Po interwencji "DGP" będzie abolicja dla przedsiębiorców

autor: Paweł Jakubczak01.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 01.07.2011, 18:14

Posłowie chcą pomóc chałupnikom, którzy prowadzili równocześnie działalność gospodarczą. ZUS każe im płacić zaległe składki od biznesu, mimo że zgodnie z prawem mogli jako tytuł ubezpieczenia wybrać chałupnictwo, a nie działalność.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (54)

  • Beata(2011-07-08 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za kraj?Tworzy ustawę,a następnie każe obywatela,ze z tej ustawy skorzystał.Może należało by ukarać tych co te ustawy tworzyli?
    Nie dajmy sobą manipulować.
    Dziękuje tym,którzy staja za przedsiebiorcami.

    Odpowiedz
  • ona(2011-07-07 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram wszyskie wypowiedz..musimy trzymać się razem i walczyć z bezprawiem w każdym wydaniu!!!

    Odpowiedz
  • papa43(2011-07-06 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Wypada podziękować wszystkim którzy wstawili się za nami a zwłaszcza DGP.
    Ja czuję się oszukany przez Polskie prawo i ludzi którzy niby działają "zgodnie z prawem".Bo jeżeli przez lata pozwalają na taką pracę nie mają zastrzeżeń nie kwestionują tego zaraz po zawarciu umowy a teraz im się odwidziało i szukają kozłów, to ja się nie dziwię ze młodzież stąd znika i nie chce zakładać własnych interesów. Chyba wiedzą że za parę lat na nich tez będą szukać jakiegoś haka.
    To chyba jedyny kraj na ŚWIECIE gdzie nie RZĄDZI Sejm i Rada Ministrów z premierem na czele tylko ZUS bo w innym kraju premier zrobił by porządek z takim kimś który wprowadza w życie prawa działające wstecz i szarga opinię POLSKI jak kraju prawem stojącym. I jeszcze jedno w Polsce zostały też wydane wyroki w tych sprawach na korzyść osoby wykonującej pracę nakładczą może warto aby DGP przeanalizowała te wyroki od których ZUS się odwołał.

    Odpowiedz
  • SmallBussines(2011-07-06 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Od razu widać, że wypowiadają się tu sami KOMBINATORZY doskonale obeznani w przepisach i z cała pewnością nie biedni. Płaćcie uczciwie tak jak większość bo później wszyscy muszą się na Was składać!!! Na Wasze emerytury, zasiłki, opiekę zdrowotną itd.

    Odpowiedz
  • puma(2011-07-05 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Podawajcie więcej przecieków, bo nam obiecują informacje, a nie informują.
    Czekamy na ustawę abolicyjną ale nie tylko w zakresie odsetek.

    Odpowiedz
  • Ania(2011-07-03 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie darowanie odsetek? OD CZEGO??? CZY ktoś płaci ODSETKI OD KREDYTÓW KTÓRYCH NIE ZACIGA? albo czy KTOŚ MI WYPŁACI ODSETKI OD LOKATY której nie założę???
    Działaliśmy zgodnie z prawem! NIE MA OD CZEGO UMARZAĆ ODSETEK!!!

    Odpowiedz
  • laura(2011-07-03 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    NIe zgadzamy się na ,,łaskę'' ze strony Rządu. Żądamy unieważnienia decyzji, a nie abolicji! NIe jesteśmy przestępacami!

    Odpowiedz
  • marta(2011-07-03 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie byli urzędnicy ZUS . Przez tyle lat wszystko było ok: I nagle po wielu latach wyrósł jakiś wyimaginowany dług wraz z odsetkami. To przecież zwykła lichwiarska robota. Najlepiej załatać dług wyciągając po kilkadziesiąt tys zł od tych którzy ,nie mogąc podołać wysokim obciążeniom zamiast iść po zasiłek wybrali zgodnie z prawem obowiązującym tytuł do ubezpieczenia . Najlepiej zepchnąć ich na margines społeczeństwa, upodlić i pokazać kto tu rządzi.

    Odpowiedz
  • brrrr(2011-07-03 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    Okropność dają zaświadczenie o nie zaleganiu a po 5 latach mam płacić z odsetkami nękają nas zus jest jak prostytutka.

    Odpowiedz
  • Jakub(2011-07-03 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    fajnie - okradną nas na raty ale nie nalicza odsetek od kradzieży - brawo. A ponoć żyjemy w państwie, które respektuje prawo...

    Odpowiedz
  • Maja(2011-07-03 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    To żałosne, jak parlamentarzyści , za srebrniki /profity z mandatu/ wypierają się tego co sami uchwalili, rząd który nie szanuje prawa i własnego społeczeństwa, jest reprezentatem, tylko własnych i kolesi interesów. Sami tę aferę rozkręcili, a teraz łaskawcy " Dobry Pan" odsetki umorzy, chociaż długu nie ma. Dobry czas, aby w ramach naszej Prezydencji w Uni, złożyć skargę na działanie Rządu w Polsce i pokazać co się w kraju dzieje.
    Nie wiem czy płakać, czy śmiać się z tej paranoi.

    Odpowiedz
  • etc.(2011-07-03 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Z U S = Zakład Upodlenia Społeczeństwa ! ! !

    Odpowiedz
  • antek(2011-07-03 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    W ogóle nie rozumiem ZUS. czyli państwa wobec nas -czyli tych którzy płacą składki -przecież każdy z nas ma na ich koncie od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy zł-czyli mają nasze pieniądze a wmawiają nam że jesteśmy dłużnikami ,to jest jakaś paranoja albo typowa działalność mafijno-urzędnicza.Tylko mafia podchodzi do takiej sytuacji w ten sposób że mając pieniądze dłużnika każe mu spłacać nie istniejące zobowiązania .Tylko bandyci i przestępcy działają w ten sposób że najpierw wciągają delikwenta w pułapkę ,a póżniej naliczają mu chorendalne odsetki co wiąże się póżniej z przejęciem ich majątku.

    Odpowiedz
  • ANTYzus(2011-07-02 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    To jest właśnie TOTALITARNA polityka rządu PO.

    ZUS w Tuska rękach jest jak Łukaszenka.

    Odpowiedz
  • m5(2011-07-02 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli nie ZUS nam nie odpuści połowa z tych małych firm wyląduje na bezrobotnym.Fajnie dla rządu przybędzie jakieś 300 000 bezrobotnych z wielkimi długami.

    Odpowiedz
  • mająca nadzieję na normalność(2011-07-02 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Powinny zostać umorzone odsetki i nieprawnie naliczone składki. Czy to jest celowe działanie aby pracownicy budżetowi ( urzędnicy, sędziowie, prawnicy, itp.) mieli zajęcie i niezłe pensje m.in. ze ściągniętych właśnie podstępem naliczonych składek dla drobnych przedsiębiorców?
    Super zaklęty krąg, a dziura budżetowa coraz większa...
    Gdyby były proste i przejrzyste przepisy oraz prawo, wystarczyłoby 30% obecnych urzędników, to nie jest w ich interesie, a tylko to się liczy, niestety...

    Odpowiedz
  • arni(2011-07-02 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS to szkodliwa społecznie instytucja,która w imię rzekomego prawa okrada obywateli od lat.Przez całe życie narzucają płacenie jakiś niewiadomo skąd wyliczonych składek a wciąż słyszymy ,ze emerytury i tak będą głodowe.To po co te składki?po co to tzw "opiekuńcze państwo"?I do tego co jakiś czas jak już całkiem im brakuje pieniędzy robią taki PRZEKRĘT jak naliczanie jakiś składek z odsetkami do 10 lat wstecz.JAK długo jeszcze BANDA HIPOKRYTÓW bedzie rządzić nami i co rusz nas okradać?Gdzie ta demokracja?gdzie te niezawisłe sądy?gdzie to zielone światło dla drobnej przedsiębiorczości,która utrzymuje ten cały aparat państwowo-biurokratyczny?zus to relikt minionej epoki i do póki nie zostanie całkowicie zlikwidowany takie sytuacje jak z nakładcami,zawiszeniowcami i innymi będą ciągle i wciąż.Za jakiś czas znowu ZUS coś wymysli,zeby okraść ludzi w świetle rzekomego ich prawa.Chyba nikt nie ma złudzeń,ze skoro tyle lat ta instytucja się nie sprawdza to nagle zacznie funkcjonować dobrze?A w tej sprawie to chyba jakieś nieporozumienie z tą abolicją samych odsetek?to nie jest załatwienie sprawy tylko kolejne przeciąganie struny...w końcu ta banda ,która nami rzadzi się doigra

    Odpowiedz
  • OLIO(2011-07-02 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram przedsiębiorców,Zus staje się instytucją do łatania budżetu.

    Odpowiedz
  • Misia(2011-07-02 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Chałupnikom trzeba pomóc bo czy są winni że takie prawo
    zostało ustanowione.
    Popieram

    Odpowiedz
  • Basia(2011-07-02 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można umorzyć odsetki od składek, które się nie należały? Zostały naliczone bezprawnie i bezprawnie są egzekwowane. To w dalszym ciągu po prostu kpiny z prawa i manifestacja siły rządzących wobec obywateli!

    Odpowiedz