Organizacja nowego roku szkolnego 2011/2012: szkoła zapewni opiekę w dni wolne

autor: Artur Radwan16.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 21.08.2011, 11:21

Dyrektor szkoły może wyznaczyć poza przerwami świątecznymi i feriami nawet 10 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • xxx(2011-08-17 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ja płacę za swoje wyjścia, Ty płacisz za swoje durniu. kto ma Ci płacić za Twoje rozrywki? Na Karaiby , na Seszele i wiele innych. Weź się do roboty to tez będziesz zarabiał

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-08-22 01:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gościa - jeżeli chcesz zabierać głoś najpierw uzupełnij elementarne braki w wiedzy na temat pracy nauczyciela

    Odpowiedz
  • Willy(2011-08-18 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Czyich inwektyw nie kasuje GP? Pracowników redakcji? Jakiś kodeks tu chyba istnieje. Czytając to tylko współczuć, z jakimi typami szkoły i nauczyciele musza mieć do czynienia. Bo żadna szkoła tego nie uczy. Nawet lekarz uznaje bezsensowność leczenia i odstępuje od niego. Na szczęście na forach są jeszcze inni, jak Agatha.

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-18 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    XXX odpuść sobie. Nikt Cie nie wyzywał póki nie określiłeś poziomu swojej inteligencji. A diagnozy upośledzenia, które nam imputujesz u mnie bynajmniej nie stwierdzono. Może to twoja przypadłość. Patrz pierwsze słowo twojego ostatniego komentarza.

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-18 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    XXX -hahaha. Kim ty jesteś? Gdzie pracujsz? Chyba nie jesteś tchórzem/

    Odpowiedz
  • ada(2011-08-18 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    A ja pytam,czy w koncu w tym roku przestana dostawac urlopy zdrowotne nauczyciele ktorzy maja uprawnienia emerytalne?

    Odpowiedz
  • ada(2011-08-19 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Willy..a gdzie ty tu widzisz obelgi?ja tylko grzecznie pytam,a ty odpowiadasz nie na temat...Tak sie wlasnie sklada,ze ja tez jestem nauczycielem i nie dostalam urlopu zdrowotnego,poniewaz zgodnie z art. 73 pkt. 2 mi sie nie nalezy...Znam jednak takie osoby,ktore go dostaja,wiec po prostu pytam dlaczego...Zdaje mi sie jednak,ze to ty jestes zle wychowany i atakujesz mnie bardzo nieladnie...Mimo wszystko pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2011-08-22 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    NAUCZYCIELE NARZEKAJĄ NA BRAK KASY.PROPONUJE POPRACOWAĆ WE WAKACJE, WE FERIE NA KOLONIACH,ZIMOWISKACH.CHCIAŁABYM PRACOWAĆ PO 20 GODZ.TYG.I ZARABIAĆ 2000-3000.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-08-22 01:45) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni Państwo, proszę nie zwalniajcie dzieci z zajęć lekcyjnych w trakcie roku szkolnego na wczasy - od tego są wakacje

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-08-22 01:50) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gościa - mam pytanie czy Ty podczas urlopu pracujesz ? Jestem ciekawa , czy masz dzieci i potrafisz choć wykształcić jedno???

    Odpowiedz
  • Willy(2011-08-18 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki Agatho, podpisuję się oburącz pod twoimi opiniami. Wygląda na to, że z beznadziejnymi przypadkami i chorymi ludźmi szkoda czasu dyskutować. Nie chodziło mi, aby ktoś płacił za moje przyjemności. Wystarczy, aby płacił za pracę i to sprawiedliwie. Jestem przeciwny wszelkim uogólnieniom co do pracy w różnych zawodach, bo prawo mamy osądzać tylko tych, których znamy. XXX , życie nie składa się tylko z obsesji na tematy seksu, jest jeszcze życie. Nie zalecaj tego, co sama wykorzystujesz pewno, tu są poważne problemy ludzi z długim stażem, którym dokałada się pracy pod szyldem "starej" KN z 1983 r., tylko interpretacja jest dowolna. Jak chcesz macać jaja, to załóż swoje forum albo znajdź jakieś. Twoje chore słowa nie mogą mnie obrazić, skorzystaj z rady Agathy i zaskarż tego nauczyclela, który zrobił ci krzywdę. Pewno znasz go z imienia i nazwiska. Bo inaczej ktoś z jajami i bicepsami obije ci buźkę, bo tak robią prawdziwi faceci. Tak jak sekretarka dla swego szefa nie powinna mieć płci /molestowanie, poklepywanie po tyłku itd./
    tak nauczyciel nie składa zaświadczenia o posiadaniu jaj, ich jakości, wydolności itp.Wystarczy to o kwalifikacjach, niekaralności i praca każdego dnia, którą ocenia mój dyrektor każdego dnia. Czyli KTOŚ a nie jak ty, NIKT.

    Odpowiedz
  • anda(2011-08-22 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle osób wzięło udział w dyskusji na temat pracy nauczycieli, od błędów aż się roi. Każdy zawód ma swoją specyfikę, zawód nauczyciela również, choć dalej jest to bardziej powołanie. Dlaczego nikt nie "wytyka" lekarzowi że bierze za dyżur nocny ok połowy pensji nauczyciela,choć często go przesypia. Myślę, że uwagi do nauczycieli mają ci, którzy nie radzili sobie zbytnio z nauką w szkole.

    Odpowiedz
  • komedie(2011-08-21 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem zainteresowany na jakim etapie są POLACY cywilizacyjnym i co jest wyznacznikiem tego etapu .Domyślam śię,że w/w teksty pochodzą od osób pracójących i skąd śię bierze taka forma fermentu ?,najlepiej pracować zadarmo i tak z kryzysu nie wyprowadzą .Mówi śię o kryzysie światowym a politykierzy nie potrafią robić i zyskać interes ,gdzie śię podzieli euroentuzjaści zrójnowali gospodarke i wepchneli kraj do związku panstw z tarapatami finansowymi.

    Odpowiedz
  • fedora@onet.pl(2011-08-19 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    W te dni będzie pracować biblioteka,wuefista,świetliczanka bo dzieciom trzeba zapewnić opiekę wychowawczą,nie dydaktykę.Z reguły przedmiotowcy mają dodatkowe dni wolne..może wychowawcy klas wymyślą wycieczkę (kino,muzeum)ale większość młodzieży nie chodzi na takie "imprezy".Do tego rodzice rwą włosy z głowy,bo nie mają pieniędzy na takie wyjścia. PS.uważam,że nauczyciele są traktowani wyjątkowo po macoszemu.Może pora wyjść z poprawności i pokazać,że jest nas ogromna grupa zdolna do walki o godność własną i warunki uczących się dzieci.

    Odpowiedz
  • ada(2011-08-22 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do Willy : zwracam honor...zmylily mnie te XXX. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • alik(2011-08-23 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    a co administracja i obsługą gdzie ryją na etacie z kodeksu pracy za sredni za 1500zł netto miesiecznie i po dziwo nukt się nad nami nie roztkliwia

    Odpowiedz
  • A.(2011-08-23 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy forumowicze, przykro mi, ale totalni z Was ignoranci.
    Nauczyciele pracują 40 godzin w tym 18 godzin lekcyjnych oraz tak zwane godziny karciane z uczniami. Za te ostatnie nie otrzymuje się pieniędzy.
    Spróbujcie poprowadzić lekcje z obecnymi uczniami. To ogromne wyzwanie.
    Zwłaszcza w gimnazjach, w których chuliganów dostatek. Po Waszej dyskusji dochodzę do wniosku, iż rządzącym cudownie udało się skłócić Polaków.
    Jedyny minister, który próbował do szkoły zaprowadzić ład i porządek był wiecznie wyśmiewany pan Giertych.
    Praca nauczyciela jest niesamowicie odpowiedzialna i wyczerpująca.

    Odpowiedz
  • jolanta1(2011-08-30 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    ewa - żle zrozumialaś. Nauczyciele maja byc w pracy, kiedy są ustalone dodatkowe dni wolne przez dyrektora. Oznacza to, że dzieci nie maja lekcji, nauczyciel ma inne ustawowe zajęcia w szkole, dlatego ma byc obecny.

    Odpowiedz
  • jolanta1(2011-08-30 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    lisek - madrzysz się, a goowno wiesz - nauczyciel jest juz dawno rozliczany z 40-godzinnego tygodnia pracy, tylko ciekawe, że jak tych godzin jest wiecej, to juz mu sie nie placi. Wszystko dla dobra szkoły he he...

    Odpowiedz
  • xxx(2011-08-18 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Debile z Was do kwadratu. Nauczcie sie czytać ze zrozumieniem, Zacznijcie najlepiej od początkowych klas podstawówki. Macie ogromne luki w edukacji, dzięki nauczycielom.

    Odpowiedz