• NiepeŁnosprawność powodem pracy w domu. Podczas seminarium Telepraca po polsku. Możliwości i ograniczenia, zostały przedstawione wyniki badań TNS OBOP na temat sytuacji życiowych wymagających pracy w domu. Polacy zaliczają do nich najczęściej niepełnosprawność (69 proc.), urlop rodzicielski (67 proc.) oraz chorobę (61 proc.) Wśród pozostałych motywów wymieniane były także trudności z dojazdem do pracy (57 proc.), a także trudna sytuacja rodzinna (50 proc.
  • Strajk pielęgniarek w SuwaŁkach. Wczoraj pielęgniarki i położne ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach (woj. podlaskie) strajkowały już piąty dzień, odchodząc od łóżek pacjentów. Protest trwał o godzinę dłużej niż w poniedziałek, czyli pięć godzin. Dzisiaj będzie dłuższy o kolejną godzinę. W strajku uczestniczy około 400 pielęgniarek i położnych - ponad 80 proc. wszystkich zatrudnionych w suwalskim szpitalu.
Więcej www.ozzpip.org.pl
■ Szkolenia w policji. Minister spraw wewnętrznych i administracji przygotował projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego Policji. Zgodnie z nim policjanci, w ciągu siedmiu dni od daty rozpatrzenia raportu przez kierownika jednostki szkoleniowej, będą mogli przystąpić do egzaminu komisyjnego.
Więcej www.mswia.gov.pl
■ Konkurs na najlepsze przedszkole. Rozstrzygnięto konkurs Najlepsze przedszkole dla Twojego dziecka. Nagrodzono pięć placówek z Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Lublina i Poznania. Przyznano także 10 wyróżnień. W Warszawie za najlepsze uznano Przedszkole nr 191 na Mokotowie. W Poznaniu Przedszkole Tęczowy Świat, a w Lublinie Przedszkole nr 13. Z kolei w Trójmieście zwyciężyło Przedszkole Solaris, a w Krakowie Przedszkole Samorządowe nr 38. Konkurs zorganizował serwis internetowy Zdrowedzieci.pl.
Więcej www.zdrowedzieci.pl