Po interwencji "DGP" będzie abolicja dla przedsiębiorców

autor: Paweł Jakubczak01.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 01.07.2011, 18:14

Posłowie chcą pomóc chałupnikom, którzy prowadzili równocześnie działalność gospodarczą. ZUS każe im płacić zaległe składki od biznesu, mimo że zgodnie z prawem mogli jako tytuł ubezpieczenia wybrać chałupnictwo, a nie działalność.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (54)

  • m5(2011-07-02 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli nie ZUS nam nie odpuści połowa z tych małych firm wyląduje na bezrobotnym.Fajnie dla rządu przybędzie jakieś 300 000 bezrobotnych z wielkimi długami.

    Odpowiedz
  • MARIUSZ570(2011-07-02 01:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co za wspaniała wiadomość - abolicja, cóż za wspaniałomyślność ze strony rządu że nie będę musiał płacić odsetek za nie zgodne z prawe naliczenie mi długu przez ZUS.
    Nóż się w kieszeni otwiera, a do ręki pcha się kałach co za nisprawiedliwy kraj.
    Jeszcze jedna kwestia, którą poruszają politycy że ktoś będzie do mnie dopłacał do emerytury. Jakim cudem skoro każdy ma swoje subkonto w
    ZUS-ie na które co miesiąc odkłada, chyba że to tylko fikcja?

    Odpowiedz
  • niecierpliwy(2011-07-01 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy w tym kraju będzie normalnie ??? Kiedy??

    Odpowiedz
  • Oszukana(2011-07-01 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Co to ma byc? Byliśmy dwa dni temu i nie znali odpowieddzieli nad czym pracują? A teraz DGP potrafił tak szybko dotrzec do informacji, których nie miał Poseł Głogowski. Ale go wsytawili!!! Nie ustapimy!!! BEZ KOMPROMISÓW!!! ZUS-owi nie zapłace ani złotówki z tego wyimaginowanego długu, wypracowanego przez Tuska. Naspęnym razem wexmiemy namioty i będziemy tak długo pod sejmem aż dostaniemy odpowiedź!!!. Taką jak nam się nalezy!!!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-07-01 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie odsetki ? Jaka ŁASKA ? Czy prezydencja w Unii zaćmiła umysły posłów, którzy sami stanowili o ustawie, a władza wykonawcza ma ich gdzieś i robi po swojemu. Jaka abolicja, my zastosowaliśmy prawo, które mówi, że co nie jest zakazane, jest dozwolone. Ja chcę tylko jednego, aby prawo nie było stosowane wybiórczo i stosowane tak jak akurat pasuje. Wielkie podziękowanie dla DGP za pomoc w naszej słusznej sprawie.

    Odpowiedz
  • Mara(2011-07-01 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz jasno widać jak posłowie szanują to co sami uchwalili.

    Odpowiedz
  • Solidarna(2011-07-01 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    To "głaskanie kotka ,za pomocą młotka"-typowe zagranie PO,nie pozwólcie na taką abolicję,bo za jakiś czas...ZUS znów się upomni.Tu prawo można łamac,naginac i stosowac jak się chce,a obywatel?No cóż...Trzymam kciuki! Nie dajcie się!

    Odpowiedz
  • Braveheart(2011-07-01 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Darowanie odsetek nie załatwia sprawy. jeżeli posłowie zgadzają się z tezą o złej interpretacji prawa przez ZUS (bo jak rozumiem to spowodowało, że pracują nad ustawą) to powinno oznaczać, że zgadzają się z tezą o tym, że działaliśmy (wykonawcy pracy nakładczej) zgodnie z prawem czyli, że nie powinniśmy nic (ani grosza) zapłacić z tego tytułu do ZUS!!!

    Co do kwot, których żąda ZUS to sięgają one nie 20 - 30 tys. zł ale nawet 100 000 zł!

    Odpowiedz
  • Ares(2011-07-01 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję za APEL poparcia i za zainteresowanie nami.

    Odpowiedz
  • Wanda(2011-07-01 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ale łaskawcy, abolicja na odsetki, niech przestrzegają prawa, a nie naginają i łamią je.Zresztą jaka abolicja złodziejami i oszustami nie jesteśmy, chcemy tylko sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • parrot(2011-07-01 23:31) Zgłoś naruszenie 00

    Abolicja jest dla przestępców. Ja działałem zgodnie z prawem i zaleceniami ZUSu i prezesa ZUSu. Może się zgodzę na abolicję dla tych, co zmontowali tą aferę, ale najpierw mają mnie przeprosić.

    Odpowiedz
  • laura(2011-07-03 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    NIe zgadzamy się na ,,łaskę'' ze strony Rządu. Żądamy unieważnienia decyzji, a nie abolicji! NIe jesteśmy przestępacami!

    Odpowiedz
  • AmazingMouse(2011-07-02 02:51) Zgłoś naruszenie 00

    Abolicja , ha ha ha ! od czego ? wybierając zgodnie z obowiązującym prawem poświadczonym na piśmie od naczelnik ZUS płaciłam mniejszą składkę rentowo-emerutalną na moje subkonto do którego nikt inny mi nie dopłaci. To ja i tylko ja poniosę konsekwencje bo będę miała niższą emeryturę. To niby co mi ZUS chce darować? Składki z mojego konta? ZUS łaskawca dla dobra mojej przyszłej emerytury dzisiaj chce zrobić ze mnie i mojej rodziny bankruta. To ZUS jest przestęcą bo odwraca kota ogonem i manipulacjami w prawie chce ode mnie wyciągnąć kasę której pilnie potrzebuje . To przypomina działania mafii, biorą haracz za "opiekę"że dadzą ci przeżyć.

    Odpowiedz
  • meg(2011-07-01 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju to się chyba bardziej opłaca kraść niż uczciwie pracować, bo tym co kradną grożą mniejsze konsekwencje niż tym, co codziennie chodzą do pracy i harują. MY nie dość, że pracujemy, to jeszcze utrzymujemy tych, co nie pracują, tych co kradną, a później za nasze pieniądze się obijają w więzieniu. To właśnie ta grupa społeczna - więźniowie, powinni łatać naszą dziurę, tam praca powinna być przymusowa, niech każdy więzień pracuje sam na siebie! Bo to nie jest sprawiedliwe. No, ale przecież prawo czy tam konstytucja mówi, że człowieka do pracy zmusić nie można. A ja musze pracować, ja nie mam wyboru, jak nie będę pracować to mnie nasze Państwo nie nakarmii i nie ubierze, ale takiego przestępcę, który kradnie (i pewnie nie tylko) to w więzieniu i nakarmią i ubiorą, rozrywkę mu zapewnią, ciepełko ma, głodować nie może a jeszcze go nie można zmusić do pracy...a jeszcze na więźnia dziennie przypada więcej niż na dziecko w domu dziecka...ręce opadają...

    Odpowiedz
  • mająca nadzieję na normalność(2011-07-02 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Powinny zostać umorzone odsetki i nieprawnie naliczone składki. Czy to jest celowe działanie aby pracownicy budżetowi ( urzędnicy, sędziowie, prawnicy, itp.) mieli zajęcie i niezłe pensje m.in. ze ściągniętych właśnie podstępem naliczonych składek dla drobnych przedsiębiorców?
    Super zaklęty krąg, a dziura budżetowa coraz większa...
    Gdyby były proste i przejrzyste przepisy oraz prawo, wystarczyłoby 30% obecnych urzędników, to nie jest w ich interesie, a tylko to się liczy, niestety...

    Odpowiedz
  • antek(2011-07-03 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    W ogóle nie rozumiem ZUS. czyli państwa wobec nas -czyli tych którzy płacą składki -przecież każdy z nas ma na ich koncie od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy zł-czyli mają nasze pieniądze a wmawiają nam że jesteśmy dłużnikami ,to jest jakaś paranoja albo typowa działalność mafijno-urzędnicza.Tylko mafia podchodzi do takiej sytuacji w ten sposób że mając pieniądze dłużnika każe mu spłacać nie istniejące zobowiązania .Tylko bandyci i przestępcy działają w ten sposób że najpierw wciągają delikwenta w pułapkę ,a póżniej naliczają mu chorendalne odsetki co wiąże się póżniej z przejęciem ich majątku.

    Odpowiedz
  • Maja(2011-07-03 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    To żałosne, jak parlamentarzyści , za srebrniki /profity z mandatu/ wypierają się tego co sami uchwalili, rząd który nie szanuje prawa i własnego społeczeństwa, jest reprezentatem, tylko własnych i kolesi interesów. Sami tę aferę rozkręcili, a teraz łaskawcy " Dobry Pan" odsetki umorzy, chociaż długu nie ma. Dobry czas, aby w ramach naszej Prezydencji w Uni, złożyć skargę na działanie Rządu w Polsce i pokazać co się w kraju dzieje.
    Nie wiem czy płakać, czy śmiać się z tej paranoi.

    Odpowiedz
  • Jakub(2011-07-03 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    fajnie - okradną nas na raty ale nie nalicza odsetek od kradzieży - brawo. A ponoć żyjemy w państwie, które respektuje prawo...

    Odpowiedz
  • brrrr(2011-07-03 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    Okropność dają zaświadczenie o nie zaleganiu a po 5 latach mam płacić z odsetkami nękają nas zus jest jak prostytutka.

    Odpowiedz
  • marta(2011-07-03 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie byli urzędnicy ZUS . Przez tyle lat wszystko było ok: I nagle po wielu latach wyrósł jakiś wyimaginowany dług wraz z odsetkami. To przecież zwykła lichwiarska robota. Najlepiej załatać dług wyciągając po kilkadziesiąt tys zł od tych którzy ,nie mogąc podołać wysokim obciążeniom zamiast iść po zasiłek wybrali zgodnie z prawem obowiązującym tytuł do ubezpieczenia . Najlepiej zepchnąć ich na margines społeczeństwa, upodlić i pokazać kto tu rządzi.

    Odpowiedz