Mniej firm z ulgami na PFRON. To efekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

autor: Michalina Topolewska10.06.2011, 03:00

Firmy zatrudniające niepełnosprawnych tracą swoich klientów. Od początku tego roku współpraca z większością z nich nie daje kontrahentom prawa do obniżki wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). To efekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • nierozumiem(2011-06-10 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    a jak ci kontrahenci niby mają to sprawdzać tego już nie podajecie?

    Odpowiedz
  • ela46(2011-06-10 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    hha dobre sobie, juz sobie wyobrazam osoby uposledzone umyslowo czy psychnicznie--nie ublizajac takim ludziom---jak pracuja jako sprzataczki :)npczy na ochronie... smieszne to i zalosne, zenadaja mam lekki stopien na kregoslup pracuje jako sprzataczka w biurach i nie mam zadnej ulgi w pracy, musze zrobic wszystko to co zdrowa osoba bo nikt za mnie tego nie zrobi z tego tytulu, i szlag mnie juz trafia, znam przypadek osoby chorej psychicznie ktora u pewnego prezesa chcac zetzrec kurz z parapetu,,, zdarla cos na styl ozdobnego parapetu, i co??? ZENADA

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2011-06-10 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    to wszystko z PFRONEM to straszna lipa!!!

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2011-06-10 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    osoba upośledzona umysłowo nie nadaję się do pracy ona wymaga opeki.a pracodawcy mają zatrudniać takie osoby to FIKCJA!

    Odpowiedz
  • ela46(2011-06-11 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    a znam cos takiego.. nie wiem na jakie schozrenie ta osoba ma 1 grupe,,, ale firma ja przyjela na ochrone :)

    Odpowiedz
  • Miś(2011-06-18 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    ja znam wiele osób chorych psychicznie i statystycznie raz na rok przebywają na miesiąc w szpitalu (wersja pesymistyczna), potem jest tak zwana remisja i nadają się do pracy pod warunkiem że biorą leki - społeczeństwo karmi się jednak stereotypami i przykłada etykietki wariata. W większości to osoby bardzo inteligentne. Nie przyznają się do choroby bo jest to społecznie wstydliwe. Przyznam że sam na początku podchodziłem sceptycznie do osób chorych.

    Odpowiedz
  • Iza(2013-02-10 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do Eli 46...ZPCH nie powinny wogóle przyjmować osób,które mają orzeczenie o niepełnosprawności na narząd ruchu.Masz 100% racji ,musisz wykonać tę samą pracę co osoba zupełnie zdrowa.No cóż-im tylko zależy na wyciąganiu pieniędzy z PFRON.Zakłady pracy chronionej???Okna się same nie umyją,wiadra z wodą też same po schodach nie skaczą.Żerują na ludzkim nieszczęściu.A kiedy stan zdrowia się pogorszy,musisz skorzystać z L4...zaraz pretensje po wtedy mają mniejsze dotacje z PFRON.POZDRAWIAM

    Odpowiedz