Największą popularnością cieszą się płatne wizyty u stomatologa, ginekologa oraz możliwość wykonania analiz laboratoryjnych. Tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie CM Enel-Med. Tego rodzaju opieką medyczną najbardziej zainteresowani są warszawiacy. Za dodatkowe usługi płaci 6 na 10 mieszkańców stolicy. Najrzadziej natomiast korzystają z nich mieszkańcy Poznania (47 proc.). Cena pakietu zdrowotnego w zależności od jego zakresu waha się do kilkudziesięciu złotych do nawet tysiąca. Coraz częściej te najdroższe, czyli abonamenty VIP-owskie oferują dodatkowo możliwość przeprowadzenia leczenia za granicą.

Prywatną opiekę medyczną zdecydowanie bardziej doceniają kobiety. To one najczęściej z niej korzystają (58 proc.). Wśród nich dominują panie w wieku między 36 lat a 50 lat.

Ponadto, jak wynika z badania, prywatna opieka medyczna jest najbardziej cenionym przez pracowników bonusem. Ich wartość najbardziej doceniają mieszkańcy Wrocławia. Abonamenty medyczne wyprzedzają takie świadczenia jak dofinansowanie kształcenia, samochód służbowy, dopłaty do zajęć sportowych.