Możliwa całkowita likwidacja OFE. Fedak znów dobiera się do emerytur

autor: Grzegorz Osiecki22.08.2011, 03:00

Zamiast na emerytury minister pracy i polityki społecznej chce nasze oszczędności z II filaru – 200 mld zł – przeznaczyć na infrastrukturę. Fedak ma silną pozycję: to ona zaproponowała obniżenie składek do OFE. Rząd protestował, potem wykonał

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (69)

  • rewizor(2011-08-22 06:11) Zgłoś naruszenie 00

    Zainwestowano w rozwój 2/3 Polski która została sprzedana i ponad 800 miliardów długu.Na co te pieniądze poszły posłowie z PSL siedzący przy korycie od początku 1989 r.Teraz za emerytury się zabierają tylko -najpierw pobudować trzeba śmietniki aby ludzie po waszych pomysłach mieli gdzie szukać żywności.Patologiczny pomysł patologicznych ludzi.

    Odpowiedz
  • Paweł Henryków(2011-08-23 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister Fedak z PSL, członek Rządu sformowanego przez PO, już "załatwiła" pracujących emerytów, w/w Rząd "załatwił" zasiłki pogrzebowe itd. itp. Ale w październiku wybory - Wy decydujecie...

    Odpowiedz
  • mk(2011-08-22 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do mt .Rok ma 12 miesięcy

    Odpowiedz
  • BB Johnson(2011-08-22 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    A jak powiem państwu (polskiemu) tak: takiego wała. Jak podniesiecie rękę na moje oszczędności w OFE to ja wyjadę płacić podatki w innym kraju i tak czy siak tych pieniędzy nie zobaczycie. A najlepiej obniżcie mi składki, sam potrafię oszczędzać.

    Odpowiedz
  • Gargamel(2011-08-22 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby sen pani Fedak się spełnił, to rzad mógłby budować na potęgę, ale niestety kosztem przyszłych emerytur obywateli, które by były mizerne. Skonsumowanie składek zgromadzonych w OFE zamiast ich transfer powrotny do Fus nie daje żadnej gwarancji na oddłużenie Zus i zarazem bezpieczeństwo naszych przyszłych emerytur. Ciekawe, że postulaty użycia kasy ze składek w celu innym niż wypłata emerytur zawsze były zwalczane jako szkodliwe i oznaczające powrót to praktyk z PRL-u. Jest to po prostu robienie nas w balon.

    Odpowiedz
  • Misia(2011-08-22 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie trzeba ogłosić,że " POSZUKUJEMY DOBREGO i UCZCIWEGO
    GOSPODARZA DLA POLSKI " bo póki co to sami złodzieje

    Odpowiedz
  • ela46sc(2011-08-22 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    niech ta pani odpier... sie od moich pieniedzy... ku...a... co jeszzce wymysla?? przyjdzie na to ze pzrechodzac na emeryture... ***** DOSTANE... JAKSNY GWINT...

    Odpowiedz
  • Elżbieta 1947(2011-08-22 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    PIENIĄDZE Z OFFE MOGĄ ZNIKNĄĆ WSKUTEK KRYZYSU SWIATOWEGO
    I ODBICIA TEJ SYTUACJI NA POLSKIEJ GIEŁDZIE !
    CIEKAWE,ŻE NIEMCY , FRANCUZI I BRYTYJCZYCY NIE MAJĄ TAKIEJ
    FORMY PRZYMUSOWYCH SKŁADEK EMERYTALNYCH ,TYLKO ANALOGICZNE JAK NASZ ZUS.
    JEŻELI KTOS CHCE ZROBIĆ SKOK NA TE PIENIĄDZE / W OFFE/ ,TO SĄ TO SPEKULANCI ZAGRANICZNI , A NIE POLSKI RZĄD.

    Odpowiedz
  • 123(2011-08-22 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    pozwólcie ludziom wrócić do ZUS - emerytura wyliczona przez ZUS (przy takich samych zarobkach) niz ta ZUS +OFE

    Odpowiedz
  • Magda(2011-08-22 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy na nich nie głosowałam .Pogratulować tym co nasz kochany rząd wybrali.Wybory za pasem może teraz coś da się zmienić.

    Odpowiedz
  • Soro(2011-08-22 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    To ja mam lepszy pomysł dla naszego rządu. Skoro już tak się chcą ponownie rzucać na nasze pieniądze bo są nieudolni i strachliwi w prowadzaniu KONIECZNYCH reform to niech stworzą ustawę na mocy której połowa a za dwa lata całe nasze wynagrodzenie będziemy oddawać do publicznej kasy. Co wy na to?? Ciekawe jaka jest tak naprawdę rzeczywista dziura budżetowa, bo tak na to wychodzi że już jesteśmy bankrutami tylko się o tym nikt nie odważy powiedzieć.

    Odpowiedz
  • Jan helbin(2011-08-22 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nie ma co dodać ani ująć w tym kraju jest wielkie dno, piszecie tylko same bzdury i nic nie realizujecie. W Waszych ustawach emerytalno- rentowych wiekszości to sa same buble , zapytajcie mnie którte to Wam odpowiem bo strach mnie ogarnia jak wielkie ilości miał bym pisać.

    Odpowiedz
  • OFE to największy wałek ...(2011-08-22 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Na świecie coś takiego jak ofe pobiera opłaty za zarządzenie kasą emeryta przyszłego - w wysokości procentów OD WYPRACOWANYCH przez siebie ZYSKÓW - a w Polszy - a w Polszy od wpłaconych składek ...

    by żyło się lepiej ...
    twórcom tej "reformy" dziękuję
    dziękuję również za j.aja z emeryturami górniczymi, za 35 emerytów z policji i SW, za Mira, Zbycha i innych
    będę pamiętał w październiku

    Odpowiedz
  • dobrze wam tak naiwni(2011-08-22 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    No to już wiecie z czego muszą uciułać zapowiadane 80 mld przez Rostowskiego?
    Myślą także o kolejnym podwyższeniu vatu i o najgorszym (jesli wygraja to zaraz po wyborach) podatku katastralnym 1-1,5% od wartości ziemi, dzialki, mieszkania, domu.
    A kiedy ta cholerna baba zabierze się za KRUS, w OFE powinni zostac ci co chcą, reszcie - niech dalej glosuja na poparańców - jest szansa że w nastepnych 4 latach "wspaniałej zielonej wyspy" juz nie będzie - szlag ją trafi i nas, a na pontonie będzie donek o jego piłkarska ekipa. Apage satanas!

    Odpowiedz
  • BUGI(2011-08-23 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    KOLEJNY ZŁODZIEJSKI PROJEKT. LUDZIE CO MOŻEMY ZROBIĆ, ŻEBY SIĘ TEMU PRZECIWSTAWIĆ?

    Odpowiedz
  • offowy(2011-08-28 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do: BUGI
    Politycy słuchają tylko jednego głosu - głosu wyborczego , raz na cztery lata.

    Odpowiedz
  • PracownicA(2011-08-23 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    przecież to moje pieniądze...gdybym umarła otrzymają je moje dzieci! jakim prawem PO chce sie do nich dobrać???

    Odpowiedz
  • kontra(2011-08-22 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    OFE powinno być zlikwidowane całkowicie. Ta instytucja została stworzona tylko po to aby jakaś część kolesi miała stalę i nie złe źródło dochodów kosztem społeczeństwa bo jest to nic innego jak dublowanie stanowisk biurowych a Buzek za to powinien ponieść odpowiedzialność bo obywatele z tego tytułu nie mało stracili z tytułu utrzymania pasożytów OFE.

    Odpowiedz
  • monik(2011-08-29 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    W takim razie proszę oddać moje pieniądze, które przez tyle lat pracy musiałam oddawać do ZUS na fundusz emerytalny, rentowy, chorobowy i wypadkowy (dodam, że z tych ostatnich być może nie skorzystam, a z całą pewnością tych pieniędzy nie zobaczę!!). To jest jawna kradzież!! Inaczej się tego nie da określić!!!
    Najpierw durna reforma ZUSu, która pochłonęła niesamowite pieniądze, a teraz likwidacja OFE, gdzie nasze składki były inwestowane. Ja proponuję tańsze rozwiązanie dla Pani FEDAK - wywalić na zbity pysk wszystkich przemądrzałych ministrów, którzy nie tylko o sprawowaniu rządów nie mają pojęcia, ale nie wiedzą nic o życiu normalnego, zwykłego obywatela. Tu będzie dużo, dużo, dużo oszczędności!!

    Odpowiedz
  • rymer(2011-09-20 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pytam wszystkich popierających powyższy pomysł, jakim prawem zabieracie mi pieniądze z których będę żył na emeryturze? To zupełnie tak jakbym poszedł do banku i bez pytania wypłacił bym pieniądze z konta pani fedak! Zdaje się, że nie była by z tego zadowolona. Paradoks polega na tym że za taka operacje pewnie trafił bym do więzienia, to w takim razie fedak prawo nie obowiązuje! W zusie nie gromadzą się pieniądze, a jeśli więcej osób będzie emerytów niż pracujących, to wiadomo ze z pustego nam nie naleja! Ofe to JEDYNA szansa na zgromadzenie pewnych pieniędzy, a nie wirtualnych jak w zusie! To jest nic innego jak tylko przeniesienie długu w czasie.

    Odpowiedz