Kto zapłaci najwięcej za ratowanie budżetu

autor: Bogdan Świąder, Grzegorz Osiecki21.11.2011, 06:27; Aktualizacja: 22.11.2011, 11:36
Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę

Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturęźródło: DGP

Dla wszystkich pracodawców – wyższa składka rentowa. Ale nowe stawki na ubezpieczenia zdrowotne tylko dla 40 proc. rolników. To zmiany zapowiedziane w expose przez premiera Donalda Tuska. Czeka nas również stopniowe wyrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Kto zapłaci najwięcej za rządowe reformy?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • rolnik(2011-11-21 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Pawlak zdradził Pan wieś i rolników pozwalajac zlikwidować KRUS.

    Odpowiedz
  • do 1(2011-11-21 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    samozatrudnieni musza płacić ponad 200 zł samej składki zdrowotnej a rolnik tylko 18?
    Dlaczego?

    Odpowiedz
  • irtur(2011-11-21 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    Równouprawnienie - dlaczego kobiety, które żyją 20 lat dłużej od mężczyzn mają pracować krócej?

    Odpowiedz
  • orion(2011-11-21 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    pawlak to już zdradził kraj zgadzając się na GMO

    Odpowiedz
  • Bartłomiej(2011-11-21 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Pawlok za podpisanie umowy gazowej z Rosją powinien przestać być w rządzie.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-11-21 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt jeszcze nigdy nie dogodził wszystkim. Nie oszukujmy się - chcemy ograniczyć deficyt to trzeba ciąć. Nie dziwne, że kosztem obywateli. Przecież państwo nie ma wielu własnych środków. Większość z tego co ma to są pieniądze obywateli.

    Aż strach pomyśleć co by było jakby ten Gierek II wygrał. Mielibyśmy rozdawnictwo pieniędzy i zapaść państwa.

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-11-21 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Nasza władza jak zwykle uczyniła z podatników bez przywilejów kozła ofiarnego.
    1. wydłużenie wieku emerytalnego - dla nieuprzywilejowanych podatników - od 2013 roku, dla uprzywilejowanych mundurowych - dopiero dla nowo wstępujących do służby. Za kilka lat na ulicy będą się mijali: podatnik, któremu wroga władza wydłużyła wiek emerytalny - i mundurowy z perspektywą emerytury po 15 latach (chyba, że mundurowy jest potrzebny wrogiej podatnikowi władzy do pacyfikowania podatnika...)
    2. kwotowe podwyżki emerytur - na stałe podwyższą w sposób nienależny emerytury rolników (do płacenia przez podatników) oraz wbrew prawu trwale obniżą emerytury podatnikom, którzy płacili i PŁACĄ składki PROCENTOWE! Nie mówiąc o kombinacjach w ZUS polegających na "dyslokacji" emerytur, czyli okradaniu z wyższej emerytury więcej płacących na rzecz mniej płacących.
    Koszty reform poniosą, jak zwykle, nieuprzywilejowani podatnicy. O rolnikach nie chcę pisać, bo to granda nad grandami. Rolnik dostaje 700 zł ( w tym 140 zł od polskiego podatnika!!!) dopłat obszarowych za 1/ha, płaci ok. 100 zł za 1/ha i będzie "składkę zdrowotną" odpisywał od "podatku", który dostaje od podatników - takiej grandy świat nie widział - tylko w państwie wrogim uczciwym podatnikom!

    Odpowiedz
  • Tusk nie wykorzystał szansy(2011-11-21 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Kto zapłaci najwięcej za ratowanie budżetu ???
    ===

    Ależ to oczywiste. Emeryci i renciści . Aktualni i przyszli.

    Rząd p. Tuska specjalizuje się w grabieniu najsłapszych grup spolecznych.
    Przecież chory emeryt , lub rencista ,nie przyjedzie do Warszawy palić opon i walczyć z policją.
    Będzie to test dla związków zawodowych , oraz Lewicy ,czy zgodzą się na "eutanazję " najsłabszych.

    Pieniędzy należy szukać w korporacjach finansowych :
    bankach ,
    przerostach administracji ,
    we wprowadzeniu trzeciej stawki podatkowej dla najbogatszych, ,
    redukcji posłów i senatorów oraz cięciu płac dla nich,
    w finansowaniu KLERU ,
    w jednakowym traktowaniu wszystkich grup społecznych w zakresie
    emerytur tj. jeden dla wszystkichbez wyjątku system emerytalny .

    To co przedstawił p.Tuski w expose , to jest SKANDAL , jest to ŻAŁOSNE i głęboko niesprawiedliwe..

    Odpowiedz
  • Marta(2011-11-21 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie już tylko coraz gorzej..

    Odpowiedz
  • Ryszard(2011-11-21 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Z Ewa nr. 7 ,zgadzam się w całej rozciągłości.

    Zarówno termin wprowadzania wydłużonego wieku emerytalnnego, od zaraz dla " motłochu" i dopiero od 2013 dla nowo zatrudnionych " uprzywilejowanych "pieszczochów władzy",
    oraz wprowadzanie waloryzacji kwotowej emerytur , uważam za skandal , który doprowadzi do upadku tego żałosnego rządu.

    Waloryzacja emerytur , jest tylko urealnieniem siły nabywczej, przyznanej emerytury, z powodu inflacji.
    Jeżeli rząd zagwarantuje ,że inflacja będzie wynosiła zero , to może w ogóle nie być waloryzacji.
    Waloryzacja kwotowa okrada tych którzy płacili na ZUS duże skladki w długim okresie ,a promuje szarą strefę , rolników , i inych cwaniaków.

    Odpowiedz
  • studencik(2011-11-21 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    przecież chodzi im o to, żebyśmy NIE DOŻYLI EMERYTURY!!! wtedy dług sam się zmniejszy, emerytury będą mieć tylko mundurowi, sędziowie, budżetówka i złodzieje z parlamentu!!!

    w takim razie lepiej pracować na czarno niż płacić zus bo szanse, że się dozyje do tych 67 lat są bardzo marne!!!

    a poza tym to jeszcze WZROŚNIE BEZROBOCIE WŚRÓD MŁODYCH

    DZIĘKUJEMY PANIE TUSKU!!! DZIĘKUJEMY!!!

    Odpowiedz
  • Ciecia emerytur do utraty cukru w organizmie(2011-11-21 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Niebawem polscy emeryci beda sie zachowywac jak lotewscy, glownie kobiety, bo mezczyzn juz zostalo niewielu. Beda chodzic po ulicy chwiejnym krokiem z powodu obnizenia cukru w organizmie na skutek niedozywienia.

    Natomiast zachodni dziennikarze beda pisac i dziwic sie, czemu te najstarsze Polki pija tyle alkoholu, ze nie potrafia utrzymac rownowagi podczas chodzenia.

    Odpowiedz
  • ŚREDNIAK(2011-11-21 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    To oczywiste - jak zwykle zapłacą średniacy i emeryci. Bogaci maja prawników i lobbystów a w ostateczności Kajmany i Lichtenstein. Biedni nie maja niczego co by im można zabrać, zresztą zawodowi bezrobotni i rozpłodowe królice w imię tzw."spokoju społecznego" czyli histerii nakręcanej prze lewactwo, które opanowało przekaziory, dostaną więcej.

    Odpowiedz
  • tomuś(2011-11-21 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu udało się OBIBOKOM WOJSKOWYM jak tak ma wyglądać sprawiedliwość społeczna to ja dziękuję za taką demokrację , SKANDAL CHAMSTWO I OBŁUDA

    Odpowiedz
  • właścicielka(2011-11-21 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam pytanie, dlaczego rolnicy nie płacą takich składek na ubezpieczenie zdrowotne, jak normalni pracownicy? To pic na wodę, że tylko ci, którzy mają gospodarstwa pow. 15 ha mają zapłacić jakieś grosze.

    Drodzy rolnicy - fajnie się dostaje dopłaty z unii, prawda? pora zacząć płacić normalne składki, bo mnie nie bawi, że mam na utrzymaniu rolnika, który ma ziemię, gospodarstwo i dopłaty unijne.

    Macie pieniądze - płaćcie.

    Odpowiedz
  • ola(2011-11-21 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    będzie tak jak z OFE wszyscy narzekali , a poetm i tak wybrali Tuska , ja też i okazało sie ze jestem obywatelem II kategorii

    Odpowiedz
  • Papcio(2011-11-21 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    składka rentowa pracodawcy w górę, no to trzeba zaplanować niższe podwyżki dla pracowników na przyszły rok. Tak czy inaczej to pracownik za to zapłaci...

    Odpowiedz
  • niedoszłyemeryt(2011-11-21 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 60 lat i nie pamiętam żeby w tym kraju nie było kryzysu. Przez cały czas trwa kryzys.K..wa kiedy to się skończy!!!

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-11-21 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Zapowiedź Tuska o zmianach w powszechnym systemie emerytalnym de facto pozbawi 2/3 cywilnej populacji męskiej prawa do emerytury.
    2/3 mężczyzn nie dożywa bowiem do 67 lat. Proponowane przez Tuska zmiany doprowadza do sytuacji takiej że w 2020 r cywile będą przechodzili na emeryture w wieku 67 lat a mundurowi nadal po 15 latach pracy/służby.
    Jeżeli ktoś mi będzie wciskał , że taka sytuacja jest właściwa , to jego sprawa , ale ja uważam , że dążąc do tego staje się oszustem i wyrządza krzywdę narodowi jak i państwu.

    Odpowiedz
  • VON(2011-11-21 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni zapłacić wszyscy członkowie rządu,senatorowie i posłowie.
    2012,2013,2014r wynagrodzenie w/w 1500 brutto.
    WARA OD SPOSOBU WALORYZACJI EMERYTUR.

    Odpowiedz