Możliwa całkowita likwidacja OFE. Fedak znów dobiera się do emerytur

autor: Grzegorz Osiecki22.08.2011, 03:00

Zamiast na emerytury minister pracy i polityki społecznej chce nasze oszczędności z II filaru – 200 mld zł – przeznaczyć na infrastrukturę. Fedak ma silną pozycję: to ona zaproponowała obniżenie składek do OFE. Rząd protestował, potem wykonał

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (69)

  • Misia(2011-08-22 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie trzeba ogłosić,że " POSZUKUJEMY DOBREGO i UCZCIWEGO
    GOSPODARZA DLA POLSKI " bo póki co to sami złodzieje

    Odpowiedz
  • ela46sc(2011-08-22 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    niech ta pani odpier... sie od moich pieniedzy... ku...a... co jeszzce wymysla?? przyjdzie na to ze pzrechodzac na emeryture... ***** DOSTANE... JAKSNY GWINT...

    Odpowiedz
  • Elżbieta 1947(2011-08-22 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    PIENIĄDZE Z OFFE MOGĄ ZNIKNĄĆ WSKUTEK KRYZYSU SWIATOWEGO
    I ODBICIA TEJ SYTUACJI NA POLSKIEJ GIEŁDZIE !
    CIEKAWE,ŻE NIEMCY , FRANCUZI I BRYTYJCZYCY NIE MAJĄ TAKIEJ
    FORMY PRZYMUSOWYCH SKŁADEK EMERYTALNYCH ,TYLKO ANALOGICZNE JAK NASZ ZUS.
    JEŻELI KTOS CHCE ZROBIĆ SKOK NA TE PIENIĄDZE / W OFFE/ ,TO SĄ TO SPEKULANCI ZAGRANICZNI , A NIE POLSKI RZĄD.

    Odpowiedz
  • 123(2011-08-22 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    pozwólcie ludziom wrócić do ZUS - emerytura wyliczona przez ZUS (przy takich samych zarobkach) niz ta ZUS +OFE

    Odpowiedz
  • Magda(2011-08-22 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy na nich nie głosowałam .Pogratulować tym co nasz kochany rząd wybrali.Wybory za pasem może teraz coś da się zmienić.

    Odpowiedz
  • Soro(2011-08-22 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    To ja mam lepszy pomysł dla naszego rządu. Skoro już tak się chcą ponownie rzucać na nasze pieniądze bo są nieudolni i strachliwi w prowadzaniu KONIECZNYCH reform to niech stworzą ustawę na mocy której połowa a za dwa lata całe nasze wynagrodzenie będziemy oddawać do publicznej kasy. Co wy na to?? Ciekawe jaka jest tak naprawdę rzeczywista dziura budżetowa, bo tak na to wychodzi że już jesteśmy bankrutami tylko się o tym nikt nie odważy powiedzieć.

    Odpowiedz
  • Jan helbin(2011-08-22 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nie ma co dodać ani ująć w tym kraju jest wielkie dno, piszecie tylko same bzdury i nic nie realizujecie. W Waszych ustawach emerytalno- rentowych wiekszości to sa same buble , zapytajcie mnie którte to Wam odpowiem bo strach mnie ogarnia jak wielkie ilości miał bym pisać.

    Odpowiedz
  • OFE to największy wałek ...(2011-08-22 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Na świecie coś takiego jak ofe pobiera opłaty za zarządzenie kasą emeryta przyszłego - w wysokości procentów OD WYPRACOWANYCH przez siebie ZYSKÓW - a w Polszy - a w Polszy od wpłaconych składek ...

    by żyło się lepiej ...
    twórcom tej "reformy" dziękuję
    dziękuję również za j.aja z emeryturami górniczymi, za 35 emerytów z policji i SW, za Mira, Zbycha i innych
    będę pamiętał w październiku

    Odpowiedz
  • dobrze wam tak naiwni(2011-08-22 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    No to już wiecie z czego muszą uciułać zapowiadane 80 mld przez Rostowskiego?
    Myślą także o kolejnym podwyższeniu vatu i o najgorszym (jesli wygraja to zaraz po wyborach) podatku katastralnym 1-1,5% od wartości ziemi, dzialki, mieszkania, domu.
    A kiedy ta cholerna baba zabierze się za KRUS, w OFE powinni zostac ci co chcą, reszcie - niech dalej glosuja na poparańców - jest szansa że w nastepnych 4 latach "wspaniałej zielonej wyspy" juz nie będzie - szlag ją trafi i nas, a na pontonie będzie donek o jego piłkarska ekipa. Apage satanas!

    Odpowiedz
  • BUGI(2011-08-23 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    KOLEJNY ZŁODZIEJSKI PROJEKT. LUDZIE CO MOŻEMY ZROBIĆ, ŻEBY SIĘ TEMU PRZECIWSTAWIĆ?

    Odpowiedz
  • Paweł Henryków(2011-08-23 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister Fedak z PSL, członek Rządu sformowanego przez PO, już "załatwiła" pracujących emerytów, w/w Rząd "załatwił" zasiłki pogrzebowe itd. itp. Ale w październiku wybory - Wy decydujecie...

    Odpowiedz
  • PracownicA(2011-08-23 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    przecież to moje pieniądze...gdybym umarła otrzymają je moje dzieci! jakim prawem PO chce sie do nich dobrać???

    Odpowiedz
  • nikt(2011-08-23 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    w PRL emerytury szły na fabryki i przemysł i infrastrukture aby te inwestycje się zwróciły i zapewniły ludziom godne emerytury, potem składkami łatano poprzednie składki, potem składki przeznaczano w podobny sposób czyli OFE do inwestowania, z tym że na giełdzie a nie bezpośrednio w firmę. Teraz i to chcą zabrać, czy ktoś mi powie o co chodzi? może lepiej niech emeryci się sami ubezpieczają bo to państwo ich tylko okrada. A jak ktoś nie będzie chciał się ubezpieczyć to nie, jego sprawa O_o

    Odpowiedz
  • jaster01@onet.pl(2011-08-23 23:48) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak tak chętnie wyciga ręce do emerytów, że aż się dziwię że nie widzi uczciwego sposobu na "oszczędzenie" na emeryturach. A tym sposobem jest zlikwidowanie waloryzacji emerytur osób pracujących, którzy nie utrzymują się z emerytury.Ses waloryzacji widzę tylko wtedy gdy emerytura jest jedynym źródłem finansowania potrzeb życiowych.

    Odpowiedz
  • ToK(2011-08-25 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister.
    A może zamiast rozrzutnego, zbiurokrytyzowanego, pełnego przywilejów Państwa, zacząć oszczędzać, pozwolić działać przedsiębiorczym i nie zadłużać przyszłych pokoleń?
    Tylko patrzeć jak młodzi skrzykną się na facebooku i zrobią rewolucję.

    Odpowiedz
  • js(2011-08-25 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Fundusze emerytalne przyjmą składki opłacane przez zagranicznych pracodawców. Ustawa zawiera przepisy, które szczegółowo określają warunki umowy o przyjmowanie składek, jaką pracowniczy fundusz może zawrzeć z wybranym zakładem ubezpieczeń na życie, do którego będzie przekazywać w całości albo w części składki pracowników zagranicznych. Pracodawcy odtrącają od młodego pokolenia polaków pracujących zagranicą składki na ubezpieczenie emerytalne, od następstw nieszczęśliwych wypadków itp.Składki te sięgają miliony zlotych, będą przekazywane z Towarzystw emerytalnych na ZUS/ FUS. Dodatkowo zwiększy to poziom wypłat świadczeń emerytalnych dla osób, które odejdą na emeryturę z dniem 1 października 2011 r i złożą do końca września wniosek do ZUS o rozwiązanie stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą. Chyba, że te składki pójdą na polityków takich jak Fedak, Rostowski i innych. Rząd będzie próbował okraść emerytów zabierając im świadczenia, dlatego wypłata emerytur wisi w powietrzu dla osób, które chcą zdążyć dostać świadczenia z dniem 1 października 2011 r. 1 października to będzie raj dla emerytów, mówię wam, dostanę nawet 1900 zł emerytury( po 25 latach pracy) jesli odejdę teraz, jeśli kontynuowałbym zatrudnienie i zawiesiłbym emeryturę , miałbym niższą nawet o 500 zł. To jest jak na giełdzie, teraz są wysokie wpływy z FRD, FUS, i innych. Trzeba tego się trzymać.

    Odpowiedz
  • irena(2011-08-27 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Fedak: "Pieniądze emerytów lepiej inwestować w rozwój kraju" - świadczenia nasze mają pójść na infrastrukturę, jeszcze by czego, składam wniosek o przyznanie mi pełnej emerytury do końca września, potem już nie dostanę żadnego świadczenia, jak budżetówka wybuli kasę z mojego konta. Tyle lat odkładał pracodawca składki na ubezpieczenie, a teraz "nie" dla świadczenia emerytalnego. Obłęd. Radzę, wam zrobić to samo, żebyście później nie byli rozczarowani. Pieniądze zainwestowane przez Państwo na świadczenia są bardzo duże (ponad 70 mld zł z FRD, FUS, FGŚP, FP i innych dotacji). Państwo będzie chciało zjeść nasze świadczenia jeszcze przed wyborami. Dość tego.

    Odpowiedz
  • VETO(2011-08-27 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    WARA od moich prywatnych pieniędzy i moich dobrowolnych cywilnoprawnych umów. Łatali dziury w budżecie przez dziesiątki lat pieniędzmi z ZUS . Teraz chcą okraść ludzi z ich godności i prywatnych praw zabierając im pieniądze. WARA - bezmuzgi , od czyjegoś mienia. To zdrada , naruszenie konstytucyjnych wolności i publiczne ogłaszanie o planie rabunku , jest więc silna podstawa prawna do pozamykania prześladowców. VETO !!!
    ZDRADA NA SZCZEBLU RZĄDOWYM !!!

    Odpowiedz
  • klakier(2011-08-27 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    P.Fedak to MYŚLĄCA Kobieta, POPIERAM całym Sercem LIKWIDACJĘ OFE, tak zrobiło juz wiele krajów. Na ofe emeryci i Polska tylko stracili, gdyż "kasa" emerytów poszła do prywatnych kieszeni,a Zarządy OFE [ludzie w NICH pracujący], mieli i mają to wszystko w "doopie". Dla przykładu podam,że aby UREALNIĆ składki w OFE trzeba się PRZEPISAĆ do innego OFE i tak co 3 miesiące, gdyż PRACOWNIKÓW OFE -NASZE [emerytów ] pieniądze NIE interesują. Jest to TYLKO stołek -lub kilka na raz dla kumpli p. Premiera lub p.Prezydenta. ZLIKWIDOWAĆ OFE- PILNIE !!

    Odpowiedz
  • klakier(2011-08-28 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    P.Fedak, choć jesteś z PSL, proszę skierować do prokuratury,sprawę NADUŻYCIA władzy i stołka przez p.Wałęsę i p.Kuronia, którzy w imię swej durnoty - KAZALI spalić "dokumenty zarobkowe" Polaków do 1978r we wszystkich firmach. Tak im się NIE podobała KOMUNA-która im życie uratowała. Ale dzięki nim Polacy POTRACILI po ok. 300-500zł emerytury,za zarobki z tamtych lat. Ludzie, którzy tak ślepo wierzyli p.Wałęsie, nawet nie przypuszczali, jakie ŚWIŃSTWO im zrobił ich "idol" z kumplem, który "zupki" im gotował. Oczywiście-proszę też PAMIĘTAĆ o szwindlu z KONKORDATEM,anty- polską umową, za zrobienie K.Wojtyły papieżem, a p.Wałęsę Prezydentem Polski.

    Odpowiedz