Siła armii młodych emerytów

autor: Artur Radwan, Bartosz Marczuk06.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 07.05.2011, 09:08

Aż 6,5 tysiąca mundurowych emerytów nie skończyło jeszcze 40 lat. 44 tys. nie ma pięćdziesiątki. Tak wynika z nowych danych GUS. Nie wiadomo, jak długo podatnicy będą utrzymywać kosztowny system. Reforma znów się przesuwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (168)

  • duch(2012-04-17 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    co za kłamliwy, nic nie mający wspólnego z rzeczywistością gryzmoł!! z skąd ty to bierzesz-panie pismaku, pachoł... POkurczów. skoro masz taką szeroką wiedzę na temat tego co się dzieję u mundurowych w służbie to mam dla ciebie kolejny temat na artykuł i jednocześnie chce zadać pytanie: piszesz że krótko służą mundurowi (przytaczasz słowa panów generałów)-a czemu żołnierz - starszy szeregowy po 12 latach służby musi odejść ze służby??? bo co??? gdzie tu jest sens??? co jest nie doświadczony?? po kilku misjach o które wcale się nie prosił. śmiech!12 lat inwestowania w człowieka, wyrżnięcie go w d...ę i wyrzucenie na bruk ze skrzywioną psychiką, umiejącego tylko robić to co mu ktoś karze, okaleczonego psychiczne i fizycznie. co wszystkich system awansuję na kaprala aby mógł dosłużyć do waszej emerytury 25 -30 lat? czy ktoś wyobraża sobie tego szeregowego po 12 latach który dzięki - nazwijmy to szczęściu - zostaje tym kapralem i dalej służy, służy kolejne 10 lat (bog da mu zdrowie) w jednostce, formacji liniowej??? tak! widzę go. chyba z balkonikiem. żałosne!!! to są te wasze przemyślane dogłębnie zmiany. koledzy - lepiej to juz było

    Odpowiedz
  • mika(2012-04-03 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram autora, nie może być przyzwolenia na takie różnice między przedstawicielami różnych zawodów.Proszę jedynie nie zapominać, że mamy jeszcze sędziów i prokuratorów, którzy także dość wcześnie przechodzą na emerytury i otrzymują świadczenia wielokrotnie wyższe niż przeciętna. Czekam na wyliczenia dotyczącego tego sektora.

    Odpowiedz
  • puzonik48(2012-04-03 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Robiąc reformę według postulatów zawartych w liście Federacji ,jeszcze 30 lat ciężko pracujący będą pracowali na przywileje mundurowych !To się nazywa dążenie do kompromisu ?Czy stawianie rządu i obywateli pod ścianą ?

    Odpowiedz
  • obywatel jeszcze RP(2011-06-26 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś nikt nie wspomina o przyjęciu za PO w ciągu ostatnich trzech lat 70.000 urzędasów którzy mają owiele większe płace jak mundurowi a są wogóle nie potrzebni i nadal się mnożą.Niedługo przekroczą liczebność wojska.Ale cicho może nikt się nie kapnie i będzie dobrze. POpaprancy muszą się mnożyć żeby wygrać wybory.

    Odpowiedz
  • steell(2011-06-15 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Zakończą zagrywki z mundurowymi zaczną z rolnikami ciekawe co będzie dalej.
    Rozumiem że redaktor pisze co mu podsuną, po co się wysilać i sprawdzić co w trawie piszczy i tak swoja dolę na konto dostanie.

    Odpowiedz
  • safdghfgukh(2011-05-30 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do "obywatel RP". Jaki ty człowieczku głupi jesteś !!! Godziwe pensje to w tym ********* kraju mają prezesi spółek, posłowie i cała ta banda. Jeżeli matole uważasz, że przy obecnych cenach pensja 2800 zł jest godziwa to wystrzel się w kosmos żebyś nie zabierał głosu na tym forum. ***** mnie obchodzi ubogość tego kraju, który wcześniej banda Tuskopodobnych go ograbiła. 20 lat temu słyszałem, że dogonimy Europę i co ... policjant na zachodzie ma 10.000 - 16.000 tysięcy przy identycznych cenach produktów, a tu debil obywatel się cieszy że ma 2000. Palant.

    Odpowiedz
  • obywatel RP(2011-05-21 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dość, że mundurowi mają godziwe pensje, wcześniejsze emerytury i to przyzwoite, z wynagrodzeń nie mają potrącanych składek emerytalno-rentowych to jeszcze w kwiecie wieku przechodzą na emeryturę. Proszę wskazać choć jednego mundurowego, który nie pracuje po przejściu n a emeryturę.
    WNIOSEK!!! i to zasadniczy. Na emeryturę mundurowi powinni przechodzić według zasad jakie obowiązują WSZYSTKICH POLAKÓW!!!
    Zwykły obywatel RP nie ma siły pracować będąc na emeryturze, a ONI MUNDUROWI jakoś nie widać, aby byli przepracowani i zmęczeni pracą.
    Panie i Panowie rządzący!!! Spójrzcie prawdzie w oczy ile emerytów mundurowych pracuje a Naszych Kochanych centralnych organach administracji rządowej. Z Policji przechodzą do administracji, po pseudo przeprowadzanch postępowań rekrutacyjnych. Konkursy w służbie cywilnej to fikcja.
    Tylko zwykłe stanowisko gdzie trzeba się napracować, i to za wszystkich, są dostępne dla kandydata z ulicy i jeszcze żeby było weselej właśnie Ci otrzymują najmniejsze wynagrodzenia. Mundurowy za mniejsze obowiązki dostaje wyższe wynagrodzenie.
    I dziwimy się, że u nas wzrasta bezrobocie.
    ZWOLNIĆ EMERYTOWANYCH MUNDUROWYCH Z URZĘDÓW a tym samym zmniejszy się bezrobocie.

    Odpowiedz
  • tsenre(2011-05-17 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba wykluczyć ze słownictwa słowo SŁUŻYĆ . Powinno być tylko PRACA , ROBOTA . W jakim kraju żyjemy ? . Czy mamy równych i tych drugiej kategorii ? . Likwidacja we wszystkich sektorach przywileji. Jeśli komuś się nie podoba , Europa stoi otworem. Albo jest się uczciwym człowiekiem albo udawanie że się jest takim.

    Odpowiedz
  • ja polcjant(2011-05-16 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    jak czytam wypowiedzi baranów którzy tu plują na mundury a jak się stanie nieszczęście to drzwiami i oknami walą o pomoc to mi się rzygać chce, ***** chcecie zabrać mundurowym to dajcie coś w zamian... za zwolnienia lekarskie 80 % ok. ale płacić za nadgodziny za niedziele i święta...

    Odpowiedz
  • Żołnierz(2011-05-16 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Przez te reformy i zmiany za chwile w Polsce nie będzie Wojska i kto wtedy będzie bronił Polskich granic NSR???,przeciez to ludzie którzy nie mają pojęcia o Wojsku. Pięknie Panie Premierze !!!

    Odpowiedz
  • żołnierz(2011-05-13 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    Oszukuje się naród, że w ostatnich latach wzrosła ilość wojskowych emerytów o kilkanaście tysięcy bo sami żołnierze chcieli zostać emertami, a przecież to tylko dzięki działaniom poszczególnych rządów, które zmniejszyły armię ze 150 tysięcy do 90 tysięcy. Gdzieś ta różnica musiała się podziać, można było ich zastrzelić zamiast dawać emeryturę.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-05-13 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    To jawna zdrada interesu narodowego hańbienie wojska, policji i innych służb, kłamliwe artykuły i medialna nagonka to próba pozbawienia narodu swojej wywalczonej krwią pokoleń państwowości. Wybory niedługo, bój się pan panie Tusk Boga bo narodu polskiego się pan już nie boisz.

    Odpowiedz
  • Arek(2011-05-13 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować służby mundurowe, i powołać w razie zagrożenia pospolite ruszenie.
    Każdy pełnoletni obowiązkowo powoływany na wypadek zagrożenia państwa, w razie wojny ale też w przypadku klęsk żywiołowych/powodzie, huragany, pożary itp./
    Zamknąć więzienia a otworzyć zakłady pracy resocjalizacyjnej czytaj kamieniołomy ze strażnikami z sadystów więziennych/bez wynagrodzenia, kara pomniejszana za czas bycia strażnikiem/.
    Na ulicach patrole społeczne jeden rok za 0,5% do wypracowywanej emerytury.
    W razie pożarów w mieszkaniach, zamiast strażaków społecznie sąsiedzi.
    W domkach jednorodzinnych obowiązkowy system zroszeniowy no i sąsiedzi.
    I problem służb mamy rozwiązany.

    Odpowiedz
  • To niesprawiedliwe społecznie(2011-05-13 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury mundurowe są niesprawiedliwe i szkodliwe społecznie.Z wpisów wynika że mundurowi nie mogą się pogodzić że jest szansa stanąć w jednym szeregu z narodem.Przywileje nawet bezpodstawne zawsze znajdą gorliwych obrońców.Różne systemy ubezpieczeń emerytalnych w jednym państwie to wielkie nieporozumienie tworzące podziały wśród narodu na lepszych i gorszych na uprzywilejowanych i pracujących na uprzywilejowanych.Tak wczesne emerytury to wykluczenie dużej części zasobów dobra narodowego wiedzy, mądrości i doświadczenia

    Odpowiedz
  • Adam(2011-05-12 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Co za stek bzdur!!!Zmiany w armii, policji rząd chce robić, a sam sobie daje podwyżki i diety za co? - za spanie w sejmie!!!Ktoś kto nie jest w dzisiejszej armii wypowiada się z olbrzymią wiedzą widać - niby pasożyty, tylko te pasożyty nie raz robią za kilka albo kilkanaście osób, bo cięcia etatowe, zmiany, przenoszenia i likwidacja jednostek powoduje, że brakuje ludzi. A dlaczego tzw. MŁODZI odchodzą? Nikt się nie zastanawia nad tym. To co robi GÓRA z armią powoduje rozpady rodzin, rozwody itp. sytuacje. Narażanie życia i harowanie za (porównując do prac w cywilu) marne pieniądze odrzuca i zniechęca ludzi do pracy. Dlatego są odejścia MŁODYCH ludzi i zatrudnianie się, tak jak i inni albo za granicą, albo w prywatnych instytucjach lotniczych lub innych. Ale skoro ktoś chce się pozbyć całkowicie armii i mundurowych, to niech dalej dążą do tego aby wszystkich wrzucić do ZUS-u, co w sumie każdy kto podlega pod tą instytucję ma już swoje zdanie na temat ZUS-u!!!

    Odpowiedz
  • alno(2011-05-11 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ja proponuję zlokwidować wszystkie słuzby mundurowe i nie bedzie problemu zdnego,ano o emeryture ani o przywileje,wstyd drodzy państwo,na całym świecie słuzby te mają o wiele wiecej przywilei a nam się to nie podoba,dlatego ze jestesmy Polakami i mamy zawistne charakrery?czy dlatego ze wielu z nas chciało w policji na przykład pracować a z róznych powodow nie mieli dyspozycji? inaczej tego nie potrafie zrozumiec,skoro chcemy byc chronieni,a poza tym to słownictwo,przekleństwa uzywane w w/w komentarzach.Jest o wiele więcej zawodów uprzywilejowanych /praca nauczycieli, słuzby zdrowia/,"polikwidujmy to wszystko ,a poco nam to"

    Odpowiedz
  • rob(2011-05-10 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Równo wszystkim, K. Bieleckiemu i pani ze sklepu, ogrodnikowi, spawaczowi, żołnierzowi ... Różna praca taka sama płaca. cyt. "Jan Krzysztof Bielecki, który opróżnił fotel prezesa Pekao i został szefem Rady Gospodarczej przy premierze, pobrał od byłego pracodawcy rekordowe 7,3 miliona złotych odprawy". Można ... ???

    Odpowiedz
  • antyBolek(2011-05-10 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Na temat służb mundurowych nie powinny się wypowiadać osoby z marginesu społecznego , różni menele spod budek z piwem, dla nich najlepiej żeby służb wcale nie było a jeżeli już muszą byś to żeby były słabe. Wedy tylko można będzie bezkarnie pić, ćpać kraść, gwałcić i zabijać. Czy aby o to naszemu państwu chodzi?

    Odpowiedz
  • Bolek(2011-05-09 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    128: Rydz z IP: 79.186.229.* (2011-05-08 15:05)

    Policjanci nie powinni mieć specjalnych przywilejów w sprawie emerytur. Są równie uciążliwe, niebezpieczne zawody i nikt nie idzie na emeryturę po 15 latach służby, pracy. Mała ilość policjantów bardzo dobrze spełnia swoje niełatwe obowiązki,ale jest wśród nich wielu świrów, którzy żeby pokazać, że są, np. Rambo potrafią zrobić bardzo wiele tylko nie tam gdzie są naprawdę potrzebni. Tam chowają d... udając, że nic nie widzą, później jakoś się wybraniają. Za mała jest kontrola pod względem ich psychiki. Wielu z panów policjantów powinno siedzieć w psychiatrykach. Wyzwiska, przeklinanie, straszenie pobiciem lub wręcz bicie są u wielu z nich na porządku dziennym i to nie wobec naprawdę niebezpiecznych bandziorów bo tych się boją.

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-05-09 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Dziadowskie państwo , dziki kraj .
    Tylko i wyłącznie wrzucić mundurowych do wora powszechnego systemu emerytalnego .Każde inne rozwiązanie to oszustwo , tchórzostwo i konserwowanie dotychczasowych przywilejów tylko w nieco innej formie.

    Odpowiedz