Przedstawiciele Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w środę w Poznaniu i Bydgoszczy wręczyli za pośrednictwem wojewodów "zwolnienie dyscyplinarne" minister edukacji Katarzynie Hall. Jest to część ogólnopolskiej akcji rozpoczętej we wtorek.

Jak poinformował PAP w środę rzecznik oświatowej Solidarności Wojciech Jaranowski, akcja rozpoczęła się we wtorek, gdy w gabinecie minister Hall przedstawiciele związku złożyli pismo ze "zwolnieniem dyscyplinarnym" szefa resortu. Taki sam dokument przekazali związkowcy na ręce wojewody lubelskiego.

"Akcja ta jest wyrazem sprzeciwu wobec szkodliwej polityki oświatowej prowadzonej przez obecnego ministra edukacji" - informuje oświatowa Solidarność.

Solidarność już wcześniej domagała się od premiera odwołania minister Hall, składając petycję podpisaną przez 150 tysięcy osób. niezadowolonych z pracy MEN.

Reklama

"We wcześniejszej petycji do premiera ludzie wyrażali sprzeciw wobec likwidacji szkół, utraty dialogu społecznego czy zmian w podstawie programowej. Ta ostatnia rzecz skutkuje dla rodziców koniecznością zakupu co rok nowych, bardzo drogich podręczników. Zmiany w oświacie są często robione dla samych zmian - tylko po to, by wydać pieniądze unijne. Brakuje rzetelnego dialogu i rzetelnych badań, co w oświacie trzeba faktycznie zmienić" - powiedziała PAP przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania Solidarności Izabela Lorenz.

Do momentu nadania tej depeszy nie udało się uzyskać komentarza Ministerstwa Edukacji Narodowej.