Siła armii młodych emerytów

autor: Artur Radwan, Bartosz Marczuk06.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 07.05.2011, 09:08

Aż 6,5 tysiąca mundurowych emerytów nie skończyło jeszcze 40 lat. 44 tys. nie ma pięćdziesiątki. Tak wynika z nowych danych GUS. Nie wiadomo, jak długo podatnicy będą utrzymywać kosztowny system. Reforma znów się przesuwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (168)

  • Żołnierz(2011-05-16 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Przez te reformy i zmiany za chwile w Polsce nie będzie Wojska i kto wtedy będzie bronił Polskich granic NSR???,przeciez to ludzie którzy nie mają pojęcia o Wojsku. Pięknie Panie Premierze !!!

    Odpowiedz
  • Porter(2011-05-06 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do abst (80)
    Ot mentalność polaka - nie "Panie Boże da mi tak jak sąsiadowi" tylko "Panie Boże zabierz sąsiadowi". Obejrzyj "Dzień Świra" by zobaczyć swój obraz.

    Odpowiedz
  • KUBA(2011-05-06 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    To wina rządu Tuska, że odchodzą na emeryturę. Ciągle jakieś zmiany w emeryturach. Żołnierze boją się, ze stracą przywileje a i te już bardzo niskie emerytury. TUSKU BĘDĄ LISTY DO MUNDUROWYCH JAK PRZY WYBORACH PREZYDENCKICH???!!!

    Odpowiedz
  • ana(2011-05-06 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ogłupianie i manipulacja.Polacy-myślcie samodzielnie.
    CO JESZCZE POLSKIEGO ZOSTAŁO W POLSCE ?

    Odpowiedz
  • alka(2011-05-06 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    CZY TO NIE TUSKOWE REFORMATORY-hi hi hi NIE POZWALAJĄ SPOKOJNIE SŁUŻYĆ? KTO MANIPULUJE ?KOMU ZALEŻY NA SŁABYM PAŃSTWIE?

    Odpowiedz
  • Prawie emeryt(2011-05-06 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Panie qqx. Gdybym 35 lat temu wiedział, że jak będę stary, to ktoś zechce zabrać mi prawa emerytalne lub ich część, tobym nie poszedł do wojska, tylko migał się od niego i spokojnie bym się uczył a potem pracował i wpłacał na ZUS. Miałbym zdrowsze nerwy i serce. Nie chce Pan płacić na mundurowe przywileje, rozumiem. Proszę wziąć pod uwagę, że jeśli nie będzie przywilejów, to będzie musiała być większa pensja, by zachęcić ludzi do wstępowania w służbę. Jak będzie większa pensja, to skąd wezmą na nią i na ZUS pieniądze? Z Waszych podatków. Nie da się inaczej, chyba że zlikwiduje się wojsko, policję, straż graniczną, pożarną i inne służby. A to raczej nierealne.

    Odpowiedz
  • abst(2011-05-06 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Należy często upubliczniać takie wiadomości jak ta o stanie "emerytów mundurowych" 40-latków i 50-latków. To SKANDAL !!! Ja pracowałem 46 lat,oni idą na emeryturę mając właśnie 46 lat !!!

    Odpowiedz
  • zawodowy(2011-05-06 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ogólnie zakaz głosowania na PO-osłów, no chyba ,że ktoś chce zostać Po-osłem, to co sie wyczynia to szczyt chamstwa i drobnomieszczaństwa jak kiedyś powiedziano w kabarecie.

    Odpowiedz
  • leon(2011-05-06 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    no cóż że ze Szwecji

    Odpowiedz
  • dead(2011-05-06 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    Skąd protest - proste i wynika ze statystyk - -WIEKU 61 lat dożywa 46% procent mundurowych a WIEKU 66 (system powszechny) tylko 29% .

    Odpowiedz
  • Ja(2011-05-06 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba się było k... uczyć, iść do wojska po 15 latach przejść na emeryturę a nie pieprzyć głodne kawałki, ja zapieprzałem przez te 15 lat bez prawa głosu dzień noc zima lato poligon, żołnierze zsw misje itd. nie strajkowałem nie płakałem, te średnie nabijają oficerowie i generałowie wcale nie jest tak różowo z wysokością emerytury ja mam 1700 zł i wiem że to nie jest wcale mało bo są ludzie którzy pracowali 30 lat i nie mają nawet tego ale czy to są jakieś kokosy

    Odpowiedz
  • bob(2011-05-06 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    ZLODZIEJE SYSTEM !!!

    Odpowiedz
  • qqx(2011-05-06 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz 79 Prawie emeryt. A uważasz że ze praca z niektórymi przełożonymi którym zależy tylko na wchodzeniu w tyłek przełożonym aby samemu mieć z tego korzyści to nie kosztuje zdrowie i nerwy. A skoro piszesz że tyle lat służyłeś
    to sam wiesz jaki charakter niektórzy mają i jak dbają o swoje stołki.Odnośnie poborów to nie przesadzaj bo podoficer z tym samym wykształceniem co cywil ma pobory dwukrotnie większe niż cywil tylko z tego powodu że jest zawodowym. A pracowali tak samo jak my a o ile mieli służbę to mieli czas w nocy na odpoczynek a my musieliśmy być cały czas na chodzie.Tak że przywileje trzeba rozgraniczyć a nie tylko dlatego że jest się mundurowym. Tak że przewileje powinne być ale faktycznie tylko tym którzy faktycznie
    pracują na tych stanowiskach gdzie występuje zagrożenie a nie za siedzenie w kancelarii za biurkiem .

    Odpowiedz
  • Prawie emeryt(2011-05-06 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do 90 qqx. Prawie wszystko się zgadza. Tylko, że to cywile trzydzieści kilka lat temu wymyślili powiedzenie: "Wolę 2000 zł. na spocznij, niż 4000 zł. na baczność". Po latach, ci sami cywile mają pretensje do mundurowych, o niższe świadczenia. Ludzie radzieccy w 1939, wywożąc polskich mundurowych do Katynia i innych miejsc kaźni, nie rozgraniczali kto jest z jakiego stanowiska. Zginęli jednakowo. Cywili tam było niewielu.

    Odpowiedz
  • Ewi(2011-05-07 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko szkoda, że autor artykułu nie był obiektywny i nie napisał, że to MON sam wyrzuca tych młodych oficerów na emerytury w ramach redukcji armii nawet wtedy, gdy oni nie chcą wcale odchodzić. Wyrzuca się doświadczonych specjalistów, a zatrudnia lub zostawia po znajomości swoich synków lub znajomków, którzy nic umieją, nic nie robią i tylko biorą kasę! Szkoda, że podatnicy nie mają prawdziwej wiedzy o tym co się w polskiej armii dzieje, bo dzisiaj w razie ataku nie obronilibyśmy kraju nawet przez 3 dni! Oby tak dalej i wszystko w tym kraju zostanie doprowadzone do upadku!

    Odpowiedz
  • boleks_xl(2011-05-07 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    "Mundurowi" mogą pracować do 65 roku życia i pobierać emerytury jak cywile, dopiero gdy będą dostawać dodatkowe świadczenia za nocki i pracę w dni wolne od pracy. I proszę planować 40 godzinny tydzień pracy jak w cywilu. No i jak Was powódź zaleje to nie błagajcie o darmową siłę roboczą tylko sami się osuszajcie. Szykujcie też samoobronę bo żaden darmozjad nie będzie za Was tyłka nadstawiał. A etatów dla 65 latków w służbach jest tyle ile w cywilu.

    Odpowiedz
  • jot(2011-05-07 23:34) Zgłoś naruszenie 00

    pocałujcie w d..e służby mundurowe ,popatrzcie tylko jak kradną u góry ,czy to jest normalne począwszy od małomiasteczkowych radnych -bezradnych którzy okradają i tak biedne budżety po górę,gdzie w większości panistw EU jest to praca za którą nie pobiera się wynagrodzenia,Dania,Belgia i tp.a unas pęd po władzę i kasę ,czy to jest normalne ,narodzie obudż się,.łapy precz od munduru.

    Odpowiedz
  • rys(2011-05-08 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    a moze tak super reporterzy zapoznali sie z sytuacja pracujacych emerytow mundurowych ktorzy pracujac placa skladki od emerytalnej zaczynajac a konczac na rentowej nie zapominajac o zdrowotnej itd. w przeciwienstwie do pracujacych emerytow cywilnych ktorzy po przepracowaniu kwartalu juz moga doliczyc do emerytury o innych nieprawidlosciach nie pisze moze tym sie zainteresujecie w przeciwienstwie do innych grup zawodowych ktorzy np. skladki zdrowotnej nie placa i jest ok.a na podworku po 3 4 samochody zapomialem to to nie jest modny temat

    Odpowiedz
  • emeryt wojskowy(2011-05-08 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    a może ktoś zajmie się "bezrobotnymi" którzy pobierają zasiłek a pracują w tym czasie przy zbiorach truskawek w Holandii itp. Państwo zabrało mi najlepsze lata życia bo byłem wierny jak pies to teraz niech państwo płaci

    Odpowiedz
  • VCR(2011-05-06 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolnić starych trepów co blokują młodym awans, a problem sam się rozwiąże. Kto zmienił dla doraźnych potrzeb w ustawie wiek emerytalny dla generałów ... Nasz wspaniały specjalista od wojska - SW psychiatra. Obstawia się stara gwardią generałów co nic mądrzejszego poza przydzieleniem sobie i kumplom nagród nie wymyślą.

    Odpowiedz