloryzacji z uwagi na inflację, a tam są pieniądze na podwyżki???

    Odpowiedz
  • CZY PO TO, ŻEBY BYŁ(2011-11-24 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    ENTUZJAZM DO ROZPĘDZANIA NIEZADOWOLONYCH?

    PODWYŻKI, KIEDY RESZCIE SIĘ OBNIŻA

    WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY, KIEDY INNYM SIĘ WYDŁUŻA CZAS PRACY

    CZUJĘ, JAKBY WRACAŁY TE "KOLOROWE" LATA 80-TE.

    Odpowiedz
  • wkny(2011-11-24 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do jagoda

    BO SIĘ ROZPŁACZĘ. A JA PO 47 LATACH PRACY NIE DOSTANĘ NAWET 40 PROCENT. PEWNIE DLATEGO, ŻE BĘDĘ MUSIAŁ DO 67 ROKU ŻYCIA ZA...Ć NA 30-LETNICH EMERYTÓW.

    Odpowiedz
  • "Antyfa" psom podwyżki sponsoruje.(2011-11-24 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Razem bili i gazowali Polakow w Warszawie, teraz muszą się dobrze odżywiac. na wiosnę, a może wcześniej, głodomory polskie wyjdą na ulice i drogi- trzeba będzie miec siłę do pałowania w imię matoła&bula.

    Odpowiedz
  • Max(2011-11-24 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pajace kto wam bronił podjąć służbę w mundurze. Ćieniaki jesteście bo się baliście tyrać na każde zawołanie do roboty nie zależnie czy święta czy w nocy tylko tego nikt nie porusza. Każdy woli odwalić kilka godzin w robocie i do domu. W sobotę i niedzielę spędzić z rodzinką, a jak się praca trafi po godzinach to 100% więcej płatna. A w mundurze dostajesz telefon i wali to twoich przełożonych że jest niedziela do kieratu zapieprzać a spróbuj odmówić. Do tego doszło że funkcjonariusze na niskich etatach na budowach dorabiają żeby rodziny utrzymać i jak to teraz z komentujecie.

    Odpowiedz
  • ';(2011-11-24 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zaczynałam prace to kobiety odchodziły na emeryturę w wieku 55 lat. Kilka lat temu dowiedziałam się, że muszę pracować do 60 roku życia. Po expoze Tuska ,,ta dam,, zmiana teraz muszę pracować do 67 roku życia . Ale to nastapi dopiero za kilanaście lat .Wtedy maiłabym za soba 43 lata pracy zawodowe. Ale kto mi zapewni ,ze za kolejne 7 czy 10 lat kiedy prawie osiągne wiek emerytalny (JEŻELI DOŻYJĘ) przy kolejnym expoze kolejne go premiera może okazać się ,że na emeryturę moge odejść dopiero po przepracowaniu 60 lat i opłacaniu składek na ZUS cztaj OBECNYCH EMERYTÓW MŁODYCH BYCZKÓW 35 CZY 40 LATYNICH POLICJANTÓW, WOJSKOWYCH, GÓRNIKÓW, POSŁÓW, SĘDZIÓW, PROKURATORÓW KTÓRZY OTRZYMUJA SWOJE EMERYTURY Z PIENIĘDZY PRZEZE MNIE NA BIEŻĄCO W Y P R C O W Y W A N Y C H .
    TO JEST NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ. Czuję sie jkbym żyła w głębokiej komunie gdzie władza i aparat mu podległy maja specjalne traktowanie.
    To absurd kpina i z obywateli.
    Gdybym dzisiaj zaczęła pracę w polcji to szybciej przeszłabym na emeryturę

    Odpowiedz