Przez niejasne przepisy nauczyciele nie dostają wynagrodzeń za projekty UE

autor: Artur Radwan, Beata Lisowska02.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 02.08.2011, 08:47

Samorządy, które skorzystały z funduszy unijnych na oświatę, dziś nie mają pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń. Zalegają z płatnościami dla nauczycieli, którzy prowadzili dodatkowe zajęcia dla uczniów ponadprzeciętnie zdolnych i nieradzących sobie z nauką.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • adw.Bogdan Janicki Łódż(2011-11-14 11:08) Zgłoś naruszenie 00

  Wydaje się,iż kwestie powyższe są wyjaśnione w czasopiśmie "Zamówienia Publiczne Doradca nr. 10/2011 Pierwsze sprawy są w sadach KONIN I ŁÓDŻ

  Odpowiedz
 • xxx(2011-08-06 22:48) Zgłoś naruszenie 00

  skoro samorządy przeprowadziły projekty to niech płacą a nie zaslaniają się tym, że same nie dostały pieniędzy. Żyjemy w cywilizowanym kraju i za wykonana pracę nalezy sie zapłata! A jesli w dodatku nie ma jej od grudnia to karnymi odsetkami. Gdzie jest PIP?

  Odpowiedz
 • PC(2011-08-02 13:30) Zgłoś naruszenie 00

  @Bea
  Oczywiście w całej rozciągłości zgadzam się z Twoją opinią. Dodam jeszcze, że w krajach UE w ramach projektów EFS przede wszystkim zatrudnia się osoby z zewnątrz w ramach stosunku pracy na czas określony poprzez zamieszczenie ogłoszenia o naborze. Natomiast pracowników własnych Beneficjenta zatrudnia się w projekcie tylko w formie oddelegowania na określoną część etatu. Z drugiej strony należy pamiętać, że umowy cywilno-prawne podlegają Prawu Zamówień Publicznych w jednostkach finasów publicznych i przy wyborze oferentów wśród pracowników własnych mogłoby skutkować preferencjami uniemożliwiającymi uczciwą konkurencję oraz wykonywaniem pracy rodzajowo tożsamej z umową o pracę wynikajacej z etatu.

  Odpowiedz
 • Bea(2011-08-02 09:47) Zgłoś naruszenie 00

  Prof. Małgorzata Gersdorf, sędzia Sądu Najwyższego, stwierdza, iż UE nie dopuszcza realizacji projektów na podstawie stosunku pracy. Tymczasem w Polsce tę kwestię regulują wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków, które jak najbardziej dopuszczają realizację projektów w oparciu o zatrudnianie osób w ramach stosunku pracy. Ponadto umowy cywilnoprawne wcale nie muszę uwzględniać wszystkich w/w kwesti, które powodują, że taka umowa miałaby znamiona stosunku pracy. Ewidentnie w samorządach brak sensownych prawników.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane