Spóźnialskim ZUS zawiesi wypłatę emerytury

autor: Bożena Wiktorowska14.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 18.09.2011, 10:44

ZUS już zaczął przygotowywać listy osób, które nie dostarczyły wypowiedzenia z pracy, a jednocześnie pobierają emerytury. Te, które zrobią to w ostatnim momencie, czyli 30 września, muszą liczyć się z tym, że w październiku świadczenia dostaną później.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • Emerytka(2011-09-29 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze dodam, że pod artykułem: "Pracujący emeryci będą mogli ponownie przeliczyć emeryturę - prezydent podpisał ustawę" wpisała komentarz nr 280 Pani z Austrii. Warto przeczytać. To "państwo prawa" nawet tam ludzi ściga, więc jesteśmy w dość szerokim gronie skrzywdzonych obywateli.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2011-09-29 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Byłam u prawnika w ramach tzw. "drzwi otwartych", pani nie miała zielonego pojęcia o sprawie pracujących emerytów. Takich to mamy prawników. Pozew mam napisany w/g wzoru, który był na forum. Można wydrukować z internetu dużo załączników, które napewno czytałyście. między innymi:
    Opinię Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego;
    Opinię Pani Profesor Inetty Jędrasik-Jankowskiej - pt. "Kto daje i odbiera"; Opinia Profesora Piotra Winczorka - Uniwersytet Warszawski;
    Wypowiedź Pani Poseł SLD - Anny Bańkowskiej (z sejmu), była Prezes ZUS, itp.
    Jeśli Panie coś znajdziecie, to wydaje mi się, że warto załączyć do odwołania.

    Pozdrawiam serdecznie i proszę o kontakt.

    Odpowiedz
  • :)(2011-09-28 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    do 50- a załączniki to jakie?

    Odpowiedz
  • do /50/ giga(2011-09-28 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Witam również.Emerytko, Czy przygotowane odwołanie to w/g wzoru tu z forum? O jakich załącznikach piszesz? Czy konsultowałaś może z prawnikiem? Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2011-09-28 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Witam Panie,
    Również zaglądam codziennie. Tak jak Panie też nie dostałam decyzji. Mam już przygotowane odwołanie i trochę załączników. Czekam też na werdykt Tryb. Konst. - chociaż wątpię w pozytywne załatwienie.

    Odpowiedz
  • giga(2011-09-28 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze nie dostałam żadnej decyzji.Czekam i natychmiast się odwołam.Też się zastanawiałam co tak cicho ? Jestem tu codziennie.Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • ???(2011-09-28 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Co tak cicho na forum? Czy dostali Państwo decyzje ZUS ?

    Odpowiedz
  • ewa(2011-09-27 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    zatudnisz sie zaraz po otrzymaniu swiadectwa pracy(dostarczonego do ZUS),ZUS ,nie ma nic do tego(kiedy)

    Odpowiedz
  • Emeryt(2011-09-26 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję i pobieram emeryturę. Na ile dni muszę się zwolnić z pracy aby zatrudnić sie ponownie i nie została mi zawieszona emerytura jeden Zusi mówi że następnego dnia można się już zatrudnic inny ze chociaz za 2 dni Nie wiem kiedy się zwolnić

    Odpowiedz
  • M.J.(2011-09-26 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do Kamili: Jestem w takiej samej sytuacji, jak Pani. Myślę, że ZUS wykonuje jakieś bzdurne przepisy biurokratyczne i tak naprawdę samo nie wie, co komu wysyła. Najlepszym przykładem było wysłanie informacji o konieczności zwolnienia się z pracy do 300 000 osób, chociaż pracujących bez zwolnienia się od aktualnego pracodawcy jest tylko ok. 47 000 ludzi. ZUS to ogromna instytucja, gdzie pracuje 50 000 urzędników i jeden dział nie ma pojęcia, co robi inny. Myślę, ze nasze decyzje o przyznaniu i wysokości świadczenia mają moc urzędową, a te informacje wynikaja z tego, że pracując nadal odprowadzamy składki do FUS, a tam po prostu nie wiedzą, że jesteśmy "zawieszonymi" emerytami. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • do emeryta /43/.(2011-09-22 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co wiem to musisz dostarczyć świadectwo pracy.Zaświadczenie / o czym pisały gazety/. wchodzi w grę tylko wtedy i ma na celu tak jakby powiadomienia ZUS ażeby emerytura za m-c X.2011 wpłynęła na Twoje konto w terminie jakim otrzymujesz świadczenie.

    PO tych "CEREGIELACH" na nowo się możesz przyjąć i brać emeryturę i pensję.
    Ot takie prawo ustanowili nam panujący.Paranoja tego wszystkiego polega na tym,że możesz zwolnić się na 1 słownie: jeden dzień i wszystko jest CACY.
    Pozdrawiam i powodzenia.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2011-09-22 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Może ktoś mi podpowie czy mam dostarczyć świadectwo pracy do ZUS 30-09-2011 Dalej będę pracować zwolnię i ponownie zatrudnię czy wystarczy zaświadczenie z zakładu pracy że z dniem 30-09-2011 rowiązuję umowę o pracę.

    Odpowiedz
  • Kamila(2011-09-21 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 58 lat i zawieszoną wcześniejszą emeryturę, posiadam kartę emeryta a ZUS niedawnio przysłałl mi wyliczenie emerytury hipotecznej. Teraz nie wiem czy będę otrzymywać kwotę, ktorą przyznano mi decyzją emeryta czy tę, ktorą mi teraz naliczono na nowych zasadach. Nie rozumiem po co właściwie mi ZUS to przysłał skoro trzy lata temu dał mi decyzję o przyznaniu emerytury.

    Odpowiedz
  • belfer(2011-09-21 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    POmysł jest przebiegły. Gratulacje. Jeśli zwalniasz sie 3o września, to w październiku NIE PRACUJESZ. Jesli zwalniasz się 30 października to masz etat za październik (minus 1 dzień) i emeryturę.

    Czyli zabawa jest po to, żeby być na etacie jeden miesiąc dłużej niż założył ustawodawca i jednocześnie pobierać emeryturę.

    Odpowiedz
  • Pracująca emerytka(2011-09-21 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę powiedzieć jaka jest różnica między pracownikiem który się zwolnił, przeszedł na emeryturę i dalej pracuje nierzadko w tej samej firmie a pracownikiem który się nie zwolnił, pobiera emeryturę i dalej pracuje u tego samego pracodawcy. Dla mnie żadna. Głupi wymysł rządzących którzy zmienili ustawę a prezydent podpisał. Nie mają czym się zajmować. Niech zlikwidują KRUS a nam dadzą święty spokój. Raz przyznanych praw w demokratycznym państwie (a za taki się ponoć uważamy) się nie odbiera.

    Odpowiedz
  • Zuzanna(2011-09-20 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Do 36 :)
    Powiedz mi po co ta zabawa? Jeśli zamierzasz się zwolnić i zrobisz to do 30 września, w październiku otrzymasz emeryturę. Po co więc ta zabawa ze zwolnieniem 31 października? Po to, żeby otrzymać październikową emeryturę z "poślizgiem" ? Według mnie to bez sensu.

    Odpowiedz
  • krystyna-stala czytelniczka w Austrii(2011-09-20 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jedynym wyjsciem jest natychmiastowe odwolanie sie od decyzjii ZUS .Jezeli Zus podtrzyma decyzje- skierowac sprawe do sadu. Kilkadziesiat tysiecy takich spraw jezeli wygramy bedzie troszke kosztowac ZUS.Pani Fedak z pewnoscia zwroci koszty sadowe. Gdzies slyszalam, ze Pani Fedak odbiera emerytury juz przyznane pracujacym emerytom a jako kandydatka chlopskiej partii obiecuje emeryture socjalna nawet tym co nigdy nie pracowali. Pracujmy wiec dalej /przeciez placimy dalej na skladki emerytalne/ zeby na te obietnice starczylo. Mnie glownie interesuje jak sie to wszysko ma w stosunku do osob przebywajacych na stale za granicami Polski a pobieraja wypracowana w Polsce emeryture.Wszyscy zwolnili sie z pracy w Polsce przed wielu laty. Komu oni zwalniaja miejsca pracy zdaniem Pani Fedak?

    Odpowiedz
  • KRIST(2011-09-20 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli p Fedak tworząc ustawę 50+ mówi teraz, że ona przynosi straty, to ja się pytam, gdzie jest ustawowa odpowiedzialność p minister za taki stan rzeczy.Co ona jeszcze robi w tym rządzie? Mądruje się dalej wymyśla bzdury, których nie daje się słuchać. A może za te straty zapłaciłaby z własnej kieszeni?Poseł, senator,minister,premier ,prezydent mogą się mylić. Włos z głowy im nie spadnie. Biorą za to niemałe wynagrodzenie.A jak się pomyli zwykły obywatel to już mają na niego odpowiednie służby by go ukarać.

    Odpowiedz
  • Były wyborca PO(2011-09-19 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Koleżanki i Koledzy emeryci etatowi, którzy zamierzacie się jednak zwolnić z pracy. Opatentowuję niniejszym swój autorski pomysł, który przedłuża o jeden miesiąc nasze dolce vita będące solą w oku władzy (niech ja szlag wyborczy trafi). Otóż jeśli wypowie się umowę o pracę 30 PAŹDZIERNIKA - niedziela, świadectwo pracy dostarczy się do ZUS 31 października - poniedziałek, to w listopadzie otrzymacie 2 emerytury - za październik i listopad zaś w październiku będziecie pracować na etacie (bez jednego dnia). POWODZENIA! Miło jest przekręcić nasze pazerne i bezprawnie działające państwo choć na jeden miesiąc. W końcu to ono nas przekręca jak chce. Sprawdziłem w ZUS - zadziała.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2011-09-19 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram wypowiedzi nr 31 i 32.

    Również pozdrawiam.

    Odpowiedz