Początek roku akademickiego. Jakie zmiany czekają studentów?

29.09.2011, 10:11; Aktualizacja: 29.09.2011, 10:42

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego zbiega się w tym roku z poważnymi zmianami prawnymi. 1 października wchodzą w życie dwie ustawy, wprowadzające m.in. odpłatność za drugi kierunek studiów i ograniczenie pracy wykładowców na kilku uczelniach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

 • m.a(2011-09-30 10:13) Zgłoś naruszenie 00

  W artykule czytamy:
  "Naukowiec, który nie ma habilitacji (ale ma znaczne, twórcze osiągnięcia) będzie mógł zostać samodzielnym pracownikiem naukowym i np. być promotorem prac doktorskich, pod warunkiem, że Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów wyrazi na to zgodę. "

  Kto jest pierwotnym autorem powyzszego akapitu? Czy naprawde dziennikarze nie potrafia przeczytac ustaw i rozporzadzen ZE ZROZUMIENIEM, a tylko pisza metoda cut & paste zmieniajac w wyniku tych bezmyslnych operacji TRESC i litere prawa?

  ponizej fragment art 20 pkt 8. POlecam autorom medialnych bzdurek kurs logiki gdzie naucza sie co znaczy slowo LUB!!!

  "8. Promotorem w przewodzie doktorskim oraz recenzentem rozprawy doktorskiej lub członkiem komisji habilitacyjnej może być osoba będąca pracownikiem zagranicznej szkoły wyższej lub instytucji naukowej, niespełniająca wymogów określonych w ust. 6, jeżeli rada jednostki organizacyjnej przeprowadzająca przewód doktorski lub, w przypadku postępowania habilitacyjnego, rada jednostki organizacyjnej, o której mowa w art. 18a ust. 2 lub 3 lub Centralna Komisja, uzna, że osoba ta jest wybitnym znawcą problematyki, której dotyczy rozprawa doktorska lub postępowanie habilitacyjne." "

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane