Nie będzie elektronicznych podręczników? Wydawcy boją się... piratów

30.08.2011, 09:52; Aktualizacja: 30.08.2011, 09:56

Cyfrowe podręczniki to marzenie Katarzyny Hall. Minister napisał rozporządzenie zobowiązujące wydawców do rejestrowania podręczników w dwóch wersjach: papierowej i elektronicznej. Podpisu jeszcze nie ma, ale wydawcy już zdążyli się zbuntować. Boją się załamania rynku i piractwa - pisze "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • walery rumianek(2011-08-31 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Taa lepiej co roku wydawać nowe wydania podręczników i ZMUSZAĆ rodziców do ich zakupu - a nowe różnią sie tym ze poprzestawiali kolejność rozdziałów, inna okładka i parę zdań dopisano. A dziecko jak ma inaczej niż koleżanki i koledzy w klasie to już zapłakane że pani mówiła, że trzeba mieć nową ...
    Gdzie te przepisy że jeżeli nie zmieni się co najmniej 30% treści podręcznika to można dopiero wydawać nowy?
    Kolejnym chorym pomysłem jest brak możliwości zakupu ćwiczeniówki NOWEJ osobno. Wyłącznie w kompletach.

    LUDZIE OBUDŹCIE się bo to już coraz bardziej chore jest

    Ja w podstawówce dostawałem książki po poprzedniej klasie i tylko kilka ćwiczeniówek trzeba było dokupić ...

    Odpowiedz
  • law(2011-08-31 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 1 gg - 100+1% procent racji.

    Odpowiedz
  • law(2011-08-31 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    do 4 res - można skanować i umieścić na Hall youtube.

    Odpowiedz
  • res(2011-08-30 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    do 3. Można skserować, ale ksero całej jest nieopłacalne...

    Odpowiedz
  • Yoda(2011-08-30 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Boja się piractwa ?! To tak jakby teraz nie można było książki skserować...

    Odpowiedz
  • jura(2011-08-30 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    gg miałby rację gdyby MEN był dla uczniów,ale uczniowie to tylko przykrywka dla nauczycieli kuratoriów wydawców i diabli wiedząkogo jeszcze.Woświacie jest wszystko poza oświecaniem jak zwykle

    Odpowiedz
  • gg(2011-08-30 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    A może to MEN ogłosiłby konkurs na podręczniki, zwycięzca dostałby dotacje i sprawa kosztów by się rozwiązała. A poza tym - przykładowo: ile kosztowałoby opracowanie e-podręcznika? 100000 tys.? To nie gra ani film. Jak to rozłożymy na ilość uczniów w PL to wyjdą grosze. Dystrybucji na płytkach ani penach nie trzeba - wystarczy umieścić w Internecie na stronie MEN za darmo. No i wreszcie oświata byłaby naprawdę zbliżona do darmowej. Jak jednak widać złodziejskie lobby wydawnicze na to nie pozwoli, a minister ma gumowe nogi. Jednak rzeczy najprostsze jak widać są najtrudniejsze do zrozumienia.

    Odpowiedz