Spóźnialskim ZUS zawiesi wypłatę emerytury

autor: Bożena Wiktorowska14.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 18.09.2011, 10:44

ZUS już zaczął przygotowywać listy osób, które nie dostarczyły wypowiedzenia z pracy, a jednocześnie pobierają emerytury. Te, które zrobią to w ostatnim momencie, czyli 30 września, muszą liczyć się z tym, że w październiku świadczenia dostaną później.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • Emerytka(2011-09-14 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    JAWNY ZAMACH NA EMERYTÓW !!!

    NASTĘPNA KATASTROFA PO 10 KWIETNIA 2010.

    Zobaczymy, kogo dalej będą kosić.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2011-09-14 06:36) Zgłoś naruszenie 00

    Z woli ustawodawcy nie musieli rozwiązywać stosunku pracy. Taka obowiązywała ustawa.

    Odpowiedz
  • weryfikator(2011-09-14 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    żaden zamach tylko jasne reguły, pobieranie emerytury jednocześnie praca skutkuje, że jakość pracy to dno. Albo jedno albo drugie nikt nikogo nie zmusza

    Odpowiedz
  • jadwiga(2011-09-14 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    emeryci skorzystali z ustawy a teraz bez przerwy ich się straszy jak by byli przestępcami

    Odpowiedz
  • pazerne ś%@#8e(2011-09-14 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    i bardzo dobrze, w samorządach i innych urzędach same staruszki!!! a kiedy dla młodych znajdzie się miejsce??? oni też chcą mieć rodziny, normalnie żyć!!!

    Odpowiedz
  • znawca przedmiotu(2011-09-14 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    W państwach demokratycznych obowiązuje swoboda umów TO PODSTAWA PRAWA CYWILNEGO !!! Jesli ustawodawca nakazuje w bezprawnej ustawie rozwiązywanie umowy o pracę- TO JEST TO BEZPRAWIE. B I A Ł O R U Ś Nakazane tą ustawą czynności są też sprzeczne z prawem, bowiem zwalnianie się na jeden dzień jest TZW. OBEJSCIEM PRAWA DLA POZORU. CO NA TO MOP -TRYBUNAŁ W STRASBURGU- PO CZEKAJMY NA PIERWSZE PROCESY??? Bezrobocie w Polsce sięga 2 mln miejsc pracy.Pracujących emerytów jest garstka a szum wielki i szczucie PO NA EMERYTÓW W CELU ODWRÓCENIA UWAGI!!!Typowe dla komunizmu wojennego,rewolucji październikowej i kulturalnej w Chinach

    Odpowiedz
  • zobaczymy(2011-09-14 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    30 września czyli włącznie z tym dniem/który jest ostatnim dniem doręczenia świadectw pracy wg. ustawy/. Tak że każdy zainteresowany jeśli złoży w tym dniu stosowne dokumenty nie powinien spotkać z żadnymi niespodziankami typu,że świadczenie emerytalne dostanie pózniej.O co tu chodzi? Nie emeryci wymyślili zmianę przepisów i nie emeryci są winni.Czy to nie będzie tak jak z zawiadomieniami, gdzie ZUS wysłał do osób,których problem nie dotyczył???

    Odpowiedz
  • klakier(2011-09-14 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie w ZUS i rząd Polski katolickiej [wywalczonej krwią], PROSZĘ od "lat pracy] ODJĄĆ [nie zaliczać] do emerytuty,emerytom czasu przebytego na L-4, w wielu przypadkach są to LATA>LATA,a nie dni czy miesiące. Najczęściej jest to banda klerykałów solidarnościowych-NIEROBÓW i OBIBOKÓW walczących z "komuną",a na Niej żerującą. KAŻDY z "S" powinien DOBROWOLNIE zrzec się praw do lat pracy i konta w ZUS z OKRESU pracy w Polsce Ludowej. Niech im emerytury za w/w okres DA kościół- dali im władzę.

    Odpowiedz
  • ekol(2011-09-14 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do "klakier" to jest poniżające a czy ktoś komu wypadło pracować w latach PL to nie ludzie a ludzie którym przyszło borykać się z chorobami to nie ludzie godni szcunku tylko takie takich ocen jak ta. Jesteś beznadziejny i brzydzę się takich wypowiedzi.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-09-14 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    klakier tobie to jedynie pomoże dobry psychiatra

    Odpowiedz
  • Malina(2011-09-14 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest również taka,że młodzi ludzie nie myślą o czekającej ich w przyszłości emeryturze. Zgoda ustawodawcy na łączenie pracy z emeryturą było bardzo dobrym pomysłem na pomoc finansową dla ludziom w wieku 50+.Przecież wiadomo,że w większości nasze pensje nie były nigdy zbyt wysokie,a o ludziach przed wiekiem emerytalnym pracodawca już nie myśli. Traktuje się ich jako gorszą kategorię. Sama wiem - bo jestem w takiej sytuacji. "Zlikwidowano" moje stanowisko pracy, zmieniono na inne i żaden z przełożonych od roku mną się nie interesuje.Dobrze,że chociaż otrzymuję wynagrodzenie.I dlatego się nie zwolnię,chociaż do emerytury pozostało mi niewiele.Chyba każdy zdrowo myślący wie, że emerytura to nie to samo co wynagrodzenie.I dlatego emerycie jak nie musisz to się nie zwalniaj.Myślę,że wielu z nas będzie odwoływało sie od decyzji ZUS-u łącznie ze Strasburgiem

    Odpowiedz
  • prac.(2011-09-14 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    do post. 3 i 5 , ja jako pracodawca 12 pracowników, nigdy bym nie zatrudnił takich ludzi jak wy, nie szanujecie innego człowieka, zieje z was nienawiśc, to dlaczego mielibyście sznować pracę, a życie przed wami długie i będziecie napotykać różne kłody pod nogami, może nawet gorsze niż teraz mają te osoby, państwo dało im taka furtkę, więc kto jest tu winien , emeryt , nie , bo każy dy by z niej skorzystał, gdyby mógł, a kto nie skorzystał z tego przywileju to pęka z zazdrości, i bezpodstawnie opluwa i obraża w wulgarny sposób emeryta, młodzi też będą kiedyś "staruchami"

    Odpowiedz
  • Gość(2011-09-14 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Brak jest przepisu pozwalającego traktować gorzej emeryta dostarczającego świadectwo pracy 30.09.2011 r. Świadectwo pracy wydaje się w ostatnim dniu.

    A na jakiej podstawie prawnej ZUS żada świadectwa pracy? Ustawa nic o tym nie mówi.

    Pani Redaktor/Panie Redaktorze, proszę to sprawdzić.

    Odpowiedz
  • :))(2011-09-14 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Restrykcyjnie nastawiona część młodego pokolenia jest wspierana przez nieudolnych decydentów działa na zasadzie "należy się". Ten kraj nigdy nie będzie demokratyczny, dopóki ludzie będę dyskryminowani, np. ze względu na wiek. Ciekawa jestem ile osób ma zamiar walczyć o swoje prawa?

    Odpowiedz
  • iii(2011-09-14 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro ZUS taki dokłady i nieprzejednany w kwestii dni to ja proponuję podejśc ZUS. Ci co się niezwolnili niech odbieraja decyzję o zawieszeniu prawa do emerytury dopiero po drugmi awizo, nastęnie składają odwołanie dopiero w 30 dzień od chwili otrzymania decyzji. Skoro decyzja o zaiwszeniu nie będzie ostateczna to ZUS chyba będzie musiał wypłacić emeryturę, do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy.
    Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubańczykom :)

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR 2(2011-09-14 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Konieczność rozwiązania stosunku pracy przed uzyskaniem świadczenia to dobre rozwiązanie - stosowane w całym cywilizowanym świecie. W Polsce przy niejasnych zasadach i interpretacjach prawnych różnych przywilejów pewnych grup (np. kierownicy i dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji państwowej, samorządowej itd.) i różnego wieku przechodzenia na emeryturę powstał bałagan i patologia oraz nierówne traktowanie pracowników. Bałagan ten powstał w wyniku zmiany ustawy emerytalnej ze stycznia 2009 r. To prawda, że oszukanymi czują się różni cwaniacy, którzy skorzystali z tej patologicznej ustawy.

    Odpowiedz
  • :))(2011-09-14 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    W cywilizowanym świecie szanuje się prawo. W cywilizowanym świecie nie zmienia się prawa, jak rękawiczek stosownie do pory roku. Pozdrawiam wszystkich "cwanych' emerytów. Brońmy prawa, bo nas zaleje cwaniactwo.

    Odpowiedz
  • bożena(2011-09-14 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Za dużo emocji.Ciśnienie Państwu podskoczy.Emerytura powinna obowiązywać po określonych latach pracy, wynosić określony jasno procent płacy.Nie rodzi zaufania do państwa ciągła zmiana wszystkich zasad.Co ma do rzeczy emerytura jeśli mam 63 lata i pracuję na 1/4 etatu.Nic.Co ma jakośc pracy do emerytury?Dzisiaj byliśmy w pracy we dwoje, ja emerytka i pan emeryt.Ci pozostali; jeden na urlopie,drugi na chorobowym,trzeci uciekł bez zgody pracodawcy,czwarty siedzi w areszcie. I co z tą jakością?Proszę myśleć trzeżwo.Po 4 latach pracy ktoś ma minimalną emeryturę.Po trzydziestu trzech latach składkowych i 4 latach bezskładkowych ma tylko odrobinę więcej.Głupi ten co płaci składki.I tyle.Prawo to nie loteria.Nie jest prawem jeśli jest różne dla różnych.

    Odpowiedz
  • olek(2011-09-14 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    do OBSERWATORA 2, proszę udać się i to szybko do psychiatry, bo źle pan skończy z tej zazdrości, a skoro uzyskało się emeryturę w cwaniacki sposób to dlaczego pan/i nie skorzystał z takiej okazji, trzeba było dołączyć do tej grupy i też by pan bronił swoich praw nabytych w oparciu o polskie prawo,do tej pory uważałam że emeryturę przyznaje się zgodnie z obowiązującymi przepisami , ale pan ma inną teorię , współczuję panu , że tak musi się skręcać z tej zazdrości i nienawiści, proszę szukać ratunku u specjalistów

    Odpowiedz
  • paulina(2011-09-14 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Młodzi nie mają pracy.Ciekawa jestem czy rwali by sie tak do pracy żeby nie brali podwójnie pieniązków.

    Odpowiedz