Koniec podwójnych alimentów od samorządu i rodzica

autor: Michalina Topolewska10.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 10.08.2011, 15:36

Osoba uprawniona musi zwrócić świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego, jeżeli w czasie ich otrzymywania uzyskała też alimenty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

  • Barbara(2011-11-15 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    A co w sytuacji gdy za okres pobierania Świadczenia z FA jednocześnie były płacone alimenty przez dziadków ( na podstawie wyroku)którzy nie są dłużnikami alimentacyjnymi?Czy jest to również świadczenie pobrane nienależnie?

    Odpowiedz
  • kg grau(2011-08-22 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiście Ministerstwo Pracy nie przejmuje się zupełnie przepisami prawa cywilnego i niezgodnością przepisu-definicji świadczenia nienależnie pobranego z art. 450 i n. k.c.

    Odpowiedz
  • mała(2011-08-14 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni także zmienić kwotę otrzymywania z FA, dlaczego takie dziecko ma być poszkodowane jeżeli ma przyznane alimenty w kwocie np. 650zł a otrzymuje tylko 500zł, co z resztą tych pieniędzy, jak je odzyskać?

    Odpowiedz
  • *(2011-08-10 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    ...kolejka po pieniążki długa począwszy od fiskusa, ZUS... a skończywszy na wierzycielu...ten ostatni zawsze ostatni i otrzyma to co zostanie po zaspokojeniu poprzedników.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane