Możliwa całkowita likwidacja OFE. Fedak znów dobiera się do emerytur

autor: Grzegorz Osiecki22.08.2011, 03:00

Zamiast na emerytury minister pracy i polityki społecznej chce nasze oszczędności z II filaru – 200 mld zł – przeznaczyć na infrastrukturę. Fedak ma silną pozycję: to ona zaproponowała obniżenie składek do OFE. Rząd protestował, potem wykonał

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (69)

  • maax(2011-08-22 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    pieniadze przyszlych emerytow w tamtym ustroju tez inwestowano w infrastrukture, tylko ze w tym ustroju po sprzedazy tej infrastruktury kasa poszlo .. no wlasnie gdzie poszla? bo napewno nie do ZUS.
    jedynym ratunkiem teraz jest kolejna zmiana systemu na prosty bez tej biurokracji gdzie kazdy dostaje taka sama podstawowa emeryture o czym mowil Pawlak, reszte niech kazdy sobie oszczedza sam. Dojscie do takiego systemu zajmie pewnie z pokolenie ale jakie mamy wyjscie.
    OFE jest jakie dochodowe ale dla siebie bo niezaleznie od jego wynikow oni zarabiaja na oplatach. To jest w ogole paranoja zeby placic za mozliwosc dawania pieniedzy OFE

    Odpowiedz
  • Klemens(2011-08-22 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jak słychać,tej chłopskiej działaczce trzeba ciągle przypominać,iż emerytury nie są własnością rządu.Po to powstały fundusze emerytalne aby SAME decydowały w co inwestować .Rząd ma tworzyć możliwości opłacalnego inwestowania.I tyle.Za bardzo ta pani nasiąkła podłym systemem,który upadł w 1989 roku dlatego,że był zwyczajnie niewydolny bo centralnie sterowany.
    Mam nadzieję,że po wyborach nie będzie konieczności zatrudniania w rządzie pani Fedak.

    Odpowiedz
  • kontra(2011-08-22 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    OFE powinno być zlikwidowane całkowicie. Ta instytucja została stworzona tylko po to aby jakaś część kolesi miała stalę i nie złe źródło dochodów kosztem społeczeństwa bo jest to nic innego jak dublowanie stanowisk biurowych a Buzek za to powinien ponieść odpowiedzialność bo obywatele z tego tytułu nie mało stracili z tytułu utrzymania pasożytów OFE.

    Odpowiedz
  • Pani Fedak o Czymś zapomniała(2011-08-22 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Że OFE lekką ręką non-stop wspiera Państwo odkupując od państwa za żywą gotówkę przyszłych emerytów Obligacje Skarbowe.

    Niech Pani Fedak nie udaje naiwnej... To My wsperamy Państwo.

    To OFE oddało prawie 200 mld Państwu ... i ma zamiast gotówki kupę parierowych Obligacji.

    Czy je Państwo kiedykolwiek wylupi... W to wątpię.

    ALE JAK WIDAĆ BOLI TA RESZTA GOTÓWKI

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-08-22 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    To złodziejskie państwo.Okradło mnie wielokrotnie :
    - w 1999 r kiedy to zmieniło mi warunki umowy społecznej dotyczącej
    sposobu naliczania mi przyszłej mojej emerytury ;
    - w 2011 , kiedy to ograbiło mnie z części składki przekazywanej do
    OFE ;
    - teraz jak widać rozważana i planowana jest kolejna grabież mojego
    zabezpieczenia emerytalnego.
    Tutaj jedynie uprzywilejowani ( sędziowie , mundurowi , rolnicy , górnicy ...) mają prawa nabyte , a podobno konstytucja gwarantuje równość obywatela wobec prawa . To wszystko jest jedna wielka ściema , chodzi o to aby oszukać obywatela i zaspokoić potrzeby tych wszystkich uprzywilejowanych. To ich właśnie te wszystkie przywileje , oraz ich uporczywa obrona są gwarancja tego , że tutaj się nic na lepsze nigdy nie zmieni. Należy stąd wiać gdzie pieprz rośnie. Tutaj nie ma żadnej przyszłości dla ludzi młodych , tutaj zawsze będą równi i równiejsi . Tutaj jest i zawsze będzie raj tylko dla tych wszystkich uprzywilejowanych , a inni będą okrutnie wykorzystywani.
    ...Idź jeleniu i frajerze głosować na tych , którzy będą ciebie i twoich bliskich nadal okradać i oszukiwać.

    Odpowiedz
  • bez złudzeń(2011-08-22 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś miał wątpliwości, że to się inaczej skończy? po kawałeczku zlikwidują OFE

    Odpowiedz
  • Zaklęty krąg(2011-08-22 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ci sami którzy utworzyli OFE po pewnym czasie je zlikwidują. Podobnie było z podziałem administracyjnym Polski i prof. Kuleszą (najpierw zaproponował podzial na 49 województw a następnie powrót do poprzedniej wersji). Podwójne pieniądze indywidualnie dla twórców a następnie likwidatorów, gigantyczny bałagan, olbrzymie straty itd. itd.

    Odpowiedz
  • mt(2011-08-22 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z opinią nr 3.~Jeremi. OFE to był od razu poroniony pomysł i wcale nikorzystny dla przyszłych emerytów. Niech zostaną w OFE tylko ci co będą chcieli, bo ten co zarabia minimum to będzie miał i minimalmą emeryturę.

    Odpowiedz
  • ewer(2011-08-22 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Słowa byłego węgierskiego premiera: „kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem, kłamaliśmy cały czas, gdy idzie o stan naszej gospodarki” coraz lepiej pasują do sytuacji „zielonej wyspy”.

    Odpowiedz
  • ice5fun(2011-08-22 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    nie ma to jak radosna tworczosc polskich politykow niezaleznie od prognoz swiatowych finansistow ..."wolniejszy wzrost gospodarczy"...kon by sie usmial zus to pokomunistyczny moloch!

    Odpowiedz
  • antysystem(2011-08-22 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    ZŁODZIEJE!!! Najpierw przez cały mój zawodowy życiorys jestem okradany za pomocą aparatu przymusu - ZUS, OFE, podatki i parapodatki czyli zabieraja mi REALNIE ponad 70% moich ciężko wypracowanych dochodów, żeby wystawic mi papier na WIRTUALNE srodki rzekomo gromadzone na MOIM koncie. Otóz już wyrok NSA orzekł, że każdy obywatel Polski jest UBEZWŁASNOWOLNIONY to znaczy nie ma prawa do WŁASNYCH pieniędzy (m.in.w OFE) czyli możliwości swobodnego nimi dysponowania! Tylko będąc poza systemem (np.tzw.szara strefa) można nimi naprawdę samodzielnie rozporządzać. I to dopiero jest ABSURD i KRADZIEŻ na niespotykana skalę! A ludzie jak stado baranów dają się dalej prowadzic na STRZYŻENIE! Tyko ile lat można utrzymywac klasę próżniaczą (rząd, polityków, urzędników, aparat przymusu TOTALNEGO)?! Ludzie ocknijcie się, zjednoczcie i nie dajcie sobą manipulować!!!

    Odpowiedz
  • Elf(2011-08-22 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ta stara baba idzie swinie chodować. Wara od moich pieniędzy w OFE. To jest zamach na kasę w OFE!!

    Odpowiedz
  • mt(2011-08-22 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Przypomnę, przy uzbieranym kapitale do OFE 90.000zł przewidywano, że emerytura będzie wynosiła 500zł.
    Przy zarobkach brutto 1360zł składka emerytalna wynosi 70zł x24 m-ce x 30 lat = 50.400zł.
    Jaka będzie emerytura?. Walczą ci co dużo zarabiają, ale jest III filar i tam mogą zbierać na te świtlane emerytury.

    Odpowiedz
  • Elf(2011-08-22 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Na wyborach oddam głos w takiej formie - przekreslona karta z napisem "ZA OFE!!". Zachecam wszystkich do takiego zbojkotowania wyborów!!

    Odpowiedz
  • Trzeba przychylic sie prośbom Obywateli(2011-08-22 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli Wszyscy chcą likwidacji OFE to Politycy rozważą tą ewentualność i zlikwidują ten niewygodny Obywatelom pokraczny twór Kapitalizmu jakim było OFE.

    Hurra

    Odpowiedz
  • gosc(2011-08-22 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Niech likwidują OFE ale niech oddadzą nam zabrane pieniądze za zarządzanie w wkocie 10% !!!.
    OFE w rezultacie niewiele zarobiło dla mnie ( a tylko dla siebie).
    Niech wszyscy ci którzy uchwalali OFE odpowiedzą za złe stanowienie prawa.
    Zastanawiam się gdzie w tym wszystkim jest Rzecznik Praw Obywatelskich ?
    Na co czeka?
    PIS strzępił sobie język ale do tej pory nie wystąpił do Trybunału w sprawie OFE, podobnie jak PJN czy też SLD.
    Wszyscy politycy zaczynają od obiecywanek i na nich kończą.
    Teraz jak zbliżają się wybory - to dopiero się naobiecują.
    Tylko co roboli jak rządzili?
    SLD - dało przywileje mundurówkom i górnikom i stworzyło komisję kościelną - teraz o tym nawet nie napomkną.
    PIS - nie zrobił dla gospodarki NIC podczas swoich rządów; dał becikowe najbogatszym oraz najbogatszym obniżył podatki.
    PO - niewiele zrobiła i niewiele zrobi - bo nie wygra wyborów i będzie musiała dogadać się z PSL i SLD. A ci będą wiadomo - ciągle stawiać warunki.
    PSL - zawsze tak się zakręci, by być przy władzy pomimo nikłego poparcia. Mam nadzieję, że tym razem nie przekroczą 5% progu- nie mogę już oglądać wypowiedzi posłów, którym pies na łańcuchu jest symbolem wsi.
    Pójdę na wybory i zagłosuję za zniesieniem OFE.

    Odpowiedz
  • creator(2011-08-22 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    By dała sobie spokój. Nie zdarli z lasów państwowych (dobrze) to z Nas. Jeszcze mogę sprzedać lotos :P
    Niech wszystkie aktywa wyprzedają. Kolej też niech zostanie nam tylko płacić ...

    Odpowiedz
  • mk(2011-08-22 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do mt .Rok ma 12 miesięcy

    Odpowiedz
  • Gargamel(2011-08-22 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby sen pani Fedak się spełnił, to rzad mógłby budować na potęgę, ale niestety kosztem przyszłych emerytur obywateli, które by były mizerne. Skonsumowanie składek zgromadzonych w OFE zamiast ich transfer powrotny do Fus nie daje żadnej gwarancji na oddłużenie Zus i zarazem bezpieczeństwo naszych przyszłych emerytur. Ciekawe, że postulaty użycia kasy ze składek w celu innym niż wypłata emerytur zawsze były zwalczane jako szkodliwe i oznaczające powrót to praktyk z PRL-u. Jest to po prostu robienie nas w balon.

    Odpowiedz
  • BB Johnson(2011-08-22 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    A jak powiem państwu (polskiemu) tak: takiego wała. Jak podniesiecie rękę na moje oszczędności w OFE to ja wyjadę płacić podatki w innym kraju i tak czy siak tych pieniędzy nie zobaczycie. A najlepiej obniżcie mi składki, sam potrafię oszczędzać.

    Odpowiedz